Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

24 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

24-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:40

Українські військовослужбовці знищили черговий російський гелікоптер Ка-52. Цього разу збити техніку окупантів вдалося на Запорізькому напрямку, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України.

19:20

Військові Збройних сил України розбили колону броньованої техніки російських окупантів та звільнили один із населених пунктів в районі міста Гуляйполе. Про це повідомили на сторінці Командування південного угрупування військ.

Крім того, зенітний підрозділ звітує про знищення одного бойового вертольоту КА-52 та нанесення пошкодження ще одному такому ж літальному апарату. Загалом протягом 19 березня на Запоріжжі ліквідували приблизно 60 окупантів, збили один гелікоптер, а також знищили танк та бронетранспортер РФ.

18:30

Російські військовослужбовці залишають околиці Миколаєва та відступають в іншому напрямку. Про таке повідомив очільник Миколаївської обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Кім.

За його словами, наразі ситуація в регіоні краща, аніж учора, 18 березня. Водночас окупанти продовжують обстрілювати житлові квартали.

“Ситуація, як кажуть останнім часом, “краща, ніж учора”. Ворог продовжує обстрілювати житлові квартали з реактивної артилерії та реактивними снарядами, робить це з відстані 50-70 кілометрів. Бойові дії: зараз росіяни відсуваються від Миколаєва в іншому напрямку”, – зазначив Кім.

17:50

Українські військовослужбовці знищили російський броньований автомобіль КамАЗ-63968 «Тайфун». Про це повідомив журналіст та речник Одеської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Братчук.

Відомо, що КамАЗ-63968 «Тайфун» (також відомий, як «Тайфун-К») має підвищений захист, зокрема від мін та засідок. Це одна з найсучасніших броньованих машин, що перебувають на балансі російської армії. Її окупанти використовували зокрема й у Сирії. Станом на травень 2017-го року в РФ налічувалося 260 таких бронемашин.

17:05

Підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ збили черговий російський гелікоптер над Київщиною. Про таке повідомив очільник Київської обласної державної адміністрації Олександр Павлюк.

16:15

Військовослужбовці Сухопутних військ Збройних сил України збили ракету російських окупантів, випущену з переносного ракетно-зенітного комплексу “Точка-У”. За словами захисників, це один з перших випадків, коли ракету з цього ПЗРК вдалося збити ракетно-зенітним комплексом “Стінгер”.

16:00

Харківська область отримала від волонтерів 17 автомобілів для екстреної медичної допомоги.

15:20

На тимчасово окупованій території України учасники руху опору захопили російську станцію радіоперешкод Ртуть-БМ.

14:10

За три тижні від початку повномасштабного вторгення російських окупантів Збройні сили України ліквідували більше десяти офіцерів армії РФ. Серед них – шестеро генералів, повідомили в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.

13:30

На пункті пропуску Козловичі-Кукурики, що на кордоні Польщі та Білорусі, активісти поновили блокаду фур, які повертаються з Європи до Білорусі та Росії. У акції беруть участь кілька сотень людей, кажуть організатори.

13:00

Із початку повномасштабного вторгнення у Києві затримано 127 диверсантів, зокрема 14 груп. Про це заявив голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов, повідомили у пресслужбі КМДА.

12:10

Бійці Збройних сил України розгромили кілька танків російських окупантів у Київській області.

12:00

Військові полку «Азов» під Маріуполем знищили боєприпаси ворога і його офіцерський склад.

11:30

Медичний сервіс Helsi запускає безкоштовні консультації з лікарями за допомогою відеозв’язку на час війни.

11:00

Збройні сили України на Чернігівщині знищили дві батареї ворожої артилерії.

10:20

Українські військовослужбовці збили 115 гелікоптерів та 95 літаків російських окупантів. Крім того, Збройним силам України вдалося знищити 466 танків РФ.

10:00

Українські спецпризначенці знищили машини, які забезпечували доставку палива для ворожої армії.

09:30

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон за кермом вантажівки особисто везе гуманітарну допомогу Україні до кордону Польщі.

«Зараз я їду до Польщі з двома колегами з благодійної організації Chippy Larder, щоб зробити доставку до Червоного Хреста. Це буде довго, але я триматиму вас у курсі», — написав він у своєму твіттері.

09:10

Збройні Сили України ліквідували генерал-лейтенанта російських окупантів Андрія Мордвічева, який командував 8-ою загальновійськовою армією Південного військового округу ЗС РФ.

08:30

Повітряні Сили Збройних Сил України 18 березня уразили 10 повітряних цілей ворога, ще дві цілі – на рахунку протиповітряної оборони Сухотних військ. Це 2 літаки, 3 гелікоптери, 4 крилаті ракети та 3 безпілотники.

08:00

У Херсонській області зграя диких гусей допомогла збити винищувач російських окупантів. В його мотор, ймовірно, потрапили кілька птахів.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі