Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Заощаджувати в кризу можливо. Як це зробити?

Опубліковано

Два місяці карантину позначились негативно не тільки на бізнесі, але і на простих громадянах. Багато українських сімей зустріли карантин без фінансової подушки безпеки. Але навіть в таких умовах заощаджувати в кризу – можливо.

Результати квітневого опитування показали: кількість українців без заощаджень збільшилась з 39% до 47%. З усіх опитаних 51% українців заявили: рівень прибутків їх родин в цілому зменшився. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на дослідження Research & Branding Group. 

Справа тут не в зарплатах: експерти стверджують, що 10% можна заощаджувати з зарплати будь-якого розміру. Річ у тім, що багато українців не планують свої витрати далі сьогоднішнього дня. 

Читайте в ШоТам, чим під час коронавірусу поступаються американці, аби заощадити? А також про те, чому українцям слід повчитись в них плануванню сімейного бюджету.

Як скоротити витрати під час коронавірусу?

</div><div class=

Крістін Меррік

Американська тренерка з фінансів. Каже, її мета – допомогти людям бути ефективними та освіченими, коли справа стосується управління їхніми фінансами. 

Економити не так й складно. Перше, що вам потрібно зробити, щоб заощаджувати в кризу – це відкрити ощадний рахунок, який не пов’язаний з вашим основним. Якщо зняття грошей з рахунку перетворюється для вас на ціле завдання, ви рідше будете прагнути отримати доступ до них. Повірте, це правда: після того, як ви відкрили новий ощадний рахунок, ви дійсно можете почати економити.

Як часто і скільки заощаджувати? Визначте найбільш зручний час протягом місяця, коли було б найбільш доречно нараховувати гроші на ощадний рахунок. Якщо ваша орендна плата стягується в першій половині місяця, а частина зарплатні прийде пізніше – можливо, є сенс відкладати заощадження на другу половину місяця. 

Визначте суму, з якої хочете почати. Приміром, це буде 25 доларів у перший місяць, на другий – можна буде збільшити цю суму до 50 доларів. Продовжуйте в такому ж дусі, доки не досягнете “больової точки”, після якої починаєте відчувати, що більше цієї суми на місяць відкладати вже не можете. 

Але майте на увазі: 150 доларів на каву на місяць означають, що ви таки можете заощадити ці 150 доларів. 

Визначте для себе заощаджувальні цілі. Визначте довгострокові цілі щодо розміру суми, яку прагнете заощадити – на три, шість, дванадцять та вісімнадцять місяців. Запишіть їх і поділіться з кимось. Після того, як ваші цілі оформлені письмово, їх вже важче буде ігнорувати.

Розробіть стратегію витрат. Як тільки гроші оформляться в певну суму, що ви будете робити з ними? Ви інвестуєте їх кудись? Захочете використати їх як авансовий внесок для чого-небудь? Якими б не були ваші плани щодо заощаджених грошей, завжди добре мати стратегію. А ще консультуватись з експертами, якщо без досвіду інвестування плануєте витратити заощадження на ризикові капіталовкладення.

А ще – забудьте про доставку їжі та готуйте вдома

Окрім витрат на житло та транспорт, їжа зараз може стати вашими найбільшими щомісячними витратами. Хороша новина для вашого гаманця полягає в тому, що зараз у вас немає можливості витрачати гроші в барах та ресторанах. Але якщо ви все ще часто замовляєте доставку їжі, спробуйте більше готувати вдома. 

Заощаджувати в кризу на продуктах набагато легше, коли складаєте тижневе меню і суворо його дотримуєтесь. Можна навіть скласти список необхідних інгредієнтів. І коли прийдете в супермаркет, дотримуйтесь лише цього списку та уникайте імпульсних покупок.

Ви можете помітити, що складні страви з великою кількістю спецій або соусів раптом стали задорогими для вас. Тому зараз готуйте лише прості рецепти.

І спробуйте відтермінувати обов’язкові платежі – в героя ШоТам вийшло!

По-перше, якщо у вас є страховка, подумайте, чи не можна скоротити страхові платежі на час карантину?

Якщо ви сплачуєте кредит, дізнайтесь детальніше, на які поступки пішов ваш банк, аби полегшити період локдауну. Наприклад, НБУ запропонував банкам запровадити особливий пільговий період обслуговування кредитів в період дії карантину для населення та бізнесу (кредитні канікули).

На пільговий режим за кредитом можуть розраховувати громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. 

Те саме зі сплатою оренди за житло або винаймані під бізнес площі: багато орендодавців йдуть на поступки, варто лише спробувати домовитися, як це зробив один з наших героїв статей на ШоТам

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі