Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

28 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

28-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

21:00

Львівські десантники ліквідували диверсантів на цивільному транспорті.

20:20

У Миколаївській області Збройні Сили України збили ворожу крилату ракету.

19:10

Українські захисники продовжують нищити техніку російських окупантів на Чернігівщині. Фото з черговим розбитим танком оприлюднили на сторінці Міністерства оборони в Facebook.

18:40

Українка Кароліна Махно у Хорватії здобула золоту медаль на чемпіонаті Європи з боксу серед спортсменів віком до 22 років.

17:55

Бійці Збройних сил України захопили частину російської станції радіоелектронної боротьби «Красуха-4». Це одна з найпотужніших станцій РЕБ окупантів

17:15

З’явилося відео, як українською «Стугною» знищили техніку РФ на Київщині

16:45

У селі Криві Коліна Тальнівського району на Черкащині церква вийшла з московського патріархату й перейшла до Православної Церкви України.

16:20

Для потреб Збройних Сил України міжнародні партнери передали 50 військових автомобілів швидкої допомоги.

15:45

Тероборонівці столиці знищили три безпілотники російських окупантів, які агресор позиціонує як новітні та високоточні БПЛА.

15:00

Повітряні сили Збройних Сил України збили два літаки окупантів на Харківщині.

14:10

Збройні сили України збили вже 105 літаків російської армії. Це понад п’ять авіаційних полків, повідомив під час брифінгу радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, лише впродовж минулої доби, 22 березня, нашим захисникам вдалося збити 6 літаків, 1 гелікоптер, 5 безпілотників та 5 крилатих ракет РФ.

13:50

Збройні сили України оточили міста Ірпінь і Буча та селище Гостомель, що під Києвом. Про це повідомили на сторінці Бучанської міської ради в Facebook.

13:10

Sony офіційно додали українську мову до PlayStation 5. Про це написав у телеграмі блогер Тайлер Андерсон.

12:30

Військові Десантно-штурмових військ Збройних Сил України знищили сотні російських окупантів та перетворили на металобрухт сотні тонн ворожої військової техніки.

Роботу українських десантників або «марунових беретів» показали у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗСУ.

12:00

Сили спротиву Сіверщини разом із місцевими патріотами знищили російський бронеавтомобіль «Тигр».

11:40

На Київщині Збройні сили України не припиняють успішно відбивати атаки окупантів. Сили оборони змогли покращити позиції в Ірпені та селі Мощун.

11:30

Головне управління розвідки Міноборони України припускає, що білоруська армія незабаром може вторгнутися на територію України. Аби відмовити військових брати участь у російсько-українській війні, створили сайт з контактами білоруських військовослужбовців та їхніх родичів.

Сервіс пропонує кілька варіантів спілкування з білоруськими солдатами. Зокрема, військовим можна надіслати смс-повідомлення, лист на електронну пошту, повідомлення у месенджер WhatsApp або ж зателефонувати на особистий номер.

Скріншот з сайту, який пропонує написати білоруським військовим.

10:35

Бійці Збройних сил України вже вдев’яте розтрощили російську окупаційну армію на аеродромі в Чорнобаївці. Про це повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, в ніч з 22 на 23 березня українські військові знищили чергову партію реактивних систем залпового вогню РФ, які гатили по Миколаєву.

«Сьогодні їх крили з невеликими перервами години три. Чергові РСЗО Смерч, які били по Миколаєву, сьогодні замовкли. Ймовірно, ця партія замовкла назавжди. Боєкомплект до них знищено, було яскраво. Концерт був з прекрасною підсвіткою та численними займаннями», – написав Арестович.

10:15

Збройні Сили України успішно відбили напад бойовими вертольотами К-52 противника на Харківщині.

09:40

Українські захисники знищили командира бригади морської піхоти Росії полковника Шарова. Він командував тими піхотинцями, які хотіли штурмувати Одесу, але були ліквідовані під Миколаєвом та Маріуполем.

Про це повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

«Пам’ятаєте, ми напередодні говорили про те, що морпіхи, які хотіли штурмувати Одесу, гниють тепер під Миколаєвом та Маріуполем? Прийшла ще одна гарна звістка. Командира бригади морської російської піхоти наші військові знищили. І так буде з кожним, хто намагається гвалтувати українських жінок. Хто намагається вбивати наших дітей. І нема їм пробачення…», – сказав Братчук.

