Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

46 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

46-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:00

На одному із напрямків українські десантники мобільним розрахунком протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П» знищили три одиниці російської бронетанкової техніки.

18:20

Українська армія продовжує давати відсіч російським окупантам у Луганській області. Зокрема, 10 квітня ЗСУ відбили атаку ворога поблизу Сєвєродонецька.

17:10

На потреби української армії через застосунок «Дія» вдалося зібрати вже понад 250 млн грн. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

16:30

У Києві відновили роботу понад 900 продовольчих магазинів, 35 ринків та близько 460 кав’ярень.

15:35

Станом на ранок 10 квітня українська армія знищила майже 5000 одиниць ворожої техніки. Зокрема, 722 танки, 1911 бойових броньовиків та понад 150 літаків.

14:15

Військовослужбовці 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького розгромили два танки та три бронетранспортери російської армії.

13:30

Бійці Національної гвардії України під час патрулювання звільнених населених пунктів Київщини знайшли сховище з ворожими боєприпасами, які російські військові покинули під час втечі.

12:55

Військовослужбовці зенітно-ракетного підрозділу Повітряних сил ЗСУ знищили російський винищувач-бомбардувальник Су-34, який намагався атакувати Миколаїв.

12:40

Українські прикордонники відбили атаку російських окупантів, які намагалися непомітно підкрастися до позицій наших бійців.

11:50

У ніч на 10 квітня наші військові розбомбили велику колону ворожої техніки та живої сили, які прямували в напрямку Ізюма на Харківщині.

11:25

У селищі Новомайорському на Донеччині Збройні Сили України підірвали і знищили склад із боєприпасами російських окупантів.

11:00

Військові з 95-ї окремої десантно-штурмової бригади вперше використали британський переносний зенітно-ракетний комплекс Starstreak «Старстрік».

10:00

Художник Костянтин Качановський створив у Рівному патріотичний мурал «Красавіца терпіти не буде».

09:30

У ніч на 10 квітня у небі над Дніпропетровщиною українські військові збили два ворожі безпілотники.

09:00

Упродовж суботи, 9 квітня, протиповітряною обороною Повітряних Сил, Сухопутних військ та Десантно-штурмових військ уражено щонайменше 13 повітряних цілей російських окупантів.

08:00

У суботу, 9 квітня, Збройні сили завдали удару по аеродрому в Мелітополі, де були зосереджені сили російських окупантів. Про це повідомив радник глави офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю Марку Фейгіну.

«Накрили мелітопольський аеродром, теж із пунктом управління. Рвалося години дві. Любо-дорого. Мелітополь стає новою Чорнобаївкою». — сказав Арестович.

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі

Суспільство

Українські науковці вперше дослідили Південний океан завдяки інноваційній техніці

Опубліковано

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Що досліджували науковці

Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.

Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.

«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.

Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».

Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).

Фото: Юрій Шепета, НАНЦ

Читати далі