Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
rozchystka prytoku Dnipra rozchystka prytoku Dnipra

Технології

За 1,5 млн гривень розчистять притоку Дніпра

Опубліковано

На Вінниччині цьогоріч здійснять комплексну реконструкцію витоку річки Рось – правої притоки Дніпра. Про це повідомляє Укрінформ.

Як розповіли в облдержадміністрації, минулого року почалися активні роботи з розчистки русла річки Південний Буг, а цьогоріч, окрім цього, планується відновлення річок басейну Дністра та Дніпра. Зокрема, річки Рось, що є правою притокою Дніпра.

Читайте також: На очищення Південного Бугу витратять понад 250 мільйонів гривень

 

“Наразі розпочалися громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля запланованих робіт щодо відродження витоку річки Рось та реконструкції гідротехнічних споруд на території заказника, розташованого на цій території. Роботи з реконструкції витоку украй необхідні, бо наразі там відбулося замулення джерел та руйнування гідротехнічних споруд”, – розповів директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук.

Навіщо чистити річку?

Комплексна реконструкція витоку Росі дозволить збільшити повноводність річки. Відповідні роботи планується здійснити поточного року на території за межами с. Ординці Левківської сільської ради Погребищенського району. Передбачається очистка від мулових наносів та благоустрій ставка (0,54 га) та русла річки Рось на відстані 504 метри від витоку, відновлення греблі та водовипускної споруди, розгортання мулу і посів багаторічних трав уздовж берегів водойми.

Читайте також: Уперше за 10 років розчистили русло притоки Дніпра

Орієнтовна вартість робіт з реконструкції витоку річки Рось – 1,5 млн гривень. До співфінансування проекту долучиться місцева громада.

Початок річці Рось дають три джерела, розташовані на північний захід від села Ординці Погребищенського району Вінницької області у балці Дубина. У 70-х роках минулого століття у місці витоку Росі збудували комплекс споруд та створили гідрологічний заказник місцевого значення під назвою “Зелені криниці”. Наразі джерела замулились, а за більш ніж 40 років функціонування гідротехнічні споруди майже повністю зруйновані.


Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі