Суспільство
За піснями Івасюка знімуть фільм “Червона рута. Нова історія”
Компанія FILM.UA Group розпочинає роботу над новим проєктом — романтичною комедією “Червона рута. Нова історія”. Про це повідомляє FILM.UA.
“Творці тримають сюжет фільму у секрет, але натякають, що саме музика – а точніше, незабутні пісні Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори», «Водограй», «Червона рута» та безліч інших – стануть лейтмотивом стрічки, а на їхньому тлі розгорнеться романтична історія кохання”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що автори фільму обіцяють переосмислити спадщину Івасюка і показати, наскільки сучасними та актуальними можуть стати його пісні.
Читайте також: Український фільм увійшов до програм двох престижних кінофестивалів
Повідомляється, що автор ідеї і продюсер – Наталка Якимович («Тіна Кароль. Сила любові та голосу», «Операція «Крим», «Зима, що нас змінила»). «Червона рута. Нова історія» стане її дебютом у повному метрі.
Додамо, що над сценарієм працює український драматург Павло Ар’є («На початку і наприкінці часів»).
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі