Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

«Забудьте про російські хостинги». Усе, що треба знати новачку, створюючи свій сайт з нуля

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Планує створити сайт із нуля? Тоді, напевно, ви вже подбали про вибір хостингу, підібрали оптимальний домен та підібрали SSL-сертифікат. Та якщо ці слова досі викликають у вас питання, а доменні зони здаються чимось складним і незрозумілим – цей матеріал для вас.

ШоТам разом із редакторкою блогу HOSTIQ.ua підготував практичні поради для новачків, які мріють про створення власного сайту, але бояться помилитися під час вибору базових складових.

Ганна Чала

редакторка блогу HOSTiQ.ua

Мене звуть Аня, і до своєї поточної посади – редакторки блогу – я майже три роки пропрацювала в службі підтримки хостингової компанії. А тепер пишу статті про сайти, редагую статті про сайти та роблю для цього тестові сайти. Тож якщо мене розбудити вночі, я назву вам базовий стартерпак для створення сайту швидше за свою адресу.

Що треба для сайту

Почнемо з того, що сайт – це набір файлів. Зараз ви гортаєте мою статтю в блозі DOU, в неї гарний візуал, все зрозуміло, а під капотом цієї сторінки насправді просто файлик с кодом. І ви відкрили цей файлик в браузері. Щоб сторонні люди могли побачити ваш сайт в інтернеті, файли сайту треба завантажити на хостинг. 

Хостинг – це місце на серверах, грубо кажучи, спеціальних компʼютерах, які зберігають файли сайту та підвантажують їх, коли хтось відвідує цей сайт.

При бажанні хостинг можна налаштувати і на вашому компʼютері. Але вам доведеться налаштовувати хостингове ПЗ, тримати компʼютер увімкненим весь час і мати впевненість в тому, що у вашому домі не вимкнуть світло без попередження на шість діб. Тож легше орендувати хостинг у хостинг-провайдерів. Далі в статті розповім, як обрати тариф хостингу та провайдера.

Інша необхідна річ для сайту – доменне імʼя або домен.  Це назва сайту, його адреса. Наприклад, домен ШоТам – shotam.info. Ви можете побачити його в адресному рядку браузера прямо зараз.

Домени потрібні, щоб сайти в інтернеті було зручніше знаходити. Раніше треба було запам’ятати IP-адресу сайту, щоб відкрити його у бравзері.  Уявіть, як ви зараз замість домена youtube.com вводите 142.251.39.110 – мінус 5 хвилин на день, які ви можете витратити на прокрастинацію, мєми про БНР або інші корисні справи.

Ще для сайту потрібен SSL-сертифікат, що шифрує дані, якы передаються між відвідувачем вашого сайту та сервером з сайтом.  Без SSL-сертифікату ці дані передаються у відкритому вигляді, тобто зловмисники можуть перехопити дані банківської картки чи особисту інформацію, яку клієнт вводить на вашому сайті.

Із SSL-сертифікатом зловмисники отримають тільки дулю з маслом зашифровані дані, на розшифровку яких можуть піти роки. Розпізнати сайт з SSL-сертифікатом легко – в адресному рядку поряд з доменом буде замочок.

Тож базовий стартерпак для створення сайту:

 • хостинг – місце на сервері, де будуть розміщуватися файли сайту;
 • домен – імʼя сайту;
 • SSL-сертифікат – засіб для захисту інформації, яка передається між відвідувачем сайту та сайтом.

Як вибрати хостинг

Розібʼємо цей розділ на більш дрібні питання:

 • як вибрати хостинг-провайдера;
 • як вибрати тип хостингу;
 • як вибрати тариф хостингу.

Як вибрати хостинг-провайдера

 • Підтримка. Напишіть в підтримку та перевірте, як швидко вона відповість. Подивіться, як з нею можна звʼязатися. Якщо тільки поштою — уявіть, як у вас виникає термінове питання і ви 4 години чекаєте на відповідь на email. Спитайте про графік роботи: питання в процесі сайтобудування можуть виникати цілодобово.
 • Відгуки. Перевірте відгуки на сайтах рейтингів та просто в Google. Негативні відгуки можуть бути у кожного хостера, це нормально. Звертайте увагу на те, чи відповідає компанія на такі відгуки, та в якому тоні вона це робить.
 • Тестовий період. Дуже раджу брати хостинг на тест. Якщо компанія готова дати вам свою послугу безплатно – це маркер того, що їм нічого приховувати. А ще це можливість не витратити гроші дарма, якщо очікування від сервісу не виправдаються.
 • Перевірте, щоб не було зв’язків із РФ. Навіть після 2014 і аж до 24 лютого в українські топи хостерів постійно просочувалися російські компанії. Величезна кількість українців розміщували свої сайти на REG.RU, Beget, Tilda тощо. Тому будьте обережні,.

Як вибрати тип хостингу

Існує три основні типи хостингу: виділені сервери, VPS та віртуальний хостинг.

Виділений сервер 

Виділений сервер – це окрема фізична машина, яку хостинг-провайдер повністю віддає вам в оренду. Ви можете налаштовувати на такому сервері що завгодно, бо ви там один і у вас права адміністратора: вибирайте будь-яку ОС та встановлюйте будь-яке ПЗ.

Виділені сервери часто орендують компанії з великими інтернет-магазинами, під сайти соцмереж або банківських установ. Тобто для сайтів з великою кількістю відвідувачів та тонкими налаштуваннями. Оцей розкішний дім, виділений сервер – весь у вашому розпорядженні, робіть, що хочете.

VPS або віртуальний приватний сервер

VPS – це віртуальний сервер всередині фізичного. На одному фізичному сервері може бути кілька десятків таких серверів. Ці віртуальні сервери незалежні один від одного і думають, що вони справжні окремі фізичні машини. 

На VPS-хостингу у вас все ще будуть права адміністратора, тож ви зможете тонко підлаштовувати сервер під свої потреби. Але зʼявляються обмеження порівняно з виділеним сервером: вибір ОС обмежений версіями, які сумісні з материнською системою. ПЗ також вдасться встановити не все. 

VPS беруть під менш навантажені проєкти, але для яких все ще потрібні специфічні налаштування сервера. VPS як таунхаус: у кожного жильця окремий вхід, але будівля все ж одна.

Віртуальний хостинг 

Віртуальний хостинг – тип хостингу, при якому ресурси одного серверу ділять на багато частин і здають в оренду окремо. На одному сервері віртуального хостингу можуть одночасно розмістити сайти кілька сотень користувачів. Прав адміністратора ці користувачі не мають, тож переважно доведеться використовувати тільки те ПЗ, яке встановив хостинг-провайдер.

Цей хостинг чудово підходить для новачків з невеликими проєктами: в більшості випадків сайт достатньо завантажити в акаунт хостингу за допомогою зрозумілої контрольної панелі і все готово, сайт доступний в інтернеті. Такий собі варіант хостингу під ключ.

З недоліків: неможливість тонко налаштувати сервер та ризик того, що DDoS на сайти сусіда по серверу зачеплять і ваш ресурс. Але нормальні хостинг-провайдери постійно моніторять навантаження на серверах, щоб запобігти таким ситуаціям. Віртуальний хостинг – умебльована квартира, заходьте та живіть.

Висновок: якщо це ваш перший сайт і ви будете займатися ним самі – беріть віртуальний хостинг. VPS та виділені сервери підійдуть, якщо у вас високотрафіковий проєкт або проєкт, який потребує тонких налаштувань сервера. І, відповідно, для них потрібен досвід адміністрування серверів, або ж доведеться винаймати окремого спеціаліста.

Як вибрати тариф хостингу

З типом хостингу для новачка визначилися – віртуальний хостинг. У цьому розділі розберемося з тарифом.

На сайтах хостинг-провайдерів ви побачите 100500 різних тарифів віртуального хостингу. Основна їх відмінність зазвичай у лімітах: дисковий простір, ОЗП, кількість файлів, яку можна розмістити в акаунті хостингу. Якщо у вас ще немає сайту, складно вгадати, скільки йому знадобиться ресурсів, коли він буде готовим. Тому при виборі тарифу рекомендуємо звертати увагу на:

 • Інструменти для розробки сайту, які доступні в тарифі. Це може бути конструктор сайтів чи автовстановлювач WordPress, OpenCart та інших движків. З ними ви зможете створювати сайти швидше та простіше.
 • Плюшки. Часто в тарифах бувають безплатні виділені IP-адреси та SSL-сертифікати, безплатна реєстрація доменів на певний термін.

Ще хостери часто пропонують тарифи віртуального хостингу для певних типів сайту. Наприклад, роблять окремі невеликі тарифи для лендінгів та більш просторі тарифи для інтернет-магазинів. 

Як вибрати домен

Доменне імʼя спрощено має дві основні складові: імʼя та доменну зону. 

Імʼя ви придумуєте самі, доменну зону вибираєте з тих, що пропонують доменні реєстратори: .com.ua, .ua, .kyiv, .net тощо.

Як вибрати імʼя

 • Підберіть імʼя, що пасує вашому бренду чи підказує, про що сайт. Візьміть назву компанії, якщо вона вже на слуху у потенційних клієнтів, або вкажіть тематику сайту. Використовуйте в назві домену ключові слова: magazyn-mebliv.com.ua чи zamovyty-sushi.ua.
 • Вибирайте коротке імʼя. Гарне імʼя легко запамʼятати та просто записати, а тому чим воно коротше, тим краще. Якщо хочете використовувати в імені два слова, розбийте їх дефісом: dobrogo-vechora.ua.
 • Будьте обережні з іменами, які пишуться кирилицею. При копіюванні з бравзера найчастіше такі домени копіюються в кодуванні Punycode. Тобто копіюєте ви шкарпетки.com.ua, а вставляєте xn--80akjfc2ags2c.com.ua. Такі домени незручно публікувати в соцмережах і їх Punycode-вигляд може лякати потенційних клієнтів. Тому краще все ж таки використовувати латиницю.

Як вибрати доменну зону

Доменні зони або домени верхнього рівня бувають регіональні та тематичні. Якщо ваш бізнес має регіональну привʼязку, вибирайте регіональні домени. Є національні домени: .uk, .ua, .pl, .de, є ті, що вказують на певну область: .cherkasy.ua, .kyiv.ua.  Одних тільки українських доменів верхнього рівня – більше 60.

При інших рівних умовах для користувача з Тернополя сайт з доменною зоною .ternopіl.ua буде відображатися вище у видачі гугл, ніж сайт з доменною зоною .poltava.ua. До речі, у деяких обласних доменних зон є дзеркальні. Наприклад, є .kharkiv.ua та .kharkov.ua. Радимо вибирати українськомовний варіант. Чи варто пояснювати, чому?

Якщо ж у вас немає привʼязки до певного регіону, використовуйте тематичні зони: .store, .tech, .travel, .blog тощо. Майте на увазі, що у різних доменних зон є різні вимоги при реєстрації імені. Наприклад, зареєструвати домен в зоні .ua можна, тільки якщо маєте торгову марку. Але для більшості зон достатньо лише надати контактні дані майбутнього власника домену.

Як вибрати SSL-сертифікат

SSL-сертифікати для сайтів випускають спеціальні організації, центри сертифікації. Перед випуском сертифікату центри сертифікації перевіряють ваш сайт. 

Сертифікати відрізняються за типом перевірки: це може бути просто чекінг того, чи дійсно ви є власником домену, чи повна перевірка компанії з запитом документів та перевірочними дзвінками. Чим складніша перевірка, тим більше довірятимуть вашому сайту відвідувачі, і тим дорожчий SSL-сертифікат. На середні та крупні інтернет-магазини, банки та сайти з великою кількістю транзакцій майже завжди встановлюють SSL-сертифікати з розширеною перевіркою компанії.

Також SSL-сертифікати відрізняються за кількістю доменів, які захищає один сертифікат: один домен, один домен та його піддомени чи кілька доменів. Захищають всі SSL-сертифікати однаково.

