Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

27 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

27-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:55

У Києві затримали 41-річного чоловіка, який назвався монахом одного з храмів, за підозрою у розвідувально-диверсійній діяльності.

20:00

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав усі релігійні громади, що перебувають у юрисдикції Української православної церкви Московського патріархату, перейти до ПЦУ.

19:00

Франція передала Україні 11 пожежних машин та 16 машин швидкої допомоги та 49 тонн гуманітарної допомоги.

18:50

Упродовж 22 березня на аеродромі у Чорнобаївці російські окупанти зазнали втрат двічі: спочатку від ЗСУ, а згодом влучили ракетою у власну техніку. Про це розповів радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

18:20

У Маріуполі наші захисники збили ворожий літак, що останні тижні знищував місто.

18:00

Сили протиповітряної оборони знищили два бойові літаки та безпілотник російських окупантів у небі над Дніпропетровською областю. 

17:44

Над селом на Миколаївщині українські десантники збили російську крилату ракету, яка летіла в напрямку Кропивницького. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

За словами військових, збити ракету окупантів вдалося пострілом з переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла». Згодом світлину збитої ракети опублікував очільник обласної ВЦА Віталій Кім.

17:10

Компанія «Українська бронетехніка», яка виробляє вітчизняні бронеавтомобілі, вже налагодила процес ремонту і відновлення пошкодженої військової техніки.

16:50

Бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили модернізований бронетранспортер БТР-82А російських окупантів.

15:50

В Україну вже завезли та розмитнили препарати для людей із захворюванням щитоподібної залози. Наразі ліки розвозять до аптек. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

15:30

Військовослужбовці 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського знищили одразу п’ять ворожих гаубиць. Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

14:50

Збройні Сили України увосьме розбили ворожу армію в Чорнобаївці на відомому вже аеродромі під Херсоном.

14:30

Сили української протиповітряної оборони збили російську крилату ракету «Іскандер».

14:00

Військовослужбовці полку «Азов» оприлюднили відеозапис знищення російського катера «Раптор» біля Маріцполя. Ролик опублікували на сторінці полку в Telegram.

13:00

Українські прикордонники разом із бійцями ЗСУ та НГУ відбили атаку російських піхотинців у Маріуполі. Про це повідомили на сторінці Державної прикордонної служби.

12:40

Російський солдат здав танк українцям за винагороду. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів на своїй фейсбук-сторінці.

«Він під’їхав. З дрона переконались, що він сам і це не засада. Після цього спецназівці його затримали. Виявилось, що з екіпажу танку залишився він один, решта втекли додому. Змісту воювати він не бачив. Додому повернутись не міг, оскільки командир сказав, що розстріляє і спише на бойові втрати. Міша розповів, що їсти практично не залишилось, управління військами хаотичне і практично відсутнє. Деморалізація колосальна», — написав радник міністра внутрішніх справ України.

12:00

Мобільні підрозділи Збройних сил України знищили ворожу крилату ракету над Харківською областю. Про це повідомив очільник обласної військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов.

11:45

Архітектори України об’єдналися для відбудови нашої українських міст, просторів та інфраструктури. Наразі заяву підписали вже понад 20 архітектурних бюро й об’єднань.

11:30

У ніч на вівторок, 22 березня, українські військові збили літак російських окупаційних військ у небі над Луганщиною.

11:00

Станом на ранок 22 березня військовослужбовці Збройних сил України ліквідували щонайменше 15300 солдатів російської армії. Також наші захисники знищили понад 500 танків, 99 літаків та 123 гелікоптери окупантів. Крім того, українським військовим вдалося розбити вже 1556 бойових броньованих машин РФ, 1000 одиниць автомобільної техніки та 45 засобів ППО окупантів.

10:20

128 бригада взяла в полон високопоставленого штабіста 58-ї російської армії.

10:15

Морські піхотинці російської армії, які мали десантуватися на узбережжі Одеси ще з кінця лютого, наразі майже повністю знищені. Про таке повідомив речник Одеської обласної військово-цивільної адміністрацій Сергій Братчук.

10:00

Командування Сил спеціальних операцій ЗС України оприлюднило відео, на якому горить знищена техніка ворожої армії.

09:30

В Охтирському районі Сумської області близько 300 російських військових відмовилися виконувати наказ на ведення бойових дій.

«В Охтирському районі Сумської області зафіксовано факти непокори російських військовослужбовців. Близько 300 окупантів відмовились виконувати наказ на ведення бойових дій та на 70 одиницях техніки залишили район проведення операції», — зазначили в Генштабі.

09:00

Компанія Укртелеком відновила надання послуг Інтернету у Херсоні та області. За інформацією, критична інфраструктура та національна мережа Укртелекому працюють. Інтернет є у всіх областях, окрім Чернігівської та Луганської.

08:30

Буковинський державний медичний університет розробив чат-бот у Telegram Doctor Online. Завдяки програмі українці можуть отримати віддалений медичний супровід і психологічну допомогу.

08:00

У Запорізькій області військові Збройних Сил України підбили новітній російський танк Т-90 «Владімір».

07:30

Військові 24-ї бригади імені короля Данила знищили танки і БТРи окупантів на Луганщині.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі