

Суспільство
ЗСУ відкинули військових РФ на 70 км від Києва
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
За кілька останніх днів російських військових відкинули від Києва приблизно на 70 км. Про це повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.
“Суттєвих змін в оперативній обстановці у нас наразі не відбулося. Противника зупинено практично на всіх напрямках, де він наступав. На деяких напрямках ворога відкинули, зокрема за кілька останніх днів від столиці ворога відкинули приблизно на 70 км”, — сказав Мотузяник під час брифінгу.
Речник Міноборони також розповів, що російські окупаційні війська намагаються продовжувати стратегічну наступальну операцію проти України.
“Головні завдання щодо розгрому угруповань Збройних Сил України, оточення Києва, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і встановлення контролю над лівобережною частиною України не виконані. Частково ворогом досягнуто мету на Донецькому напрямку. Противник зупинений у напрямку на Миколаїв”, — повідомив Мотузяник.
Читайте також: Українські військові знищили вже шістьох генералів РФ
За його словами, наразі РФ активно “мобілізує” чоловіків на окупованих територіях ОРДЛО, утім більшість із них гине, а вцілілі повертаються з відмовами брати участь у війні.
“Сформовані таким чином підрозділи вирізняються вкрай низькою бойовою підготовкою, дисципліною та моральним станом. Зі слів самих “мобілізованих”, російське командування використовує їх в якості “живця”. Тобто, як передовий ешелон розвідки боєм”, — пояснив речник.
Рештки, таких підрозділів, за словами Мотузяника, повертаються деморалізованими і відмовляються від подальшої участі в бойових діях.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні створили VR-музей пам’яті війни, щоб зафіксувати руйнації, які завдала росія Київщині.
Про це повідомили в управлінні туризму Київської обласної військової адміністрації.
Відтак за допомогою 3D-турів відвідувачі зможуть потрапити в реальність, яку принесла з собою війна в Ірпінь, Бучу, Гостомель, Горенку та інші містечка й села Киїської області.
Перейти в VR-музей можна за цим посиланням.
Ініціатори проєкту переконані, що після перемоги Київщина знову стане місцем для життя, де кожен хотітиме мати будиночок, займатися активним туризмом, дегустувати смачну їжу від локальних фермерів чи усамітнюватися в етносадибі серед природи. Однак, усі факти руйнувань на деокупованих територіях мають бути зафіксовані. Це дасть змогу показати нащадкам, якою ціною виборювалась свобода та незалежність України.
Нагадаємо, в Україні з’явиться перший інтернет-портал про події і злочини в Криму та ОРДЛО.
Як ми повідомляли раніше, Інститут нацпам’яті запустив онлайн-платформу «Архів усної історії».
Читайте також: «Там воюють наші друзі, ми не могли бути осторонь». Як львівський Cantona Pub допомагає бійцям з передової
Фото: kyivregiontours.gov.ua/war.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
61-річний Ігор разом із собакою пішки дійшов із Маріуполя до Запоріжжя. Вони подолали 225 кілометрів за 5 днів.
«Загалом, я не хотів бути рабом», — розповів житель Маріуполя Ігор.
Ігор та Жужа вийшли напередодні Великодня.
«Це мені допомогло, я вважаю. У всякому випадку годували пасками всю дорогу. І яйцями фарбованими. Яєць я поїв чимало», — Ігор, житель Маріуполя.
Найбільшою складністю стали горбистий хвилястий рельєф Запоріжжя. Та візок завважки 56 кг, який дорогою став вдвічі легший. Маленьку супутницю іноді доводилось нести на руках.
«8 кг живої ваги (…) Вихід один був – нести на собі і пішки тупцювати у бік вільної країни».
«Він вже на руках її ніс, бо там тваринка… Знаєте, що дуже цікаво? Це звичайнісінька тваринка, дворняжка, «хвіст бубликом». Але не тому, що вона якась там цінна порода дорога або ще щось там, родовід… Звичайнісінька. Але, мабуть, це просто його друг» — Галина Гончаренко, волонтерка.
«Підходячи до блокпосту, зазвичай, нову легенду придумував. Йдеш і вже її проговорюєш. А він бачить, що я йду і щось говорю і він думає, що я втратив глузд. Вже до мене ставлення примітивніше. Він думає, що я не такий небезпечний. Ну, йде дурень якийсь», — згадує Ігор.
У Запоріжжі подорожніх зустріли волонтери.
«Довкола Жужі зібралося 20 людей, а довкола мене – троє. Мені було образливо навіть за себе, що увага вся не мені. Наче це вона мене довела, донесла на плечах, а не я її тягнув всю дорогу. І їжу для неї тягнув, і воду для неї також», — розповів Ігор.
Тепер вони неквапливо гуляють вулицями Києва, адже Жужа ще шкутильгає через мозолі на лапках.
Дивіться відео: Як 16-річний підліток рятував людей від авіанальоту у Чернігові
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські воїни знищили танк та зенітний ракетний комплекс окупантів. Відео опублікували на ютуб-каналі 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
«Витравимо будь-яку погань зі своєї благодатної землі з усім корінням», — йдеться у повідомленні наших захисників.
Читайте також: «Там воюють наші друзі, ми не могли бути осторонь». Як львівський Cantona Pub допомагає бійцям з передової
Про 59 ОМБр
59-та окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка — військове з’єднання Збройних сил України. Бригада підпорядкована оперативному командуванню «Південь». Бригада була сформована після початку російської агресії, наприкінці 2014 року. До її складу увійшли три батальйони.
Бригада має почесну назву на честь Якова Гандзюка — українського військового діяча часів Перших Визвольних змагань.
Дивіться відео: Дівчинка вивезла людей з-під обстрілів із простреленою ногою
Нагадаємо, артилеристи 59 бригади ЗСУ розбили колону техніки окупантів.
Як ми повідомляли раніше, ЗСУ із кулемета збили ворожий безпілотник, який «дирчав як мопед».
Фото: facebook.com/59ompbr.com.ua.