Для старту раджу взяти найпростіший та найбюджетніший SSL-сертифікат, наприклад, Positive SSL від Sectigo. Цей сертифікат захищає основний домен та його піддомен www.

Якщо зовсім не хочете витрачати гроші, спитайте у хостинг-провайдера, чи є в них автовстановлювач Let’s Encrypt. Let’s Encrypt – це безплатний SSL-сертифікат. У нього є свої мінуси, але шифрує інформацію він так само добре, як і платні альтернативи. І це точно краще, ніж залишати сайт без SSL-сертифіката та відлякувати відвідувачів надписом в бравзері «Ненадійний сайт».

Висновок: як новачку зібрати стартерпак для сайту

Ось універсальний стартовий пакет для тих, хто хоче зробити свій перший сайт:

 • Хостинг: тариф віртуального хостингу, де є інструмент для розробки сайту — візуальний конструктор чи автовстановлювач движків.
 • Домен: коротке імʼя, що відображає назву бренда чи сферу діяльності + тематична чи регіональна доменна зона.
 • SSL-сертифікат: бюджений Positive SSL від Sectigo чи безплатний Let’s Encrypt.

Технології

Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Neverdark – це полум’яний стартап із Києва. Компанія продає вогонь без диму, керувати яким можна зі звичайного смартфона. Смарт-каміни Neverdark працюють на рослинному етанолі та не потребують димохідних комунікацій. За три роки існування бізнес підкорив український ринок та вийшов на світові: Китай, Австралія, Європа. 

Українське ноу-хау вартістю від 2500 євро почали активно купувати в ЄС, виробничі цехи не встигали за замовленнями, компанія готувалась розширювати команду… Але натомість 24 лютого мусила зупинити і виробництво, і програмні розробки. Про перевезення обладнання до Чернівців, прихисток у дитсадку, експортні успіхи та допомогу ЗСУ ШоТам розповіли топ-менеджери Neverdark – Ярослав Лисак та Андрій Заєць.

Команда Neverdark
Команда Neverdark. Другий зліва – Ярослав Лисак, по центру – Андрій Заєць.

Наш камін – це розумний гаджет

Ярослав Лисак, співзасновник та СЕО Neverdark: Чотири роки тому ми з моїм партнером Віталієм Шараповим створили перший смарт-камін, відтоді почався розвиток нашої компанії Neverdark. У 2021 році ми отримали європейську сертифікацію та почали виходити на міжнародний ринок.

Смарт-камін – це інноваційна розробка. Це єдиний у світі камін зі справжнім живим полум’ям, який можна використовувати у квартирі без будь-яких комунікацій. Тобто не потрібен димохід, димар і т.д. Наш камін повністю автоматизований. Це розумний гаджет, який керується з мобільного застосунку і може під’єднуватись до будь-якої з екосистем «розумного дому». Тобто одним дотиком, через смартфон ви можете регулювати інтенсивність, форму та висоту полум’я. Працює на рослинному етанолі – з кукурудзи. Викиди в атмосферу нульові! Не шкодить ні людині, ні довкіллю.

Камін Neverdark

Конкурентів у нас небагато

Андрій Заєць, директор з розвитку бізнесу: Сам продукт новий у світі і досить складний технологічно. Конкурентів небагато, ніша не заповнена. Відповідно, люди, які шукають біокаміни, знаходять нас або ще 2-3 компанії, які виробляють продукт на такому рівні. Завдяки тому, що у нас є свої розробки, свій RnD-відділ, по якості ми у трійці лідерів у світі, це без перебільшення.

Звісно, це не з повітря взялося, ми на це поклали 4 роки роботи. Ми виробляємо дуже потужний продукт, абсолютно конкурентний. Комплексний підхід до якості, до проєктування, до user experience – все це і дало нам змогу зайняти свою нішу на європейському ринку. Маємо власні унікальні напрацювання, зараз якраз ведеться процес їх патентування.ц

Перші тижні жили в непрацюючому садочку

Ярослав Лисак: Ще в січні, до початку повномасштабного вторгнення у нас велися розмови, що треба вивозити компанію на захід країни. Але не дозріли, не встигли. У Києві наше виробництво розташовувалося поруч із військкоматом. Тож 24 лютого, коли все почалося, ми одразу зрозуміли, що втратили це місце. Перші три тижні великої війни минули у дорозі: ми вивозили людей із Києва на захід, а назад везли гуманітарну допомогу.

