Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

За мотивами твору першої української феміністки знімуть фільм

Опубліковано

Компанія Film.ua розпочала роботу над стрічкою на основі твору Ольги Кобилянської “У неділю рано зілля копала”, але сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал. Про це повідомляє пресслужба Film.ua.

Яким буде фільм?

«Сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал: саспенс, містика, складна історія героїв та їхніх стосунків, легкий флер еротизму на тлі магії українських Карпат та міксу української та ромської культур – глядачу обіцяють видовище й інтелектуальне задоволення», – йдеться у повідомленні.

Продюсерками фільму будуть Ірина Костюк та Анна Єлісеєва, сценаристка  – Наталія Ворожбит. 

Читайте також: Уряд виділив 19,6 млн грн на зйомки фільму “Шевченко: Перший самурай”

За словами творців, сюжет розвивається у 19 столітті, але смисли, персонажі, їхні характери та проблеми є осучасненими.

Компанія планує зйомки у Києві та у Карпатах влітку 2020 року з майбутнім локальним та можливо міжнародним прокатом. Наразі тривають пошуки фінансування.

Творці опублікували тизер, що показує атмосферу стрічки. Тизер зробили з кадрів кліпу гурту “ТНМК” “Янголи” (режисер Ольга Навроцька) та з вокалом Віри Кекелії (пісня “Ой, не ходи, Грицю, та на вечорниці”). Співпраця з Навроцькою та  Кекелією планується і в подальшій роботі над фільмом.

Що варто знати про Ольгу Кобилянську?

Ольга Кобилянська — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині.

Біографія Ольги Кобилянської надзвичайно насичена подіями. Її вважають першою українською феміністкою. Деякі науковці навіть приписують Ользі Кобилянській ніжні почуття до Лесі Українки через їхнє листування. А творчий доробок письменниці рясніє творами різноманітних жанрів — тут і повісті, і новели, і оповідання, і замальовки, і мініатюри. 

Народилася Ольга Кобилянська у містечку Гура-Гумора в Південній Буковині у багатодітній сім’ї. Через 5 років після народження батька перевели до м. Сучави. Пізніше вона жила в селі Димка, а з 1891 — у Чернівцях. Навчалася у німецькій школі. Перші її літературні твори написані німецькою мовою, пізніше почала писати рідною мовою.

Взяла активну участь у феміністичному русі, ставши у 1894 однією з ініціаторок створення «Товариства руських жінок на Буковині». Творчість Кобилянської 1920-1930-х рр., коли Буковина опинилася під владою Румунії, проходила у складних умовах. У творах Кобилянської періоду першої світової війни та часів румунського панування з’явилися деякі нові мотиви. Творчість Кобилянської 1920-1930-х рр. підпадала під вплив символізму. Померла 21 березня 1942 року.

Суспільство

Патріотичні пісні, співи та смаколики: у Чернівцях студенти проведуть благодійний ярмарок

Опубліковано

Цієї неділі, 28 квітня, у Чернівцях студенти організують благодійний ярмарок. Усі зібрані кошти будуть передані на ремонт авто для 80 ОДШБр 3 батальйону.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Захід розпочнеться о 16:00 на вулиці Ольги Кобилянської.

“На вас чекають – патріотичні пісні, світові хіти, смаколики та неймовірна атмосфера. На ярмарку ви зможете скуштувати домашню випічку та придбати вироби ручної роботи від наших студентів”, – повідомили в облраді.

Читайте також: Як ком’юніті жінок-переселенок змінюють Самбірську громаду

До ярмарку може долучитися кожен охочий, для цього потрібно принести свою випічку.

Нагадаємо, у Києві відкрилася виставка про Японію.

Фото: Чернівецька обласна рада

Читати далі

Суспільство

«Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

Опубліковано

У Києві, сьогодні, 25 квітня  – Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні запускає подкаст «Цифровізаторки» про жінок, які працюють у державному секторі та створюють електронні продукти для мільйонів українців. Новий проєкт розкриватиме досвід фахівчинь, які просувають цифрову трансформацію у країні, та надаватиме практичні поради щодо протидії гендерним упередженням.

Подкаст «Цифровізаторки» познайомить слухачів та слухачок з лідерками цифрової трансформації, допоможе розвінчати гендерні стереотипи щодо жінок у технічних галузях та надихатиме ще більше дівчат не боятися вивчати IT-cпеціальності і будувати кар’єру в цій галузі.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Гостями подкасту будуть фахівчині, які працюють у сфері діджиталізації та створюють державні електронні послуги. Ведучий – спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP та гендерний експерт Микола Ябченко.

Перший епізод опублікували до Міжнародного дня дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях (ІКТ), який у світі відзначають 25 квітня. Нові епізоди подкасту публікуватимуться раз на місяць.

Де можна послухати подкаст

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: «Цифровізаторки»

Читати далі

Суспільство

У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

Опубліковано

Переселенка з України Юлія Головатюк-Унгуряну створила у Великій Британії арт-інсталяцію з речами, зі зруйнованих під час російсько-української війни будинків. Вона переїхала до Великої Британії ще у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну, і нині живе в Трент-Вейлі.

Про це повідомляє BBC.

«Я вважаю, що у Великій Британії надто мало інформації про війну, особливо у світі мистецтва. Мені дуже хотілося привезти артефакти війни, тому що вони, як мені здається, говорять самі за себе», – розповіла Головатюк-Унгуряну.

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Її арт-інсталяція в Стаффордширському університеті включає частини розбитих будівель, плюшевого ведмедика, чашку для чаю та туфлі на високих підборах.

Для створення інсталяції Головатюк-Унгуряну на початку квітня відвідала кілька українських міст, зокрема Київ і Харків, де вона побувала в будинках, що постраждали від війни.

«Мій спосіб служіння своїй країні зараз полягає в тому, щоб показати це як художник», – додала вона.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: ВВС

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: