Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

З економіста в парфумери. Як власник бренду Rhus Midoria заробляє на парфумах

Опубліковано

Першим “запашним” спогадом власника Rhus Midoria був аромат горіху на батьківському подвір’ї. Спогад призабувся, а Заур пішов вчитись на міжнародну економіку. Аби згодом все ж всерйоз повернутись до ароматів – тільки тепер у ролі їх творця. 

Він навмисне не завищує ціни на свої парфуми, хоч ті, що в нього коштують 500 гривень, у мережевих магазинах розходяться за 3 тисячі. Як швидко прийшла окупність та як знайти свій аромат – читайте у нашому інтерв’ю.

 <strong>Заур Фархадов</strong>

Заур Фархадов

власник бренду парфумів Rhus Midoria

За освітою Заур – міжнародний економіст, тримав магазин із продажу автозапчастин. З коштами було все в порядку, але відчував, що займається чимось не своїм. З дитинства мав особливі стосунки із ароматами і врешті-решт вирішив стати парфумером.
Бренд має лінійку із 15 ароматів: 8 жіночих, 2 унісекс та 5 чоловічих. Від свіжих фруктових до теплих ароматів дерева знайдете у цій лінійці. Єдині мотиви, котрі вони поки не збираються використовувати у своїй творчості – східні. 

З економіста в парфумери

Мене дуже чіпляли запахи завжди – не тільки в форматі парфумів, а й природні.

Перший мій спогад пов’язаний із запахом горіха, який зростав у нашому дворі і навколо якого збиралася дітвора. У мене завжди до запахів було особливе ставлення. Думав, що напевно, у всіх так. 

Не відчуваючи задоволення від процесу заробляння грошей, я якось зустрівся з українським виробником парфумів і сприйняв це спершу як підприємницьку ідею

Так я вирішив перекваліфікуватися на парфумера.

Парфумерної справи навчався у Франції

Спочатку я спілкувався в фейсбуці з парфумерами, хотів навіть співпрацювати з одним, але йому було нецікаво. І тому я вирішив вчитися сього самотужки.

Для початку вивчав на форумах, як це відбувається. Потім я подумав, що потрібна порада людини, яка все-таки професійно розбирається у парфумерії.

Так я знайшов мсьє Франсуа з Франції. Спочатку вів з ним довгу переписку і потім полетів до Франції для навчання на практиці. 

Франсуа 53 роки і створення ароматів – це його хобі, крім якого є і основний бізнес. 

У нього я навчався три місяці. Мені навчання багато дало, хоча у нас із Франсуа був невеликий мовний бар’єр. Після завершення навчання я повернувся додому, і став практикуватись у створенні ароматів самостійно. Десь півроку на це пішло. 

Заур Фархадов радить спочатку купити пробники, визначитись із улюбленим запахом – і тільки потім купувати самі парфуми. На фото – чоловічий набір пробників парфумів Rhus Midoria.

Благо, було замовлено предостатньо ефірних масел, ароматизаторів. Паралельно підбирав постачальників ефірних масел. Шукав на форумах списки надійних постачальників.

Якщо замовляти з Європи масла, які, в свою чергу,  привозять туди з Азії та Африки, це ламає всю нашу цінову політику. А мені ж потрібно було вивести продукт для українського споживача. Тому були складнощі з тим, щоб оптимально підібрати постачальників по ефірним оліям – щоб і якісними, і доступними за ціною.

Але врешті у 2018 році ми запустились – і вийшли на окупність за півроку. Зараз продаємо пару тисяч флаконів щомісяця – враховуючи, звісно,і пробники. 

Спочатку пробник, потім флакон

Я винайшов 15 ароматів – 8 жіночих, 2 аромати унісекс і 5 чоловічих. Починав я, зізнаюся чесно, з чоловічих, а саме – з аромату Hepar. З ними мені якось простіше працювати, я їх краще відчуваю.

У мене є пару ароматів жіночих, які скоро зніму з виробництва – не дуже вони мені подобаються. Тільки ось заміну гідну зроблю.

Мінімально в одні духи входить 6 ефірних масел і ароматів, максимально – 18 – в аромат Lucera. Він чимось схожий за запахом з ароматом свіжого виробу зі шкіри. Йде дуже тонкий мікс деревних і квіткових масел, але і використовується по одній-дві краплі кожного, щоб досягти потрібного запаху.

Я передбачив, що одразу визначитись з ароматом нашим клієнтам буде важко, тому створив міні-набори для жінок і чоловіків, щоби коли людина наважилась замовити цілий флакон – це були б ті самі парфуми, на які ви чекали.

Комусь підходять фруктові, комусь квіткові, деяким імпонують деревні запахи. Але більшість людей їх розділяє тільки інтуїтивно. Тому у нас є по пробнику для кожного аромату – щоб не вийшло так, що людина купила цілий флакон, а потім їй не сподобалося.

Один міні-набір з 5 пробників можна зараз купити за ціною 118 гривень.

Ціна парфумів за 15 мл починається від 420 гривень, за 60 мл – від 840 гривень.

Скільки знадобилося для старту

Для мінімального старту на обладнання потрібно близько 2,5 тисяч доларів – так, щоб у себе вдома робити духи за індивідуальним замовленням. Але я вперше купив досить широкий спектр масел – зараз я б узяв набагато менше.

Якщо обійтись без зайвих масел, цілком можна вкластися в 1000 доларів.

Мені з придбаного набору, наприклад, деякі масла взагалі не знадобилися – просто не уявляю, як буду вплітати деякі запахи у картину аромату.

З обладнання на самому початку достатньо набрати штук 100 піпеток для кожного ефірного масла окремо – і використовувати його лиш для цього ефірного масла, щоб не було ніяких залишків аромату. Також потрібно придбати невеликі чаші скляні, де будемо створювати формулу. 

Потрібні ще спеціальні флакони для відстіювання ароматів. Вони дозрівають протягом місяця. Це той момент, коли всі масла рівномірно розчиняються в парфумовану спирті. Якщо формула настоюється в більш теплому кліматі, у неї менший термін придатності. Тому повинен бути витриманий певний температурний режим.

Я для себе у цих цілях придбав невелике приміщення, де завжди холодно і сухо. Довелося поставити ще вентиляцію, щоб підтримувалася правильна вологість.

Чим Rhus Midoria відрізняються від конкурентів

Ми не використовуємо замінників ефірних масел. Можемо використовувати деякі віддушки, але вони теж йдуть на базі натуральних інгредієнтів.

Не дуже поважаю виробників, які навмисно завищують ціну парфумів – просто тому, що можуть. 

Національний виробник повинен бути ближче до своїх споживачів і не пропонувати аромати за ціною найвищих брендових ароматів, де більшу частину ціни становлять витрати на маркетингову кампанію і рекламу.

Ми одні з небагатьох, хто ціну не завищує і тримає її доступною для клієнта. За 500 гривень у нас можна купити флакон духів, які у масових брендів в районі трьох тисяч гривень коштують.

І головна наша відмінність – ми ніколи не кидаємо наших клієнтів сам на сам з проблемами. Буває, що на пошті помилка – розбилося щось або переплутали. Ми завжди повністю за свій рахунок відшкодовуємо незручності.

Краще втратити свій прибуток, але щоб клієнт був задоволений. Нехай споживачеві не сподобаються наші парфуми, але він буде впевнений, що нашому бренду можна довіряти.

Як правильно вибрати парфуми

Як завжди ми вибираємо духи – прийшли в парфумерний магазин і починаємо пробувати один-два-п’ять ароматів протягом 20 хвилин.

Цей підбір неправильний і так робити не можна. Адже ви не відчули розкриття аромату на вашій шкірі, зробили імпульсивну покупку, а потім виявилося, що парфуми вам не підходять. Отже, будуть стояти тепер на полиці без діла. Але якби ви походили з ними день, то змогли б точно сказати, ваш це аромат чи ні.

Для того, щоб визначитися з ароматом – нанесіть його на шкіру і походіть із ним хоча б день.

01.09.2019

Економіка

Антикризовий бюджет родини. Топ-8 порад як оптимізувати фінанси в кризу

Опубліковано

Гроші та оптимізація бюджету в кризу

Світ входить в період глибокої економічної кризи через коронавірус. Вона вже відчувається і в Україні та негативно впливає як на бізнес загалом, так і на кожного українця окремо. Тож коли, як не зараз, думати про гроші, свою фінансову грамотність і оптимізацію бюджету. 

Любомир Остапів про гроші та бюджет в кризу

Любомир Остапів, 

фінансовий радник

У якій валюті варто зберігати заощадження зараз та чому?

—  Резервний фонд може складатися на 100% з іноземної валюти. Хоча я рекомендую не тримати 100% заощаджень в одній валюті, а урізноманітнювати сімейний кошик валют. Найкраще співвідношення для фінансового резерву сім’ї — 70% іноземної валюти на 30% національної. Гривня все ж знадобиться для безготівкових платежів, а на обміні валют можна втрачати 2-3% протягом місяця. 