Про вивезення обладнання задумались десь в середині березня, оформили заявку на релокацію бізнесу на сайті Міністерства економіки. З нами переїхало 20 працівників, дехто з родинами. Звісно, знайти на всіх житло у самий пік міграції на захід країни було нереально. Ми шукали варіанти у різних містах.

Врешті отримали запрошення від Чернівецького УТОГу (місцеве представництво  всеукраїнської громадської організації людей з вадами слуху – прим. ред.). Вони запропонували нам свої виробничі площі, а також домовились щодо розміщення наших працівників у непрацюючому дитячому садочку. Це дуже нам допомогло на перших порах, адже люди мали, де жити, і ми могли більш спокійно продовжувати пошуки кращих варіантів. Зараз уже винайняли звичне житло.

переселенці в дитсадку

Релокація обійшлася у 1,5 млн грн

Та ще складніше, ніж знайти житло, було евакуювати наше виробництво. Дуже складно було організувати транспорт, ніхто не хотів їхати до Києва, ціни виросли космічно: одна вантажівка – 60 000 грн! А у нас цехи на 500 м²… А ще знаходяться вони поруч з військовим об’єктом, тож ми мали дуже обмежений час на всю погрузку.

Загалом релокація виробництва обійшлася в 1,5 мільйона гривень.  Ми звернулися до американського фонду USAID, з яким ми уже співпрацювали до того, і вони допомогли нам з переїздом – профінансували третину цих витрат.

Читайте також: Будуємо з нічого. На Хмельниччині переселенці зводять «дім зі сміття» зі знахідок на звалищі

Десь місяць пішов на ремонт на переобладнання цехів. Уже на кінець квітня ми повністю розгорнули виробництво і почали працювати. У Києві, до речі, залишилась десь третина команди. Вони зараз тримають відділ RnD (Research and Development) – займаються програмним забезпеченням для наших камінів. А у Чернівцях ми уже додатково створили 7 робочих місць, працевлаштували людей з різних куточків України, які, як і ми, переїхали через війну. Є і маріупольці, і харків’яни, і чернівчани.   

Я вважаю, що ми вистояли і змогли перезапуститись, бо у нас уже була дуже дружня і згуртована команда, де всі горять однією темою. Тому люди були готові їхати за компанією. І це зіграло дуже значну роль, адже наш продукт складний у розробці і виробництві. Шукати і навчати нових людей зайняло би багато часу. А так ми змогли зробити рестарт максимально швидко.

Продажі виросли втричі

Андрій Заєць: До початку великої війни ми продавали наші каміни на українському ринку і починали виходити на європейський ринок: десь 50% на 50%. З 24 лютого, звісно ж, продажі в Україні зупинились. Не до камінів. Але це стимулювало нас швидше розвивати експорт. І нам це вдалося. За останні місяці, попри втрату українського ринку, ми маємо втричі більші обсяги продажів, ніж мали до 24 лютого. Сьогодні каміни Neverdark купують у Великій Британії, Португалії, Австрії, Нідерландах, Бельгії, Люксембурзі, Франції, Австрії, Греції, Туреччині, Естонії та Ізраїлі.

Війна трохи відкинула нас назад від реалізації наших ідей, розробок. Бо, звісно ж, на перший план вийшли питання виживання на перших порах. Далі – бодай якоїсь стабілізації бізнесу. Щоб робота йшла, відновились продажі, щоб не зупинилося виробництво, щоб зберегти усі робочі місця. Відповідно випуск нових розробок ми відклали, але уже наступного року плануємо презентувати дві нові моделі наших камінів: круглий камін та мінікамін.

Світ тепер інакше дивиться на українські продукти

Андрій Заєць: Звісно, ця страшна війна внесла корективи у сприйняття України та українців у світі. Нас побачили стійкими, мужніми, войовничими (у хорошому сенсі), сміливими, завзятими. І це проєктується також на українські компанії, бізнеси, продукти.

