Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Завод «Нібулон» спустив на воду нове судно (ФОТО)

Опубліковано

На суднобудівно-судноремонтному заводі «Нібулон» спустили на воду перше судно нового проєкту Т410 – портовий буксир-штовхач. Усього суднобудівна програма підприємства передбачає будівництво двох таких буксирів, повідомляє пресслужба підприємства.

Що відомо про судно?

Проєкт Т410 – це портовий буксир-штовхач кантувальник, який призначений для штовхання несамохідних суден дедвейтом до 3 тис. тонн, формування несамохідних суден у караван, проведення швартовних операцій, виконання вантажних рейсів на мілководді, обслуговування несамохідної техніки та інших плавзасобів. Найбільша довжина судна – 15,45 м, ширина корпусу – 6,70 м, висота борту – 1,85 м, осадка – 1,20 м, водотоннажність повна – 80 т, швидкість ходу – 5-7 вуз.

На буксирі встановлено новітнє обладнання від провідних світових виробників: 2 головні двигуни від Scania (Швеція); 2 гвинторульові колонки від DTG Propulsion BV (Нідерланди), 2 допоміжні дизель-генератори від SIA Rigas Dizelis DG (Латвія) та ін. Палубно-швартовне обладнання, яке включає носові якірно-швартовні лебідки, ручний шпиль, буксирний гак з системою дистанційної віддачі буксирного канату, палубну кран-балку для підйому/спуску, гідравлічні зчальні лебідки, вже змонтовано на судні.

Читайте також: На суднобудівному заводі «Океан» спустили на воду дві баржі (ФОТО)

Де працюватиме буксир

Проєкт Т410, як і переважна більшість інших буксирних проєктів флоту компанії «НІБУЛОН», має рухому у вертикальній площині навігаційну рубку, що є неабиякою його перевагою. Алюмінієва рубка з оглядовістю на 360 градусів усього за 180 секунд підіймається/опускається на 2,4 м, збільшуючи дальність огляду та видимий горизонт, що у свою чергу також є складовою безпечного судноплавства.

“Судно виконуватиме, перш за все, припортові роботи, вивільнивши буксири інших проєктів. Завдяки своїм малогабаритним розмірам ці буксири більш маневрені та будуть економнішими ніж інші, що дозволить заощаджувати зокрема пальне під час виконання робіт (за призначенням). Буксири з легкістю забезпечуватимуть маневри біля причалів та на рейдах річкових якірних стоянок, братимуть участь у формуванні та підготовці караванів несамохідних суден для їх буксирування/штовхання більш потужними буксирами, залучатимуться до проведення несамохідних суден компанії через шлюз. Також сьогодні розглядається можливість залучення буксирів проєкту Т410 для безпечного проходження мостів іншими суднами при несприятливих погодних умовах та для здійснення робіт з доставки вантажів між річковими філіями «НІБУЛОНа» по р. Південний Буг”, – зазначив провідний фахівець компанії з безпеки судноплавства Дмитро Майстренко.

Після спуску судна на воду спеціалісти суднобудівної верфі розпочали монтаж двигунів та обладнання пропульсивного силового комплексу. Буксир готується до швартовних і ходових випробувань.

Головне фото: facebook.com/nibulonltd

Суспільство

Для відновлення інфраструктури: Україна отримала від США модульні мости

Опубліковано

Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів зі США. Це відбулося у межах проєкту «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)».

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Постачальник модульних мостових систем ACROW Corporation of America також подарував Агентству окремий контейнер із обладнанням для встановлення мостів – домкратами та деформаційними швами.

Читайте також: Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру
“Модульні мости дають можливість швидко відновлювати транспортне сполучення там, де постійні інженерні споруди зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій, а також забезпечувати логістику товарів та вантажів”, – повідомили в Міністерстві.

Проєкт RELINC ініційований Україною та Світовим банком. Придбанням та доставкою мостових систем займається Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні. Загальна вартість контракту – 23,3 млн доларів США. Вся партія – 18 комплектів – вже в Україні.

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

В Україні відкрили новий завод, який виробляє безпілотники

Опубліковано

В Україні відкрили ще один завод німецької компанії Quantum-Systems GmbH, який спеціалізується на виробництві безпілотників. Планується виробляти по 1000 дронів на рік, а також виробляти запчастини.

Про це повідомляють в компанії Quantum-Systems GmbH.

Про завод

Новий завод стане другим підприємством компанії в Україні, і очікується, що до кінця року на ньому працюватиме близько 100 осіб.

Читати також: Французький актор Ален Делон отримав український орден “За заслуги”

“Quantum Systems інвестує до шести мільйонів євро протягом наступних двох років. Для компанії це вотум довіри Україні та її співробітникам, і водночас знак прихильності компанії до надання довгострокової підтримки Україні в галузі оборони своєї країни”, – відзначають в анонсі.

Наголошується, що наразі компанія Quantum Systems виробляє продукцію подвійного призначення для цивільного і державного сектору, в якій зайнято близько 250 співробітників.

Виробниче підприємство в Україні – це четвертий завод компанії із семи, розташованих по всьому світу.

Нагадаємо, що українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Фото: Quantum-Systems GmbH

Читати далі

Суспільство

Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Опубліковано

Тепер гості київської книгарень на Арсенальній та Хрещатику можуть придбати книги, які потім відправляться до військових.

Про це повідомляє книгарня Сенс в Instagram.

Як це працює?

  • Ви купуєте книгу, за бажанням залишаєте в ній побажання або вкладаєте листівку;
  • Ставите спеціальну печатку, яка зберігається на касі у книгарів;
  • Залишаєте книгу у спеціальному кошику або віддаєте книгарям;

“Після цього ми віддаємо книги Культурному Десанту, а вони передають їх військовим у зоні бойових дій або в лікарнях та реабілітаційних центрах”, – кажуть в книгарні.

Читати також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Також ми повідомляли, що стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках.

Фото: ШоТам

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: