

Технології
З’явилася 3D-візуалізація перспективного танку «Молот»
У мережі користувач оприлюднив 3D-модель українського танку «Молот», пише Мілітарний.
Зазначається, що візуалізацію зробив користувач twitter @xmszeon. Його надихнули зображення українського танка розробки ХКБМ.

«Молот» – варіант перспективного машини, який було подано на розгляд Головного автобронетанкового управління СРСР в 1990 році. Це танк з ізольованою баштою без екіпажу. Перший зразок було побудовано в 1992-1993 роках.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Танк виготовлявся з багатошарової комбінованої броні з використанням вмонтованого динамічного захисту нового покоління. На танку також встановлений комплекс активного захисту і оптоелектронного придушення «Штора».

Комбінована броня за своїми характеристикам забезпечувала захист еквівалентний не менш ніж 1200 мм гомогенної броні від бронебійних-підкаліберних снарядів (без урахування динамічного захисту) і еквіваленту не менш ніж 1800 мм гомогенної броні від кумулятивних боєприпасів (без урахування динамічного захисту).
Основним озброєнням танку мала стати 152-мм гармата, що встановлена в безлюдній башті. Боєкомплект, що возиться, мав складати 34 постріли. Автомат заряджання повністю автоматичний. Швидкострільність танку при використанні реверсивного заряджального модуля становить до 14 пострілів на хвилину. Модуль містить 10 пострілів, які можуть поповнюватися по мірі витрачання з двох модулів по 12 пострілів кожен.
Читайте також: Шиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження
На танку встановлений двотактний двигун 6ТДФ, який у перспективі мав бути замінений на свій форсований варіант 6ТД-3, потужністю 1500 к.с.
Ходова частина машини складалася з 7 опорних котків з кожного борту.
Нагадаємо, українське озброєння презентували на одній з найбільших виставок в ОАЕ.
Як ми повідомляли раніше, українці покажуть в Абу-Дабі плаваючу бронеплатформу «Шторм».
Усі фото: mil.in.ua.

Технології

Міжнародний холдинг «Модерн-Експо», головний офіс якого розташований у Луцьку, створив концепт робота Mebius для ефективної доставки замовлень до споживача.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що Mebius – це нова розробка української компанії. Це робот-постачальник з автоматизованим керуванням, створений для забезпечення швидкої та зручної доставки товару клієнту.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Система представлена інноваційним електричним терміналом на автокеруванні з ємністю для товарів та двома дронами-помічниками.
Розробка дозволяє одержувачам вибирати зручний час і місце доставки, а також відстежувати відправлення у режимі реального часу.
Концепт складається із платформи з усіма необхідними датчиками, системи управління та змінного модуля для товарів (з батарейками).
«Попит на автоматизовану доставку товарів постійно зростає, а сама галузь розвивається надто стрімко. Очевидно, автономні роботизовані системи на автоуправлінні швидко витіснять фізичних кур’єрів», — зазначили у компанії.
Довідка
Міжнародний холдинг «Модерн-Експо» – провідний виробник і постачальник торговельного обладнання в Центральній та Східній Європі.
Головний офіс компанії розміщений у Луцьку. 2016 року налічував 2500 працівників у 7 країнах. Група компаній представлена офіційними дистриб’юторами в Латвії, Литві, Білорусі, Росії, Молдові, Казахстані, Румунії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Киргизії, Іспанії, Хорватії, Франції, Словенії, Австрії, на Балканах в інших регіонах.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.
Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.
Головне фото: newfood.media.
Технології

Студент першого курсу Київського університету політехніки Арсен Піскор виготовив шахи з шоколаду, щоб здивувати дівчину і зацікавити її грою в шахи.
Про це повідомили у пресслужбі університету у фейсбуці.
Хлопець використав технології лиття, матеріалом для яких можуть бути метали, сплави, полімери. А Арсен використав шоколад!
Під час роботи йому довелося стикнутися з професійними нюансами дисциплін, які вивчають на старших курсах.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів

Відомо, що Арсен почав готувати моделі та форми ще в січні. Працював іноді по 20 годин на добу.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
У середньому з однієї стандартної плитки шоколаду виходить дві фігурки. Щоб заставити дошку потрібно 32 фігурки, а це майже 1,5 кілограми шоколаду.

Нагадаємо, школяр із Сум виготовляє унікальні скульптури з пластиліну.
Як ми повідомляли раніше, одеситка з морського скла виготовляє вітражні скульптури.
Усі фото: facebook.com/ntuu.kpi.
Технології

Дизель-поїзд ДПКр-3-002, складений на Крюківському вагонобудівному заводі, проходить пробігові випробування на Південній залізниці за маршрутом Кременчук-Люботин на Харківщині.
Про це повідомили у пресслужбі заводу.
Мета пробігу – перевірити роботу всіх систем у русі після проведення пуско-налагоджувальних та приймально-здавальних випробувань.
У першому рейсі нового крюківського дизеля беруть участь спеціалісти проєктно-конструкторського управління, корпусу пасажирського вагонобудування, технічного контролю підприємства, старший інспектор-приймальник Укрзалізниці.

Потяг ДПКр-3-002 подолав 250 кілометрів шляху і прибув до Люботина. Далі – шлях у зворотному напрямку. Усього за пробіг планується подолати 500 км.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Усі системи – управління, опалення, тяга та інші – працюють нормально, без зауважень.

Це другий дизель-поїзд із контракту 2018 року на складання 6 дизель-поїздів для Укрзалізниці. Перший був переданий УЗ 27 грудня 2019 року.
Читайте також: Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ
Нагадаємо, Крюківський завод поставив 50 цементовозів компанії «Кривий Ріг Цемент».
Як ми повідомляли раніше, Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ.
Усі фото: kvsz.com.