Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

Опубліковано

Зараз на ринку дуже популярними стали органічні продукти, які роблять наш раціон більш здоровим. Це стосується і улюблених чипсів та снеків. Всі знають, скільки шкоди та хімії є в тих знайомих нам упаковках зі “смаколиками”, які є на поличках кожного супермаркету. Але українські виробники пропонують корисну альтернативу та виготовляють чипси з кокоса, яблук, апельсину, льону, норі та навіть м’яса.

1. Натуральні кокосові чипси від “Coco Deli”

Для любителів картопляних снеків корисною альтернативою стануть чипси з кокоса від “Coco Deli”. Вони не жаряться в купі олії як магазинні, а сушаться за спеціальною технологію, яка дозволяє зробити їх максимально натуральними.

“Coco Deli – це вже ціла культура! А почалося все в 2016-му! Скажемо відверто, ми жадали місії від своєї справи. Тому ламали голову, що ж таке особливе зробити. Поки мізкували, зламали декілька сотень кокосів, наслоїли на слайси кокосовий м’якуш та зробили кокосові чипси”, – кажуть засновники бренду.

Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як родина переселенців виготовляє еко-чіпси

Продукт виготовлений зі стиглої м’якоті кокосу, без шкідливих добавок. До того ж є різні смаки чипсів – з перцем, чорносливом, пармезаном, кавою та корицею.

Де купити: сайт

Ціна:
36 грн за 30 грамів

2. hi Snack – натуральні фруктові та овочеві чипси

Засновник бренду hi Snack Олександр Янов у Англії на власні очі побачив вплив фастфудів на здоров’я людей – їм важко рухатись, у них зайва вага та погане самопочуття. А всьому виною – неправильне харчування та неякісна їжа. Саме тоді зрозумів, наскільки важливо їсти корисні продукти. І вирішив зайнятись виготовленням натуральних фруктових та овочевих чипсів.

Бренд hi Snack працює з фермерами, які поставляють якісні овочі та фрукти з необхідними документами. Адже тільки з якісної сировини можна зробити смачний продукт.

В асортименті виробника є чипси з манго, апельсину, ананасу, яблук та груш. Ще у них можна знайти фруктово-горіхові мікси, а також у планах сушити батат, томати, кабачки та буряк. 

Де купити: Фейсбук

Ціни:
20-60 гривень

3. Лляні снеки від futurefood

Здорові та корисні чипси, без купи спецій та жирів? Так, саме такі є в українського бренду futurefood. Вони виготовляють чипси з льону!  Головним компонентом фьючіпсів є льон, який багатий на Омегу 3, поліненасичені жирні кислоти, клітковину та вітаміни A, B, E.

“Снеки можуть бути корисними”, – кажуть засновники бренду. Тому у складі відсутні консерванти, емульгатори, розпушувач та будь-яка інша хімія. А для виготовлення таких чіпсів потрібні лише льон, помідори, гарбузове насіння та базилік. Також додають цибулю або італійські трави.

Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

Такі фьючіпси смакують і як смачний перекус, і як корисна альтернатива хлібу, і як закуска до хумусу, гуакамоле чи інших соусів.

Де купити: сайт

Ціни: 34 грн за 50 грамів

4. ТМ Еко Чипси – снеки з кавуна та буряка

ТМ Еко Чипси – це сімейне підприємство, яке займається виготовленням здорової альтернативи мало корисним снекам. Засновники не встигали переробляти урожай яблук у дачному саду. Тому спробували сушити тонко нарізані ломтики – сподобалось. Так почали пригощати знайомих та друзів, а пізніше хобі переросло у бізнес.

Овочі та фрукти  виробляються сушінням теплим повітрям при температурі 40-50 С без використання жиру, солі, цукру, кислот, барвників, стабілізаторів, консервантів і т.п. При цьому в чипсах зберігаються всі вітаміни, корисні речовини і мікроелементи фруктів і овочів, видаляється лише волога.

Тут можна придбати чипси з банана, ківі, дині, грейпфрута, апельсина, мандарина, кавуна  і т.д.  Але корисні снеки готують не тільки з фруктів. У ТМ Еко Чипси є чипси з болгарського перцю, буряка, помідора, гарбуза та моркви.

Де купити: сайт

Ціни: 40-90 грн за 50 грамів

5. Корисні сухарики від “Жива кухня

Українські компанії створюють корисні альтернативи не тільки чипсам, а й знайомим нам сухарикам. “Жива кухня” виготовляють цільнозернові хлібці, такі ж хрусткі та смачні, але набагато корисніші. В основі такі інгредієнти: насіння гарбуза, насіння соняшника та пророщений льон.

“Разом з тим організм отримує велику кількість легкозасвоюваних елементів: вітаміни А, В2, В9, С, D, К; мідь, залізо, марганець, цинк, калій, кальцій, магній, фосфор, ефірні олії. Великий вміст вітаміну Е в продукті запобігає передчасному старінню, зберігає молодість шкіри. Продукт має легку антипаразитарну дію. Завдяки вмісту жирів та білків цільнозернові хлібці дуже ситні, достатньо одного, щоб втамувати голод”, – кажуть засновники компанії.

Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру

У “Жива кухня” є смачні лляні, гречані та цільнозернові хлібці. До них додають гострий перець, томати, моркву, гарбуз та різні спеції. Це чудовий варіант перекусу, який можна взяти з собою на роботу, прогулянку, або просто посмакувати до кави та салатів.

Де купити: сайт

Ціни: 35 гривень за 100 г

6. М’ясні чипси від foodcraft

Якщо ви фанат в’ялених закусок, тоді обов’язково варто спробувати м’ясні чипси! Сімейна компанія foodcraft створює снеки з курятини, яловичини чи свинини. У них є понад 100 найменувань продукції в асортименті, а ще виробник готовий виконати індивідуальне замовлення, пов’язане з сушінням будь-яких продуктів. Фруктові снеки, крафтові сири, пастила, цукати, м’ясні чипси – все це можна знайти в foodcraft. 

“М’ясні снеки – це не звичне, а сушене м’ясо, це продукт який має багато засобів вживання. Це надзвичайно тонесенькі справжні пікантні м’ясні ласощі. Виготовляються м’ясні снеки із найсвіжішого м’яса, з делікатесних частин   вищого ґатунку, зачищених та знежилених. Таке м’ясо дуже смачне та поживне, має малу вагу, це дуже зручно в поході та в дорозі. Крім того, таке м’ясо можна регідрувати (у воді), та використати для класичного приготування перших та других страв. Також м’ясні снеки прийдуться до вподоби шанувальникам вина на пінного напою”, – кажуть засновники foodcraft.

Де купити: сайт

Ціни: 50-850 грн

7. Еat easy – корисні чипси з норі

Eat easy – це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки.

Виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам – чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. Найунікальнішим продуктом Eat easy є чипси з водоростей норі –  джерело йоду та вітаміну С, збалансованого рослинного заліза та амінокислот, а ще бета-каротину в них в 10 разів більше, ніж у моркві, а вітамін А та аскорбінова кислота дуже важливі для підтримання імунітету та нормальної мозкової діяльності.

У eat easy є смачні корисні десерти – вівсяне печиво, гранола, батончики з какао бобів, зефір, чіа пудинг. А також в асортименті можна знайти комбучу, квас та лимонади.

Де купити: сайт

Ціни: 89 гривень 

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки: де можна відвідати

Опубліковано

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе» та простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе». Завдання обох – навчити людей піклуватися про свій фізичний та психічний стан.

Про це повідомляє Київська ОВА.

  • Простір «Час на себе» облаштований в парку «Європейський» і складається з трьох зон:
  • Інтерактивний «годинник дій» з ідеями щоденних звичок, які допоможуть кожному бути здоровими.
  • Зона фізичної активності із тренажером, спортивною лавкою та інструкцією для виконання фізичних вправ.
  • Зона психічного здоров’я із «ментальною лавкою» та QR-кодом, відсканувавши який можна послухати і виконати вправи для розслабленя та заспокоєння.

Читайте також: Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе» розташований у Фастівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Він має розширити доступ населення до послуг із психічного здоров’я.

Тут будуть індивідуальні консультації психолога, групові заняття для опанування навичок самодопомоги та подолання стресу, а також спеціалізована психотерапевтична допомога.

Нагадаємо, у Києві біля будинків облаштують пандуси.

Фото: КОВА

Читати далі