Ось, наприклад, свіжа історія від нашого дилера у Португалії. У них в шоурумі представлені біокаміни різних виробників, зокрема і наші. І от прийшов клієнт, розглядає різні варіанти і затримується біля нашого: «А це що за виробник, звідки?». Йому відповідають: «З України». «О, я хочу з України, хочу саме від цих хлопців! Є з таким-то функціоналом?». Ну, на жаль, на той момент потрібної моделі у наявності не було. То клієнт сказав, що буде чекати, бо хоче інвестувати в український продукт. Подібні історії дуже надихають нас, звісно.

І ми розуміємо, що у нас тепер відповідальність не лише як бізнесу перед клієнтом, але і як у творців іміджу своєї держави. Тому, коли хтось хоче купити щось українське за кордоном свідомо, як той же замовник із Португалії; він купує це з бажанням бути таким чином дотичним до української історії емоційно і практично. І ми маємо зробити все, щоби він не був розчарований.

Процес виробництва камінів Neverdark.

Neverdark темряви не боїться

Андрій Заєць: Як і вся країна, ми переживаємо в цій війні ще один виклик – енергетичний. Частина нашого виробничого обладнання дуже енергозатратна: зварювальні апарати, токарний станок, лазер. Загалом на наші цехи потрібно десь 20 кіловатів електроенергії. Ми розподілили виробництво на дві окремі лінії, на два генератори. Вклались у 200 тисяч гривень.  Про тепло подбали ще раніше. Наші цехи на дров’яному опаленні, дрова закупили на всю зиму. Вистоїмо! Недарма ж у нас така назва!

Будемо виготовляти буржуйки на фронт

Ярослав Лисак: На самому початку вторгнення в Україну у нас не було можливості суттєво допомагати ЗСУ чи волонтерам, бо ми самі у той час потребували допомоги. Дуже багато коштів потребував процес перевезення обладнання. Потім був ремонт, монтаж цехів – теж витрати, які забрали значну частину нашого бюджету. Але щойно ми запустили виробництво, щойно пішли перші продажі, ми одразу ж звернулись до однієї з військових частин і запропонували допомогу. Я не можу озвучувати більш конкретно, але наразі ми маємо підписаний договір, за який на регулярній основі допомагаємо цій частині за її актуальними потребами. Допомога різна: пальне, ремонт та закупівля автомобілів, якісь виробничі запити, які можемо закрити з нашим наявним обладнанням. Я не можу розголошувати деталі, але скажу, що інколи нам доводиться виробляти дуже цікаві штуки.

Зараз до нас звернулась ще одна військова частина: просять виготовити пічки-буржуйки. Звісно, це не наш профіль. Але ми маємо металообробне обладнання на виробництві і бажання допомогти нашим захисникам. Ми вже розробляємо конструкцію цих пічок, стараємося продумати все і зробити максимально простим і ефективним у використанні. Передавати військовим будемо безкоштовно, звісно ж.

Команда Neverdark
Команда Neverdark.

Хочемо об’єднати тих, хто готовий працювати на експорт

Ярослав Лисак: Тримати економічний тил країни не менш важливо, ніж тримати опір військовій агресії. Так, зараз економіка України переживає скрутні часи, внутрішній ринок багатьох галузей практично зупинився, і наша компанія теж тому приклад. Але це не привід збавляти оберти роботи, а навпаки – працювати ще більше. Вважаємо, що всі компанії, які мають змогу і потенціал працювати на експорт, мають це робити.  Це спосіб підтримувати наш економіку, наш імідж у світі. 

Ми, наприклад, навіть розробили спеціальний бейдж для наших упаковок з написом: «Made in Ukraine.No matter what» – «Зроблено в Україні. Не зважаючи ні на що». На початку вторгнення ми втратили кількох дилерів за кордоном, бо вони не вірили, що ми зможемо працювати і виконувати замовлення. Тож для нас дуже важливо нагадувати, що ми з України, що українці сильні й тут.