Матрац, банк чи депозит — що краще? 

— Українці віддають перевагу матрацу і зберігають заощадження в готівці. Мовляв, так спокійніше та гроші завжди під рукою. Проте з-під матраца заощадження легко поцупити, а через інфляцію щороку зникає близько 2% заощаджень. 

Банки в Україні бувають різні: з приватним українським капіталом — менш надійні, державні українські — достатньо надійні, банки з західним капіталом — дуже надійні. Зараз відбувається велика економічна криза, проте банківська система України з близько 70 банків — в хорошому стані. Тому я раджу більшу частку заощаджень все ж тримати не вдома, а в банку.

Читайте також: Сімейна справа: ТОП-7 ідей для бізнесу вдома

Що стосується депозитів, то вони не завжди зручні для зберігання та примножування резервного фонду. Єдиний варіант — це короткотермінові або депозити до запитання. Решта ж зазвичай не дають права дострокового зняття коштів. 

Для понадрезервного фонду є краща альтернатива — облігації внутрішньої державної позики. Наприклад, у мене є 200 тис гривень. Якщо я покладу їх на депозит у державний банк, то отримаю приблизно 8% річних (10% річних мінус податки — ред). Якщо на ці заощадження я придбаю не менш надійні державні облігації, то буду мати 11%. Власники ОВГЗ легально звільнені від сплати податку, що вигідніше. Проте у випадку з облігаціями, їх вигідніше купувати на суму від 100 тис гривень, що компенсує складну процедуру. 

Куди ще можна вигідно інвестувати зараз?

— Є декілька варіантів, які залежать від готовності ризикувати. Завжди вигідно інвестувати в нерухомість. Тут вихід починається з кількох десятків тисяч доларів. Проте не варто вкладати гроші в однокімнатні квартири біля метро, як зараз роблять більшість. Таких пропозицій на ринку достатньо, а охочих здати квартиру більше, ніж охочих її зняти.

Також зараз подешевшали американські акції, наприклад Amazon та Facebook. Сюди вигідніше інвестувати від 10 тисяч доларів. Така сума допоможе виправдати комісії та час на оформлення. 

Якщо є бажання зайнятися бізнесом, то можна придбати франшизу в середньому за 10 тисяч доларів.

Також є варіант — вкласти кошти в бізнес-кредити. Відправні суми — 10 тисяч доларів, рідше — 5 тисяч доларів.

Декілька підходів для розподілу грошей

— Варто визнати, що ми не роботи й тому частина бюджету повинна забезпечувати хобі, відпочинок та час з друзями. Це нормально! Допомогти у розподілі коштів може відомий підхід “50-30-20”, де 50% — це основні витрати, наприклад, одяг, продукти, медицина, 30% — емоційні витрати: відпустки, подарунки, розваги, книги, курси, а 20% — заощадження.

А на що зараз краще не витрачати та чи варто економити?

— Я не прихильник економії. Вона часто призводить до того, що люди починають замість м’яса купувати паперову ковбасу. Мова про розумне управління грошима. Не варто заощаджувати на здоров’ї, часі з близькими і на продуктах, які також є частиною нашого здоров’я. 

Згідно зі статистикою близько 7% витрат українців складає тютюн та алкоголь. Тому краще заощаджувати на шкідливих звичках: відмовитися від паління та надмірного споживання алкоголю. Сюди ж варто віднести й індивідуальні погані звички. Наприклад, 5-6 горняток кави по 30 гривень кожна протягом дня — це також погана для гаманця й здоров’я звичка. 

Напередодні сезону відпусток актуально також згадати про оптимізацію коштів під час подорожей. В цьому році українці відпочиватимуть переважно в Україні, але це також розумний метод заощадження для досягнення фінансових цілей. В Україні також є куточки, де можна відпочити дешевше, ніж в Європі чи Туреччині.

А що робити, якщо гроші закінчуються?

— Якщо резервного фонду немає або він закінчується, то слід звернутися за допомогою. Швидкі кредити біля метро — це безкінечне болото з якого дуже складно вибратися. Тому краще оформити державну допомогу або недержавну благодійну, наприклад гранти. Україна — одна з небагатьох країн, яка пропонує громадянам допомогу по безробіттю. А другий квартал року обіцяє бути ще складнішим для економіки країни.  

Які корисні фінансові звички мають бути у кожного?

— По-перше, раджу користуватися послугою “кешбек” на різноманітних сайтах чи за допомогою деяких банківських карт. Так, можна повертати 1-2% від витрат протягом місяця.

Читайте також: Як українець запустив бізнес в кризу та став проривом року за версією Payoneer — кейс

По-друге, варто автоматизувати заощадження. Наприклад, за допомогою додатків “Скарбничка” у ПриватБанку або “Банка” у monobank можна налаштувати автоматичні заощадження. Це допоможе досягати маленьких фінансових цілей та уникнути кредитів, які потім крадуть час та гроші під час їх повернення. 

По-третє, заощадження на комунальних послугах і досі недооцінюється українцями. Деякі побутові звички здатні суттєво зменшувати рахунки. Наприклад, можна використовувати бойлер в екорежимі або замість повного чайника кип’ятити ту кількість води, яка знадобиться саме зараз. Або ж індивідуальні лічильники допоможуть споживати менше енергоресурсів. 

Самоосвіта в персональних фінансах: що читати 

— Якщо говоримо про книги, то раджу фінансовий довідник — “Найбагатша людина у Вавилоні” від автора Джорджа Семюеля Клейсона. Що стосується сайтів, то зверніть увагу на проєкт соціальної грамотності українців “Сімейний бюджет”, де можна знайти реальні історії та рекомендації експертів. 

Читати далі

Економіка

IKEA збільшить асортимент товарів в Україні: подробиці

Опубліковано

Шведська компанія IKEA планує поступово збільшити для України кількість наявних рішень та аксесуарів для дому до 6 тис. одиниць. Це більш як у півтора раза більше, ніж в момент заходу в країну, повідомляє Укрінформ.

“Ми починаємо з 3600 артикулів, що охоплюють усі серії та стилі нашого асортименту. Але плануємо поступово збільшувати кількість наявних рішень та аксесуарів для дому, і зрештою досягти близько 6000 найменувань”, – зазначили в IKEA.

Коли поновлять прийом замовлень?

Наразі IKEA, яка 14 травня офіційно оголосила про вихід на український ринок, призупинила прийом замовлень через велику кількість заявок. У компанії зазначили, що роблять все можливе, щоб відновити діяльність сайту якомога швидше.

“Зацікавлення нашою продукцією на українському ринку значно перевершили сподівання, а кількість замовлень на день у кілька разів перевищили прогнози, тому за перші дні старту продаж, у нас закінчились слоти для доставки та для пунктів видачі замовлень. Ми робимо все можливе, щоб відновити діяльність сайту якомога швидше, та, як тільки це стане можливим, відразу повідомимо”, – зазначили в компанії.

IKEA в Україні

Наразі компанія здійснює замовлення товарів в Україні через інтернет-магазин. Проте вже незабаром планується відкрити магазин в одному з торговельно-розважальних комплексів. Відповідний договір оренди вже підписано з Blockbuster Mall. При цьому, як повідомили в компанії, це буде один із перших магазинів міського формату IKEA у світі. Основними особливостями таких магазинів є менші за розмірами торгові площі, розташовані у центрі міст – щоб якнайкраще відповідати вимогам споживачів, ставати більш доступними та зручними.

Наміри вийти на український ринок IKEA оголосила про наприкінці 2017 року. Це рішення було зумовлене високим попитом на доступні товари і рішення для дому в Україні, а також прагненням компанії змінити на краще повсякденне життя багатьох українців.

Вересень 2017 року – IKEA прийняла бізнес-рішення про вихід на український ринок

Грудень 2017 року – компанія оголосила про наміри вийти на український ринок

Весна 2018 року – IKEA визначила формат магазину, що найкраще підходить для українського ринку: магазин нового міського формату (city store)

Літо 2018 року – починається процес укладення договорів із основними партнерами

Червень 2019 року – IKEA починає масштабну кампанію з набору персоналу до магазину міського формату у Києві.

Фото: itc.ua

Читати далі

Економіка

На Рівненщині працюють над створенням першого меблевого кластеру

Опубліковано

На Рівненщині планують створити перший меблевий кластер. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації. 

«Наш регіон може стати основою кластеру, що стане частиною технологічного хабу. Тут є сировина і підприємства цієї галузі. Вони можуть об’єднати зусилля, щоб стимулювати свій бізнес. Кластер стане комунікаційним майданчиком, на якому генеруватимуться рішення для підвищення конкурентноздатності на ринках. І влада теж може допомогти у цьому. Є дієві програми підтримки бізнесу від держави, а також в області. Разом з тим на Рівненщині створені рівні можливості для ведення бізнесу», – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Як кластер плануює працювати?

