Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість “гранатометної курки”: як ветерани АТО створюють м’ясні консерви та чим вони особливі

Опубліковано

Армійське тушковане м’ясо називають “гранатометною куркою”, адже рештки птиці нагадують те, що залишається після прямого влучення гранатометного пострілу. Невелика команда бойових побратимів місяцями харчувалася такою їжею. Після демобілізації вони об’єдналися, аби розробити смачні і натуральні м’ясні консерви в м’якому пакуванні.Зараз ветерани створили власний бренд з виробництва тушкованого м’яса I’MREADY. Компанія армійських друзів допомагає побратимам коштами та мріє, щоб їх продукт офіційно потрапив до солдатського раціону.

Дмитро Загородній

Дмитро Загородній

Закінчив НПУ ім. М.П. Драгоманова. З початком воєнних подій пішов на фронт добровольцем. Служив у Золотому та Попасній 13 місяців. Після мобілізації приєднавсяя до побратимів, з якими створив компанію I’MREADY.

Консерви на війні з жиром та обрізками, а ми робимо з м’яса

Наша продукція — це базовий набір для військових чи туристів. М’ясо є завжди необхідним та дає більше енергії, ніж каша. Ми ставили собі за мету зробити дійсно якісний продукт. Бо те, що ми їли на фронті — просто жах. Коли ти вже добу як голодний, то десь під ранок, у тиші відкриваєш ту банку і сподіваєшся нарешті поїсти. А там чекає просто шматок жиру, якісь обрізки. І може десь на дні маленький шматочок м’яса.

Ми вирішили зробити справді м’ясний продукт. У наших консервах 97% м’яса. Все інше — лише спеції. Ми не використовуємо згущувачів, підсилювачів смаку, стабілізаторів, регуляторів кислотності. М’ясо закупаємо на офіційних бойнях з санітарними сертифікатами. 

Пакет з телятиною коштує 133 грн, зі свининою —  125 грн, куркою — 105 грн

Також ми довго підбирали необхідні спеції до м’яса, тривали час експериментували. От, наприклад, телятина має важкий аромат. Зазвичай, виробники забивають його лавровим листом. Тому часто люди вважають, що якщо багато спецій, значить м’ясо неякісне. Ми ж зупинились на розмарині, який прибирає важкий аромат і залишає смак м’яса. Для свинини використовуємо соєвий соус, а для курки — каррі та куркуму.

Читайте також: Як кавою лікують посттравматичний синдром. Ветеранська історія з Краматорська

На війні падали на залізні банки

Для продукту ми вибрали не лише якісне м’ясо, а й інноваційне пакування — м’яке! Чому саме так? На війні ми зіштовхувались з тим, що постійно доводилось брати їжу кудись з собою. А у військових штанах є такі великі кишені біля стегна, куди зручно покласти банку консервованого м’яса чи бичків. І коли траплялись критичні ситуації, то ми падали на ногу, де лежали ці жорсткі консерви!

Пакунок I’MREADY в сім разів легший за жерстяний аналог і відкривається без додаткових інструментів

Така ситуація траплялась і зі мною, і зі співзасновником бренду Юрою. На війні бувало всяке: зі зброєю у руках падали, вилітали з КАМАЗів і травмували собі ноги цими банками. У Юри взагалі була величезна гематома, через це погіршився і його емоційний стан: уявіть, боєць кульгає — від банки консервів! І я також не міг нормально рухати ногою після падіння. У такі моменти думали: чому ж не можна зробити цю банку м’якою?

Окрім того, для пакування використали фольгу з монолітним шаром. Це дає можливість розігрівати їжу на відкритому вогні чи навіть двигуні автомобіля. Це безпечно і зручно, адже не потрібно тягнути ще додатковий посуд.

Разом працювати — відповідально

Наша команда — це п’ять ветеранів АТО з перших хвиль мобілізації. Всі познайомились на війні. Ми пішли на фронт, залишивши бізнеси та високі посади. 

Мрія створити справжнє військове консервоване м’ясо народилась саме на війні, напевне, у кожного з нас. Ще коли ми вперше отримали тушкованку, то думали про те, чому ж немає справді якісних продуктів. Коли демобілізувались, то об’єднались у Київській міській спілці ветеранів АТО і вирішили спільними зусиллями створити якісний продукт.

Читайте також: Прийшов з війни – став бізнесменом. Сім надихаючих історій ветеранів

Робота з побратимами дуже допомагає, адже у нас є внутрішня відповідальність не тільки за себе, а й за інших. Тут високий рівень патріотичності, і коли тебе оточують такі самі люди, то працювати разом і знаходити взаєморозуміння легко.

Коли ми запускались, то спрацьовувало сарафанне радіо і люди про нас дізнались. Ми продаємо свою продукцію у магазинах з військовим обладнанням, а також у супермаркетах. До речі, першою великою мережею, де ми з’явились, став Епіцентр. Хтось з керівництва побачив наш продукт у свого друга на полюванні і так запросив нас.

Купують і військові, і байкери, і домогосподарки

З самого початку ми орієнтувались виключно на військових та туристів. Після запуску проєкту побачили, що до нас звертаються навіть домогосподарки, які не хочуть витрачати час на приготування їжі. Кажуть: “А що, макарони відварити 7 хвилин, а м’ясо вже готове. Зручно!”. 

Команда I’MREADY зі своєю першою клієнткою

Ще мене здивували одні клієнти — байкери. Ще на початкових етапах вони заїжджали до нас і брали продукцію ящиками. Вони пояснили, що коли їдуть далеко, особливо в Європу, заїхати перекусити десь — дорого. У кофрах (мотоциклетних сумках) не так багато місця, а брати зайвий об’єм не хочеться. Тому вони також відмовились від консервованого м’яса у банках і беруть наш продукт. Купують офісні працівники, щоб замість якоїсь шкідливої піци ситно поїсти. Також співпрацювали з фірмою, яка закуповувала продукцію для далекобійників. 

Допомога побратимам

Наша команда складається з воїнів АТО, тому ми намагаємось допомагати і іншим побратимам. 10% прибутку намагаємось спрямовувати на підтримку соціальних проєктів ветеранської спільноти.

Читайте також: “Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Ми поставляємо продукцію через волонтерів на фронт. Хотіли взяти участь у тендері від Міноборони, але поки у нас не достатні об’єми виробництва. Також ми продаємо м’ясо Збройним силам, Національній гвардії, для тренувальних баз. Для них продукція обходиться майже по собівартості.  

Ми намагаємося допомагати, як можемо, адже соціально відповідальний бізнес має стати підтримкою для громадського суспільства, що бурхливо розвивається в Україні.

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі