Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Запускається безкоштовний онлайн-курс із журналістики толерантності

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Команда громадської організації Media Development Foundation за підтримки USAID створила масовий освітній онлайн-курс для українських журналістів з журналістики толерантності. Він стане у пригоді усім, хто розповідає людські історії та прагне робити це максимально етично. Курс стане доступним усім безкоштовно 16 лютого, а набір на нього триває до 22 лютого.

Кого зацікавить курс

Онлайн-курс «Журналістика толерантності: Як створювати матеріали для медіа без сексизму, дискримінації і стереотипів» допоможе з’ясувати, як етично та професійно створювати матеріали для людей, які стикаються з дискримінацією, зневажливим ставленням чи відвертим несприйняттям у нашому суспільстві. Ще й так, щоб без сексизму, дискримінації та стереотипів.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

«Проблеми вразливих груп населення — це теми одиночні, як правило, прив’язані до новинних приводів – акції, судові засідання, голосування. Але про системне висвітлення, особливо у масових виданнях, на жаль, не йдеться. Нам усім варто звернути свій погляд на людські локальні історії, на тих, хто має дуже мало шансів опинитися на перших шпальтах національних видань. Нам усім варто пам’ятати, що Україна – велика і різноманітна країна, у ній багато голосів і працювати, тримаючи в голові образ великої країни, а не маленької групи за вподобаннями у фейсбуці», – вважає експертка курсу Ангеліна Карякіна.  

Хто проводитиме курс?

У зйомках онлайн-курсу взяли участь провідні експерти та експертки з медіасектору, які працюють з вразливими групами населення: Ангеліна Карякіна із «Суспільного», Андрій Баштовий із The Village, Марічка Паплаускайте з Reporters, Ольга Руденко з Kyiv Post та багато інших.  

Про курс

Курс передбачає:

  • 14 освітніх лекцій з відео та короткими конспектами лекцій;
  • 3 інтерв’ю з відомими українськими редакторами й редакторками;
  • фінальний тест;
  • 4-тижневу менторську програму для регіональних журналістів.

Цей курс безкоштовний і відкритий для всіх. Його можна дивитись зараз, а можна й потім. Через рік він теж нікуди не зникне.

Експерти курсу розібрали реальні медійні кейси і факапи, поділилися власними принципами у висвітленні чутливих тем, а також розповіли про правила, які допомагають їм створювати професійні та етичні матеріали.

Як взяти участь?

Реєстрація на онлайн-курс за посиланням (ви отримаєте нагадування про старт курсу і доступ до закритої групи для учасників та учасниць).

У межах цього онлайн-курсу команда Media Development Foundation також організовує тримісячну менторську програму для регіональних журналістів зі східних та південних областей країни. Реєстрація на участь у менторській програмі за посиланням.

Як ми повідомляли раніше, молодь запрошують на безкоштовний онлайн-курс з подолання конфліктів.

Головне фото: konkurent.ua.

Суспільство

Знищено 10 із 17 «шахедів» за ніч — Повітряні сили

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.

Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.

Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.

Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».

«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.

Фото: Повітряні Сили.

Читати далі

Суспільство

Одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.

Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».

Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.

Читайте такожОзброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку

У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.

Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.

Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.

Фото: Rheinmetall.

Читати далі

Суспільство

ЗСУ передали ще 5000 FPV-дронів від операції «Єдність»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Збройні Сили України та інші Сили оборони отримали ще 5000 FPV у межах операції «Єдність».

Про це повідомили на фандрейзинговій платформі UNITED24.

«У якості подарунків кожен дрон обладнали кумулятивними та осколково-фугасними снарядами. Тож військові отримали “пташок” у повній бойовій готовності. Дякуємо кожному, хто робив внески на наш спільний збір з фондом “Повернись живим” та monobank», — зазначається в повідомленні.

Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Про UNITED24

UNITED24 — фандрейзингова платформа для збору пожертв на підтримку України. За 16 місяців роботи завдяки пожертвам з більш ніж 110 країн зібрано понад 470 млн доларів.

Нагадаємо, на фронт передали дві броньовані «швидкі», що можуть їхати зі спущеними шинами.

Також ми розповідали, що на Миколаївщині відбудували міст за гроші UNITED24.

Фото: UNITED24.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство22 години тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

Суспільство5 днів тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство5 днів тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

РЕКЛАМА: