Суспільство
Зірка серіалу «Вікінги» родом із України і допомагає батьківщині (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Канадська акторка Кетрін Винник з дитинства говорила українською, підтримувала Україну в 2014, а повномасштабний напад росії сприйняла як особисту трагедію. Як сьогодні Кетрін допомагає Україні розповідає ШоТам.
Привіт, дорогі українці! Мене звати Кетрін Винник, Катерина Анна Винницька. І я пишаюсь своїм українським корінням, — Кетрін Винник, акторка.
Це всесвітньо відома акторка, яка підтримує Україну з 2014, коли світ був лише «занепокоєний». Кетрін Винник найбільш відома роллю Лаґерти в популярному серіалі «Вікінги».
Сама вона народилася в Канаді, а її батьки Роман та Леся — зі Львівщини й Тернопільщини. Удома рідні називають її Катрусею Винницькою, бо саме так звучить її справжнє ім’я.
У 40-х роках родина Винницьких втекла до Німеччини, рятуючись від репресій радянської влади. У Німеччині народилися батьки Кетрін, які потім переїхали до Канади, там народилася Катруся.
Кетрін вільно говорить українською, до 7 років розмовляла виключно нею. А ще чудово володіє бойовими мистецтвами, завядки чому й потрапила на екрани.
Читайте також: Ми були активістами, а стали воїнами. П’ять історій учасників Революції Гідності, які захищають Україну на фронті
Крім «Вікінгів», акторка відома ролями в серіалах «Кістки» та «Чудернацькі фантазії Чарлі Свона ІІІ». І хоча Кетрін народилася й виросла в Канаді, вона не забуває свого коріння.
Акторка розповідала світові про Голодомор, а в 2014-ому підтримала Україну в її боротьбі за свободу. Перед 30-ю річницею Незалежності Кетрін уперше в житті відвідала Київ.
«О, Боже мій! Тут так красиво, такі привітні люди, всі дуже гарні!», — Кетрін Винник, акторка.
Тепер акторка має фото біля монументу «Батьківщина-мати». Кетрін каже, що пишається своїм походженням і любить Україну.
А коли росія повномасштабно вторглася, сприйняла це як особисту трагедію. Вона заснувала фонд допомоги українським біженцям у Канаді та не дає світові забути про війну.
І навіть зараз, після 365 днів війни я тут, щоб сказати: «Я солідарна з Україною. Україно, з тобою моя підтримка, мої молитви та моя боротьба. Ти не одна. Слава Україні!, — Кетрін Винник, акторка.
Нагадаємо, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.
Також ШоТам розповідав, як професор із Чикаго безкоштовно вчить українських лікарів.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрзалізниця запускає поїзд №104/103 Львів-Краматорськ, повідомили у пресслужбі перевізника.
Зазначається, що так рішення ухвалили після успішного запуску «Поїзда єднання».
Рейс вирушатиме зі Львова з 8 квітня через день о 18:35 і прибуватиме в Краматорськ о 15:06.
У зворотному напрямку, з Краматорська, поїзд вирушатиме з 9 квітня через день о 15:55 і прибуватиме до Львова об 11:51.
Дивіться відео: Машиніст Укрзалізниці виготовляє екоприкраси із дерева
Нагадаємо, Укрзалізниця запустила Поїзд Єднання, який проїхав всю країну з заходу на схід, з’єднавши 9 областей України.
Раніше ми повідомляли, що Укрзалізниця запустила у потягах на дальні маршрути безкоштовну ігротеку.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Цифрова копія АН-2 з’явилась в авіасимуляторі Microsoft Flight Simulator і тепер доступна до завантаження на платформах PC та Xbox з трьома варіантами шасі.
Про це повідомили у ANTONOV Company.
Зазначається, що легендарний літак АН-2 запустили у серійне виробництво у 1947 році на Київському авіазаводі. Він став першим мирним вітчизняним літаком, який сконструювали після Другої світової війни. Концепція Ан-2 була настільки вдалою, що на її основі розробили десятки модифікацій різного призначення. Своє становлення літак пройшов у суворих умовах Арктики.
Згодом високі характеристики та невибагливість цієї машини оцінили всі. Особливо, коли була необхідність дістатися туди, де не було не тільки аеродромів, а навіть доріг. Літак зацікавив льотчиків-спортсменів та парашутистів, геологів та пожежників, агрономів та геологів, медиків, поштарів та пасажирів. Практичний та багатоцільовий, народний та один з наймасовіших літаків і зараз АН-2 залишається найбільшим у світі біпланом з поршневим двигуном.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює
Щороку володарі та прихильники АН-2 збираються у різних містах Європи, щоб показати переваги саме Ан-2.
Понад 18 тисяч літаків АН-2 піднялися у небо з початку його виробництва. Тепер у кожного є змога керувати літаком завдяки команді Microsoft Flight Simulator. Можна пролетіти над холодними водами Арктики, спробувати перетнути Середземне море, покружляти над горами у Франції або створити свій власний маршрут польоту – все це на віртуальному АН-2 у Microsoft Flight Simulator.
Довідка
Microsoft Flight Simulator — серія цивільних авіасимуляторів, що випускаються корпорацією Microsoft. Від багатьох серій авіасимуляторів MSFS відрізняється досить реалістичною фізикою нормального польоту, і, як наслідок, великою складністю управління літаком. Наявність практично всіх великих аеропортів світу з реалістичними даними, реальним ландшафтом, погодними умовами, відмінною графікою роблять цю серію симуляторів однією з кращих у своєму класі.
В іграх передбачені використання автопілота, диспетчерський супровід і можливість завантаження реальних погодних умов для польоту з Інтернету. В серії присутній трафік літаків, що літають за розкладом та під управлінням служб УВС. Також є вбудовані засоби аналізу польоту, повтор. Є курс навчання.
Нагадаємо, у Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії».
Фото: facebook.com/antonov.company.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У середу, 22 березня, українські військові збили російський безпілотник «Орлан-10» на північному напрямку.
Про це повідомили у пресслужбі ОК «Північ».
«Воїни Сил оборони Сіверщини в зоні відповідальності знищили ворожий БПлА, попередньо “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.
Про «Орлан-10»
«Орлан-10» – російський багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ведення спостереження за протяжними і локальними об’єктами у важкодоступній місцевості. Використовує двигун внутрішнього згоряння як силову установку.
Відзначимо, що ворожі дрони «Орлан-10» оснащені відеокамерами з кутом огляду 360 градусів. Вони можуть відлітати на 120 км від пункту управління, а в автономному режимі – на 600 км. Час можливого перебування у повітрі – 18 годин.
Нагадаємо, воїни 3 окремої штурмової бригади влучними пострілами знищили російський склад боєприпасів на околицях Бахмута.
Крім того, морські піхотинці знищили бойову машину піхоти російських окупантів, коли загарбники штурмували позиції захисників у Донецькій області.
Фото: zsu.gov.ua