09:15

Підрозділи 24 ОМБр імені короля Данила знищили на Луганщині склад боєприпасів та зброї російських військ. 

08:30

Бійці полку «Азов» та 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського знищили російський літак, два танки і безпілотник окупантів.

08:00

На Чернігівщині підрозділи територіальної оборони знищили колону техніки російських загарбників.

Коментарі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували стрічку «Сімейний альбом» про родинну історію Голодомору й війни (ВІДЕО)

Опубліковано

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада презентували документальну стрічку «Сімейний альбом». Його зняла режисерка Марина Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У фільмі досліджують історичні паралелі, які є між геноцидом росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабної війни.

Фото: пресслужба МКСК

Читайте також: У Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО)

«Прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки — британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року. Йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його», — написали в МКСК. 

Коли Самара віднайшла камеру свого прадіда та альбом із фотографіями з України, вона переосмислила свій творчий шлях. Жінка вирушила на Харківщину через 90 років після Голодомору, аби засвідчити сучасні прояви геноциду проти українського народу. 

Відео: ютуб-канал Планети кіно

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

У міністерстві зазначають, що фільм «Сімейний альбом» уперше представили у світі на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. 

Цей фільм уже озвучили п’ятьма мовами:

  • англійською;
  • польською;
  • німецькою;
  • французькою;
  • іспанською.

Фільм «Сімейний альбом» здобув перемогу на Мистецькому конкурсі державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» у 2023 році. Стрічку створила компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: ютуб-канал Планети кіно

Коментарі

Читати далі

Суспільство

8 фото Марка Залізняка, які розкривають Голодомор та інші злочини «совєтів» проти українців

Опубліковано

В об’єктив фотографа з Донеччини Марка Залізняка потрапила національна трагедія українського народу, а сам митець, даючи настанови своєму синові-фотографу, казав: «Сину, не міняй цю хорошу справу на рублі. Знімай: те, що сьогодні — рядовий знімок, то завтра буде історією»… І сьогодні його світлини дійсно стали історією, яку тепер неможливо замовчати.

Редакція ШоТам створила добірку фотографій 1930-х років від Марка Залізняка, яка варта вашої уваги.

Біографія фотографа

Марко Залізняк — фотоаматор з хутора Романівка на Донеччині, залишив фотолітопис руйнування українського села Вдале наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років. На його знімках увічнено моменти колективізації, розкуркулювання, знищення майна селян, відбирання хліба та виселення до Сибіру.

Фото: архів Покровського історичного музею

Залізняк вже з 12-річного віку захоплювався фотографією. Під час Голодомору йому пропонували стати фотографом у НКВС, але він відмовився. Щоб врятувати сім’ю від голоду, він обміняв свої нагороди з Першої світової війни на два пуди хліба та вивіз їх з Романівки. Пізніше він працював на будівництві заводу у Гришиному, але змушений був повернутися до Романівки внаслідок конфлікту з головою сільської ради.

У 1934 році Залізняк був засуджений за руйнування та крадіжку колгоспної пасіки, але справу закрито після апеляції та зняття звинувачення.

Фотографії Марка Залізняк стали основою для створення документальних фільмів про Голодомор, таких як «Миттєвість нашого життя», «Симфонія Донбасу», «Голодомор» та інших. Ці знімки мають велике значення у збереженні історичної правди про Голодомор, їх використовують у підручниках, монографіях та інших джерелах.

8 фото, що доводять злочини «совєтів»

  1. Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

2. Розкуркулювання селянина П. Масюка. Село Удачне Донецької області. 1934 рік

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

3. Члени товариства зі спільного обробітку землі перевозять комору розкуркуленого селянина П. Ємця до загальної комори. 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

4. Збирання замерзлої картоплі на Донеччині. 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

5. Розкулачені селяни села Вдале Червоноармійського району Донецької області, 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

6. Доставка майна розкуркулених селян на бригадний двір у селі Удачне Гришинського району Донецької області, 1932 рік

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

7. Народне гуляння біля гойдалок у селі Гришине Донецької області, 1930-і роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

8. Збір зернових за допомогою лобогрійки на хуторі Романівському Гришинського району Донецької області. На передньому плані — Марія Леонтьєвна Воробйова, 1930 рік

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

Коментарі

Читати далі