

Суспільство
26 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
26-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:30
У мобільному застосунку «Дія» запустили нову послугу — це гра, що дозволяє спробувати себе в керуванні безпілотним літальним апаратом «Байрактар».
18:35
Збройні сили України вже всьоме знищили техніку російських окупантів на аеродромі в Чорнобаївці, що під Херсоном. Про це повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.
18:00
Українські військовослужбовці нещодавно розбили командний пункт окупантів, де знайшли карту, з якою ворог йшов у наступ на нашу державу.

17:30
Фізичні особи-підпримці 1-3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування знову можуть сплатити податки за кілька кліків у застосунку Дія. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри в Telegram.
17:15
Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь від російських загарбників, знищили два танки та катер окупантів.
16:45
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» запустили проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ».
16:20
Українські захисники збили російський винищувач неподалік від міста Чугуїв, що в Харківській області. Крім того, наші військові знищили два ворожі безпілотники, повідомив очільник обласної військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов.
16:00
З початком повномасштабного вторгнення громадська організація «Українська Волонтерська Служба» запустила оперативний штаб, який моніторить потреби у волонтерській допомозі та мобілізує людей до допомоги військовим та цивільному населенню.
15:00
Українські військові розбили російський комплекс радіоелектронної боротьби «Леєр-3», за допомогою якого окупанти глушили зв’язок та корегували вогонь артилерії. Про це повідомляє Оперативно-тактичне угруповання «Схід».
13:50
Українські військові дали відсіч російським окупантам, котрі намагалися здійснити наступ у напрямку на Бровари, що в Київській області. За даними СтратКому, бійці Збройних сил України завдали ворогу чималих втрат. Наразі окупанти намагаються відновити боєздатність та обладнати позиції.
13:45
Військовослужбовці Збройних сил України відбили наступ російських окупаційних військ на Авдіїївському напрямку. Про це повідомили в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.
Там зазначили, що під час бою окупанти зазнали втрат та відступили на попередні позиції.
“На Донецькому напрямку ворог веде штурмові дії та проводить вогневі нальоти по всій лінії зіткнення. Намагався прорвати оборону позицій наших військ на Авдіївському напрямку, успіху не мав, зазнав втрат та відступив”, – йдеться в повідомленні.
13:30
Кошти від продажу картини британського художника Бенксі підуть на підтримку лікарні Охматдит у Києві, повідомили у МОЗ.
13:15
Бійці 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського майстерно ліквідували ворожу бойому машину піхоти.
13:00
На Сіверському напрямку українські військові захопили самохідну гаубицю окупантів «МСТА-С» із боєкомплектом, а ще одну — знищили.
11:55
На Київщині ЗСУ захопили ще один ворожий танк.
11:25
Українські військові збили два розвідувальні безпілотники окупантів «Орлан» на Харківщині.
11:10
Станом на ранок 21 березня втрати російських окупантів у живій силі перевищили 15 тисяч бійців. Також російська армія втратила майже 500 танків та понад 200 літаків і гелікоптерів.
11:00
Українські військові знищили російський зенітний ракетний комплекс «Тор-М1». Про це повідомили на сторінці Генерального штабу Збройних сил України в Facebook.

10:40
Міністерство культури та інформаційної політики та Держмистецтв разом із волонтерами запустило національний портал «Поезія Вільних». Це всеукраїнські воєнні хроніки у віршах.
10:30
Нова Зеландія виділить Україні 5 млн новозеландських доларів, або 3,5 млн доларів, на купівлю нелетальної зброї, а також надішле захисне спорядження – бронежилети, шоломи та жилети.
10:00
Військовослужбовці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади знищили чергову бойову машину піхоти окупантів. Аби вразити ціль, наші захисники використали український протитанковий ракетний комплекс «Стугна».
09:30
У Чернігівській області українські військові знищили два “КамАЗи” окупантів, які везли боєприпаси та харчі.
09:00
З’явилося відео, як українські захисники знищили черговий ворожий танк. Влучно спрацювали оператори протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П».
08:30
Під час спроби наступу на Київ окупанти втратили зведений загін 6-го танкового полку.
08:00
На Донецькому та Луганському напрямках українські захисники упродовж минулої доби успішно відбили 7 атак ворога.
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»