Суспільство
З’явився офіційний трейлер фільму про Голодомор
Вийшов трейлер фільму «Ціна правда» про журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Трейлер опублікував Film.ua на YouTube каналі, пише kinowar.com.
“Ціна правди” — фільм польської режисерки Агнешки Голланд. Картина розповідає історію уельського журналіста Гарета Джонса, який повідомив світові про Голодомор у Радянській Україні, що в 1932-1933 роках вбив мільйони людей.
Світова прем’єра стрічки з назвою “Mr. Jones” відбулася на 69-му Берлінському кінофестивалі, а нещодавно фільм потрапив до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії. Вже 28-го листопада «Ціна правди» вийде в широкий український кінопрокат.
Сюжет фільму
У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.
Читайте також: На музей Голодомору в Києві витратять 1,4 мільярда гривень
Де знімали
Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.
Днями фільм отримав головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів «Золоті Леви». Крім того, художник-поставновник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.
Також минулого тижня на Львівському форумі видавців в рамках публічного інтерв’ю «Колообіг кіно і літератури в українському контексті. Досвід FILM.UA Group» було анонсовано вихід книги «Ґарет Джонс. Ціна правди» з біографією та статтями журналіста. В основі – книга «Журналіст Ґарет Джонс», яка стала бакалаврською роботою студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної та була видана минулого року накладом у 20 примірників під керівництвом доценток кафедри видавничої справи та редагування Ярослави Приходи та Марини Женченко. Оновлене видання українською та англійською мовами готується до виходу фільму «Ціна правди».
Режисер: Аґнєшка Голланд
Автор сценарію: Андреа Халупа
Продюсер: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа
У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші
Жанр: історичний трилер
Виробництво: Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute, Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Jones Boy Film.
Дистрибутор в Україні: MMD UA та FILM.UA Distribution.
Генеральний медіапартнер: канал «Україна».
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі