Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
33 1 33 1

Суспільство

З’явився англомовний путівник Карпатами

Опубліковано

Команда проекту Made in Ukraine презентувала англомовний кишеньковий путівник знаними й маловідомими місцями Карпат. Про  повідомила засновниця проекту Made in Ukraine та співавторка путівника The Carpathians Travel Guide Юлія Савостіна, передає Укрінформ.

“Це повний гід усіма місцями наших мальовничих Карпатських гір, який містить ще й багато маршрутів до місць “сили” й інших цікавих місцин, які звичайному туристу вкрай складно знайти”, – розповіла Савостіна.

Топ-10 місць і детальні маршрути

В кінці кожного розділу є найдетальніші маршрути, розроблені засновницею проекту “Знайдено в Україні” travel-журналісткою Лалою Тарапакіною. Путівник The Carpathians Travel Guide також містить багато українських легенд, описує красиві місця для фото й наводить усі відомості, які можуть знадобитися туристу: номери термінових служб, перелік державних свят та корисні веб-сайти для планування подорожі.

Тематично він поділяється на регіони: Львівський, Івано-Франківський, Чернівецький та Закарпаття.

Автори виділили по кожному регіону такі моменти: топ-10 місць для відвідування; фестивалі регіону; основні міста регіону та їхні визначні місця; місця для активного відпочинку та відпочинку з дітьми; де поїсти, що купити та де зупинитися на ніч. Окремо виділені маршрути за так званими місцями сили й незвичні для туриста споти.

“Випуск путівників є важливим кроком як для нас, так і для нашої країни. Ми показуємо усю її красу, смаколики, продукцію через сторінки книги й у такий спосіб популяризуємо Україну як привабливий туристичний напрям для іноземців», – додала засновниця Made in Ukraine.


Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

Опубліковано

15 квітня Вороновицька філія Вінницького обласного пансіонату завершила монтаж модульних будинків. Інспекцію стану готовності провів Надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні, Радек Пех. Чехія профінансувала ці модульні будинки.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

фото: Мінреінтеграції

Деталі про модульні будинки

Потреба у модульних будинках виникла у зв’язку з евакуацією осіб з прифронтових територій.

Зараз у звичайних будиночках, які облаштовані у 28 блоках, доступно 40 вільних місць.

У персоналу будиночків є досвід у наданні допомоги людям з інвалідністю, і вони мають відповідні знання в цій галізу. Також буде забезпечено окремий цілодобовий медсестринський пост для догляду за клієнтами закладу.

Читати також: У столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати

У комплексі створено комфортні умови для проживання: кімнати освітлені, є вітальня, кухня, три санвузли, а також забезпечено електроопалення.

Посол Чеської Республіки в Україні, Радек Пех, оглянув готові модульні будиночки у селищі Вороновиця. За його словами, це відмінний приклад спільної роботи та підтримки України з боку Чехії.

Нагадаємо, що українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

Ветеран війни взяв під контроль чистоту у двох громадах на Закарпатті (ВІДЕО)

Опубліковано

Цей 43-річний чоловік зумів змінити підхід до сортування сміття на Закарпатті. І тепер з Дениса Галенка беруть приклад односельці та туристи. Про те, як чоловік вчить сусідів сортувати відходи та для чого об’єднались Буштинська й Углянська громади, дивіться в новому випуску ШоТам!

Денис Галенко родом із міста Тячів, але робота занесла його у Буштино. 7 років чоловік працював прикордонником на Закарпатті.

Коли почалося широкомасштабне вторгнення, без вагань пішов добровольцем на фронт. Лише кілька місяців тому Денис демобілізувався за сімейними обставинами. І перше, що побачив вдома – кількість сміття.

“Взагалі мені не подобається, коли сміття валяється, або ж щось лежить не на своєму місці. Я хотів, щоби все населення жило у чистоті”, – розповідає житель селища Буштино Денис Галенко .

Тоді він почав вирішувати проблему з малого – зі свого подвір’я. Спочатку дізнався, де роздільно приймають сміття, а потім вирив на городі компосну яму. Тим часом у громаді проблему вивозу сміття тільки загострювалася через наплив туристів. А приватні компанії з вивозу сміття відмовлялись обслуговувати всі села громади.

“Перше, що ми зробили ми почали працювати з підприємцями. Підприємці почали говорити, що не заходять у цей населений пункт. Ми зрозуміли, що так діла не буде і створили нове підприємство”, – каже голова громади.

У свою чергу, голова Буштинської громади почав шукати того, хто зможе очолити нове підприємство. Найкращою кандидатурою на цю посаду став Денис, який одразу погодився на пропозицію. Щоби краще орієнтуватися, Денис пішов на курси проєкту “ГОВЕРЛА”.

Читайте також: 9 сміливих бізнесів Сумщини, які продовжують роботу попри постійні обстріли

Тим більше, що громада у 2022 році стала партнером проєкту. Поки Денис навчався, у Буштино об’єднали зусилля з сусідами – Углянською громадою.

У Буштино вже обладнали сортувальну лінію та закупили сміттєві пакети.

“Ціль у нас така, щоб не заробити гроші на цьому етапі, а привчити людей, щоби тарифи були доступними для них”, – пояснює чоловік.

Тож Денис продовжує маленькими кроками робити громаду чистішою. Та точно знає, що війна не повинна цьому перешкоджати!

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: