Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

21 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

21-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:00

На Миколаївщині українські військові відбили окупантів та пересунули лінію фронту в бік Херсона. Завдяки цьому в найближчому майбутньому Миколаїв стане тиловим містом, повідомив керівник обласної військової адміністрації Віталій Кім.

19:00

Голлівудський актор Шон Пенн закликав владу США надати більше літаків Україні та забезпечити безпольотну зону.

18:00

Неподалік Миколаєва українські військові знищили розвідувальний гелікоптер окупантів.

17:00

Бійці Збройних Сил України знищили колону російських ракетних систем залпового вогню. Де саме нашим армійцям вдалося знищити техніки окупантів, у ЗСУ поки що не зазначають. Але запевняють, що на відео – все, що залишилося від колони РСЗВ російських військ.

16:23

Українська та європейська енергосистеми у середу, 16 березня, почали працювати синхронно.

16:00

Від початку війни в Україні зареєстровано 10 683 шлюбів і 10 767 народжень немовлят.

15:25

На Луганщині противник зазнав втрат, його авіація уразила позиції своїх військ поблизу населеного пункту Смолянинове.

15:00

Команда благодійного фонду «Повернись живим» відправила велику партію з найнеобхіднішими технічними засобами оборонцям на Одеському, Бесарабському та Миколаївському напрямках.

14:40

Збройні Сили України захопили найновішу командно-штабну машину російської армії – Р-149МА1.

14:20

Артилерійський підрозділ 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади розстріляв понтонну переправу російської армії в зоні бойових дій.

13:40

Над Черніговом наші захисники збили ще один Су-34.

13:00

Митна служба України спростила процедуру ввезення в країну автомобілів на іноземній реєстрації. Проте стосуються зміни тих машин, що ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ та ТРО.

12:15

У небі над Черкащиною збили ворожу ракету, повідомили в Головному управлінні національної поліції в Черкаській області.

11:30

Очільник Чернігівської обласної військово-цивільної адміністрації В’ячеслав Чаус спростував інформацію про нібито відсутність української армії в обласному центрі та на околицях міста. За його словами, окупантам зараз не позаздриш, оскільки ЗСУ використовують проти них усі наявні види озброєння.

11:15

Представники британської розвидки переконані, що Україна вдало використовує слабкі сторони російської армії та зберігає контроль над повітрям. Натомість окупанти продовжують “буксувати”, йдеться в повідомленні Міністерства оборони Британії в Twitter.

11:00

Вночі 16 березня захисники Чернігова збили ще один ворожий літак типу СУ, який завдавав ракетні удари по місту. 

10:30

Бійці Збройних сил України перейшли в контрнаступ на низці оперативних напрямків, ворог втрачає ініціативу та поступається позиціями. Про це повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

10:00

Сьогодні, о 5 ранку, на півдні країни зенітні ракетні війська України збили два російські винищувачі Су-30см.

09:00

На Київщині розбили колону техніки російських окупантів.

08:30

Українські військові і сили тероборони знищили сім ворожих вертольотів, які перебували на військовому аеродромі у селі Чорнобаївка неподалік Херсона.

08:00

Хакерська група Anonymous зламала сайт компанії «Росатом» та оприлюднила гігабайти їхніх конфіденційних даних.

07:30

Парламентська асамблеї Ради Європи ухвалила рішення про вигнання РФ, а також закликала надати Україні засоби захисту повітряного простору. За проголосувало 216, проти жодного голоса, утрималися 3.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі