Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Знятий у Києві трилер отримав престижну нагороду на кінофестивалі в Лондоні

Опубліковано

Україно-британський фільм “Спадок брехні” отримав престижну нагороду “Найкращий британський художній фільм” на кінофестивалі в Лондоні. До цього кінострічка отримала нагороди у США та Німеччині, повідомляє Суспільне.

Як повідомили на сайті MiraBan UK Film Awards та на офіційній сторінці фільму, захід пройшов у Лондоні з 28 по 30 серпня. Церемонія нагородження відбулася онлайн через пандемію коронавірусу.

Що відомо про фільм?

Над трилером “Спадок брехні” (Legacy of Lies) працювали спільно Україна, Великобританія, Польща, Нідерланди та США. Події бойовика розгортаються у Києві, тож більшість зйомок проходили саме тут. Режисером та автором сценарію трилера став Ед Бол із Нідерландів.

За його словами, київська архітектура ідеально підходить для шпигунської історії. Він також додав, що знімати в Україні було легко через високий рівень місцевих продакшн-компаній, які активно залучали до роботи.

Головні ролі зіграли українська телеведуча Анна Буткевич, та британський актор Скотт Едкінс, відомий за ролями в кіносерії “Незаперечний” і фільмі “Нестримні 2”.

Сюжет

“Спадок брехні” – шпигунський трилер, події якого розгортаються в Києві. Мартін Бакстер, колишній оперативник МІ6, змушений знову зануритись у світ шпигунства: молода українська журналістка Саша Степаненко просить його допомоги у розкритті шокуючої правди про секретні операції міжнародних спецслужб.

Де знімали у Києві?

Зйомки фільму відбувались в Україні та частково у Великій Британії. Столичний вокзал, аеропорт “Бориспіль”, бібліотека Вернадського, кладовище старих автобусів, Київський крематорій, Рибальський міст, Батьківщина-мати, Лук’янівська в’язниця – це лише частина локацій, які глядач впізнає на екрані.

Окрім Скотта Едкінса та Анни Буткевич ролі у фільмі виконали Юлія Соболь, Онор Ніфсі, Мартін Мак-Дугал та інші.

Читайте також: Будуємо Україну разом: як волонтери зі всієї країни подорожують та відновлюють Схід

Кінопроєкт спільного виробництва України та Великої Британії “Спадок брехні / Legacy of Lies” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 17 млн 463 тис. грн. (20 % загальної вартості виробництва стрічки).

Фото: 24tv.ua

Суспільство

Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Опубліковано

В Україні відкрили прийом заявок на нову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine. Російське військове вторгнення в Україну у 2022 році призвело до масштабного переміщення цивільного населення всередині країни. 

Про це йдеться на сторінці організації “Depaul Ukraine”.

У ситуації, що склалася, важливу роль відіграють зусилля благодійних організацій, які надають різнобічну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Цього разу мешканці трьох міст України можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine.

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які втратили будинок або були змушені його залишити через небезпеку, що загрожує їм, і зараз проживають у Києві, Одесі чи Харкові.

Читайте також: В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Зокрема, благодійна організація Depaul надає психологічну, юридичну, фінансову підтримку, а також допомагає знайти роботу та житло.

Для отримання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно заповнити заявки:

Нагадаємо, до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери.

Фото: Ukr.Net

Читати далі

Суспільство

Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати

Опубліковано

Консульство України в Лондоні створює окрему електронну чергу для громадян України, у яких термін дії закордонних паспортів закінчився або закінчується до кінця червня.

Про це йдеться у повідомленні диппредставництва.

При цьому просять не записуватися осіб, які мають чинний паспорт і бажають оформити собі другий, осіб, які втратили закордонний паспорт, громадян, які планують оформити паспорти для дітей віком до 16 років, а також українців, які проживають у Шотландії та Північній Ірландії.

Читайте також: У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Після завершення Ukraine Family Scheme її учасникам пропонують податись на іншу, спонсорську програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Нагадаємо, Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Опубліковано

Відтепер для дітей та їх батьків на шести обраних маршрутах будуть доступні для читання нові книжки проєкту «Книга-мандрівка. Міста», який розкриває читачам історії героїчних українських міст — наприклад, Чернігова.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Крім Чернігова, проєкт «Книга-мандрівка. Міста» розповідає про п’ять інших незламних прифронтових міст України — про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ — про їх автентичність та палітру унікальності кожного міста. Авторами книжок стали відомі українці, зокрема — Ірена Карпа та Сергій Жадан.

“Пасажири залізниці зможуть одними з перших прочитати ці розповіді про українські міста на поїздах, що прямують до міст-героїв книжок”, – розповіли в УЗ.

Читайте також: У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Книги вже є за наступними маршрутами:

№142 Чернігів — Івано-Франківськ;

  • №780 Київ — Суми;
  • №38 Київ — Запоріжжя;
  • №110 Львів — Миколаїв;
  • №114 Львів — Харків;
  • №106 Одеса — Київ.

Нагадаємо, у Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: