

Суспільство
35 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
35-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
18:45
На Слобожанському напрямку наші зенітники збили одразу три ворожі винищувачі і безпілотник окупантів.
18:05
Міністерство цифрової трансформації вирішило спростити умови для ІТ-компаній, що стали резидентами спеціального правового режиму «Дія.City».
16:55
Звільнений два дні тому Ірпінь перебуває під повним контролем українських захисників. Наразі зачистка від ворога завершена, в місті присутні наші військові, поліцейські та спецпризначенці.
Про це мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив під час брифінгу в Українському медіацентрі.
«Периметр повністю контролюється, російських загарбників немає (на території міста, – ред.). Ще залишається багато місцевих, які не захотіли виїхати, і ті, які залишалися на захопленій території – це було 30% міста», – повідомив Маркушин.
16:00
Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади знищили російський танк влучним пострілом з переносного зенітно-ракетного комплексу Javelin.
15:20
Військовослужбовці 92-ї бригади та добровольці розгромили три батальйонні тактичні групи російських окупантів під Харковом. Про це повідомив військовий журналіст Юрій Бутусов.
За його словами, нашим захисникам вдалося знищити дві БТГ 138-ї мотострілецької бригади та ще одну БТГ 59-го танкового полку російської армії.
14:50
За минулу добу, 29 березня, захисники Запорізької області ліквідували 18 окупантів, а також знищили танк, 5 бронетранспортерів та реактивну систему залпового вогню «Град».
14:00
Воїни-артилеристи 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського влучними пострілами знищили та пошкодили 14 одиниць російської техніки.
12:25
Бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» розбили колону російської техніки, яка рухалася в напрямку одного з сіл Харківської області. Про це розповіли в пресслужбі бригади.
11:30
У Києві міська влада закликала підприємців, які у довоєнний час надавали послуги із прокату електросамокатів та велосипедів, відновити роботу.
11:20
Українські винахідники і стартапери зможуть отримати грант від компанії Google до $100 000 із спеціального фонду.
10:45
Станом на ранок 30 березня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 300 солдатів. Також російська армія втратила 605 танків та понад 260 літаків і гелікоптерів.
Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1723 бойові броньовані машини РФ, 305 артилерійських систем та 81 безпілотник.
10:30
Українські військові у зоні ООС на Донбасі відбили чотири атаки, а також знищили сім ворожих танків, сім одиниць броньованої, дві автівки та протитанкову гармату.
10:00
У небі над Хмельницькою областю наші захисники одну із ворожих ракет збили у повітрі з українського винищувача.
09:00
Неймовірний танець нашого оборонця під пісню «Ой, у лузі червона калина» переглянули майже 300 тисяч користувачів. Також відео зібрало понад 600 коментарів.
08:30
У вівторок, 29 березня, в районі міста Ізюм Харківської області війська протиповітряної оборони України збили ворожий винищувач-бомбардувальник та розвідувальний безпілотник.
08:00
Франція надасть Україні 300 млн євро пільгових кредитних коштів. Про це на фейсбук-сторінці повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.
«Підписав угоду з Французьким агентством розвитку. Як результат, отримаємо від Франції 300 млн євро пільгових кредитних коштів, з періодом погашення кредиту в 15 років», – йдеться в повідомленні.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