Суспільство
35 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
35-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
18:45
На Слобожанському напрямку наші зенітники збили одразу три ворожі винищувачі і безпілотник окупантів.
18:05
Міністерство цифрової трансформації вирішило спростити умови для ІТ-компаній, що стали резидентами спеціального правового режиму «Дія.City».
16:55
Звільнений два дні тому Ірпінь перебуває під повним контролем українських захисників. Наразі зачистка від ворога завершена, в місті присутні наші військові, поліцейські та спецпризначенці.
Про це мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив під час брифінгу в Українському медіацентрі.
«Периметр повністю контролюється, російських загарбників немає (на території міста, – ред.). Ще залишається багато місцевих, які не захотіли виїхати, і ті, які залишалися на захопленій території – це було 30% міста», – повідомив Маркушин.
16:00
Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади знищили російський танк влучним пострілом з переносного зенітно-ракетного комплексу Javelin.
15:20
Військовослужбовці 92-ї бригади та добровольці розгромили три батальйонні тактичні групи російських окупантів під Харковом. Про це повідомив військовий журналіст Юрій Бутусов.
За його словами, нашим захисникам вдалося знищити дві БТГ 138-ї мотострілецької бригади та ще одну БТГ 59-го танкового полку російської армії.
14:50
За минулу добу, 29 березня, захисники Запорізької області ліквідували 18 окупантів, а також знищили танк, 5 бронетранспортерів та реактивну систему залпового вогню «Град».
14:00
Воїни-артилеристи 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського влучними пострілами знищили та пошкодили 14 одиниць російської техніки.
12:25
Бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» розбили колону російської техніки, яка рухалася в напрямку одного з сіл Харківської області. Про це розповіли в пресслужбі бригади.
11:30
У Києві міська влада закликала підприємців, які у довоєнний час надавали послуги із прокату електросамокатів та велосипедів, відновити роботу.
11:20
Українські винахідники і стартапери зможуть отримати грант від компанії Google до $100 000 із спеціального фонду.
10:45
Станом на ранок 30 березня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 300 солдатів. Також російська армія втратила 605 танків та понад 260 літаків і гелікоптерів.
Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1723 бойові броньовані машини РФ, 305 артилерійських систем та 81 безпілотник.
10:30
Українські військові у зоні ООС на Донбасі відбили чотири атаки, а також знищили сім ворожих танків, сім одиниць броньованої, дві автівки та протитанкову гармату.
10:00
У небі над Хмельницькою областю наші захисники одну із ворожих ракет збили у повітрі з українського винищувача.
09:00
Неймовірний танець нашого оборонця під пісню «Ой, у лузі червона калина» переглянули майже 300 тисяч користувачів. Також відео зібрало понад 600 коментарів.
08:30
У вівторок, 29 березня, в районі міста Ізюм Харківської області війська протиповітряної оборони України збили ворожий винищувач-бомбардувальник та розвідувальний безпілотник.
08:00
Франція надасть Україні 300 млн євро пільгових кредитних коштів. Про це на фейсбук-сторінці повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.
«Підписав угоду з Французьким агентством розвитку. Як результат, отримаємо від Франції 300 млн євро пільгових кредитних коштів, з періодом погашення кредиту в 15 років», – йдеться в повідомленні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі