Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З’явилася нова серія документального проєкту СПАЛАХ про танцювальну культуру в Україні

Опубліковано

Відбулася прем’єра нової серії документального серіалу СПАЛАХ про українську танцювальну культуру в Україні.

Про це ШоТам повідомили автори серіалу.

У серії розповідається від вуличних танців і шоу-програм у нічних клубах до телевізійних проєктів, що об’єднали всю країну, видовищних кліпів і стадіонних шоу зірок, неможливих без хореографії.

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?


Спікерами стали відомі танцюристи та хореографи: Влад Яма, Катерина Кухар, Раду Поклітару, Мирослав Вантух, Анатолій Сачівко, Олександр Бобик, Дмитро Монатик, Андрій Стулез, Марина Кущова, Денис Стульніков, Олена Коляденко й продюсер Володимир Завадюк.

Довідка

«СПАЛАХ» – документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Кожна серія розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики і кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Для серіалу було знято понад 100 інтерв’ю.

Читайте також«Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути

Автори серіалу зазначають, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія.

Але популярність за кордоном не є знаком якості або культурної значущості. Тому документальний серіал з 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатньою і стильну українську культуру.

Документальний серіал «СПАЛАХ» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Нагадаємо, вийшов документальний фільм про українське вуличне мистецтво.

Як ми повідомляли раніше, презентували документальний фільм про сучасне українське кіно.

Головне фото: historyurok.com.ua.

Суспільство

У Львові відкрили перший в Україні центр для тих, хто пережив полон і тортури (ФОТО)

Опубліковано

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.

У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.

Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)

В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.

Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового

Читати далі

Суспільство

Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

Опубліковано

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.

Про це повідомили у команді місії.

У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».

Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.

Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)

«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.

Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).

Фото: команда місії

Читати далі

Суспільство

10-річна піаністка задонатила свої призові підрозділу пілота винищувача Karaya

Опубліковано

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.

Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.

«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.

Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту

Що відомо про Karaya

12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.

5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.

Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).

Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії

Читати далі