Як я уже говорив, наша експортна історія успішно розвивається. І ми хочемо, щоб так було з усіма українськими компаніями, які виробляють круті продукти. Працювати на експорт – це приводити в Україну гроші, це сплачувати податки і мати змогу утримувати і створювати нові робочі місця. Світ має бачити і українську якість товарів, і мужню працелюбність українців. Тож своєю місією ми бачимо підтримку підприємств з експортним потенціалом, допомогу з виходом на нові ринки. Зараз ми розробляємо проєкт експортного альянсу, який буде об’єднувати компанії, які вже працюють на зовнішніх ринках та компанії, готові виходити на експорт. Мета такого об’єднання – обмін досвідом, глобальний нетворкінг, взаємна підтримка. Адже у нас всіх зараз одна ціль – підтримати рідну країну.

реклама Neverdark

Коли закінчиться ця страшна війна, нашу країну чекатимуть часи крутих можливостей. Таких, яких ще не було ніколи до цього. Ми в передчутті цього і готові викластись на 100% своїх умінь та ідей, щоби Україна стала одним з лідерів передового, прогресивного світу.

Читати далі

Технології

«Одружитися онлайн без РАЦСу»: На порталі «Дія» запустили бета-тестування подання заяви про шлюб

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На порталі «Дія» запускають бета-тестування подання заяви про шлюб онлайн.  

Про це повідомили у Мінцифра.

Зазначається, що процедура подання триватиме до 10 хвилин.

На порталі «Дія» можна буде подати заяву на реєстрацію шлюбу без візиту до ДРАЦС і відразу вибрати місце та час, формат та зал, де пройде церемонія, а також додаткові послуги, які супроводжують захід.

Долучитися до бета-тестування подання заяви про шлюб онлайн можуть повнолітні українці, які мають електронний підпис. Записатися на бета-тест можна тільки парою: наречений та наречена.

Долучитися до бета-тестування можна за посиланням.

Читайте також: «За день годуємо пів тисячі відвідувачів». Як харківська «Каша Маслом» релокувалася до Чернівців

Про Дію

«Дія» — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.

Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.

Нагадаємо, у «Дії» запустили послугу отримання виписки про місце проживання.

Також у «Дії» з’являться диплом про освіту та шкільний атестат.

Окрім того, у «Дії» з’явилася функція перевірки нотаріальних документів за QR-кодом.

Фото: facebook.com/diia.gov.ua.

Читати далі

Технології

У Львові зведуть першу в Україні школу, надруковану на 3D-принтері (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові зведуть першу в Україні школу, побудовану за технологією 3D-друку.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці архітектурної майстерні balbek bureau.

«Буде весна. І буде будівництво. Тішимось своїм планам на наступний рік – серед них є робота над першою в Україні школою, створеною за технологіями 3D-друк будівництва. Команда бюро відповідає за архітектурну та інтер’єрну концепцію будівлі», – йдеться в повідомленні.

На зображенні може бути: на відкритому повітрі та дерево

Будівництво львівської школи за інноваційними технологіями – ініціатива гуманітарного фонду Team4UA. Робота над проєктом мала стартувати у жовтні, проте через масовані обстріли українських міст прибуття 3D-принтера та іноземних фахівців, які з ним працюють, вирішили перенести на 2023 рік.

На друк одноповерхової будівлі знадобиться приблизно місяць. Початок заплановано на перші весняні теплі дні, сприятливі для робіт з бетоном. 99% матеріалів, які будуть використані у будівництві, – локального походження.

На зображенні може бути: меблі та у приміщенні

«І хоч зараз львівські школи турбують дзвінки про замінування та перебої з електропостачанням, навчання триватиме – і воно буде інноваційним, сталим, прогресивним. Мріємо ділитися з вами першими фото in progress», – додали в balbek bureau.

Нагадаємо, в Ірпені будинки для людей, які втратили житло через російські обстріли, зводять за інноваційною технологією. Вона дозволяє вдвічі скоротити час будівництва.

Крім того, дистанційна школа «Оптіма» розробила інноваційну навчальну платформу для підготовки дошкільнят.

Фото: facebook.com/balbekbureauarchitects.

Читати далі