За словами голови Української Асоціації Меблевиків Володимира Патіса, у європейських країнах кластери працюють. Бізнеси об’єднуються та спільно напрацьовують ініціативи, що сприятимуть впровадженню інноваційних продуктів, розширенню ринків збуту, підвищенню компетентності працівників, співпраці з владою.

У результаті підприємства, що входять до кластеру, створюють сприятливі умови ведення бізнесу. Вони переходять від роботи на рівні «сировини» до виготовлення продукції з доданою вартість. Це робить галузь більш конкурентною та забезпечує їй активне просування на ринках.

«Коли ми працюватимемо разом, то матимемо більший результат. Деякі підприємства налагоджують повний цикл виробництва і далі вони не ростуть», – додала Ольга Яловенко.

Представники меблевого бізнесу вже напрацювали «дорожню карту» зі створення кластеру. Планується, що основними компонентами будуть: аналітика і продажі, розробка продуктів, оптимізація закупок, виробництво, кадри, інфраструктура, фінанси і податки.

Фото: rv.gov.ua

Читати далі

Економіка

Індустріальний парк “Біла Церква” отримає 250 мільйонів доларів інвестицій

Опубліковано

План розвитку індустріального парку “Біла Церква” передбачає до 2026 року залучення 250 мільйонів доларів інвестицій. Також планують створити понад 30 нових підприємств. Про це повідомляється  у прес-релізі компанії, передає Економічна правда.

“За нашими оцінками, до 2026 року на території двох індустріальних парків буде створено додатково понад 4 тис робочих місць, побудовано 235 тис кв.м промислової нерухомості, включаючи виробничі та логістичні приміщення.

“Обсяг залучених інвестицій оцінюється в 250 млн дол”, — зазначив Володимир Хмурич, генеральний директор ІП “Біла Церква”.

Читайте також: 10 промзон Києва перетворять на технопарки

У що вкладуть гроші?

Як зазначається, інвестиції будуть спрямовані на фінансування будівництва нових виробництв та логістичних комплексів, докомплектацію наявних виробництв, автоматизацію бізнес-процесів та науково-дослідні розробки, які будуть сприяти розвитку інновацій та впровадженню кращих галузевих практик.

Також це інвестиційно-привабливими вважаються проєкти з енергозбереження та ІТ-проєкти.

У прес-релізі повідомляється, що “Індастріал Парк Менеджмент” (ІПМ) переміг в конкурсі з вибору керуючої компанії індустріальних парків “Біла Церква 1” і “Біла Церква 2”.

Що варто знати про індустріальний парк?

Загальна площа ІП “Біла Церква” – більше 70 га. За даними прес-служби, на початок 2020 року резидентами індустріального парку є шість компаній.

Першим проєктом став завод електрофурнітури Plank Electrotechnic LLC.

Фото: 1news.com.ua

Читати далі

Економіка

Відкрили перший в Україні центр підтримки підприємців

Опубліковано

У Харкові відкрили перший в Україні центр підтримки представників малого та середнього бізнесу. Він розташований на вул. Сумській, 65 і поки що працюватиме у тестовому режимі, повідомляє пресслужба міськради.

Як зазначається, цей проєкт реалізований Міністерством цифрової трансформації спільно з командою Харківської міської ради. 

“Ні для кого не секрет, що малий і середній бізнес сильно постраждав за час карантину. Завдання ж цього проєкту – допомогти підприємцям у подоланні наслідків кризи або при відкритті нової справи. Поки центр працюватиме в онлайн-режимі, а після остаточного завершення карантину вони зможуть особисто прийти та отримати необхідну консультацію”, – пояснили у міській раді.

Читайте також: Укрпошта та USAID запустили ініціативу для допомоги малому бізнесу

У новому центрі підприємці отримають можливість брати участь у бізнес-конференціях та освітніх заходах, орендувати простір для проведення власних заходів, протестувати свій продукт перед виходом на ринок тощо.

Зараз усі охочі можуть отримати необхідну консультацію в режимі онлайн на платформі «Дія.Бізнес».

Фото: business.diia.gov.ua

Читати далі

Економіка

У Мінінфраструктури готують проєкт будівництва нового аеропорту

Опубліковано

Мінінфраструктури готує проєкт будівництва аеропорту в Мукачево. Про це повідомили у відомстві, передає Економічна правда.

“Зараз дуже важливо підтримувати і розвивати регіональні аеропорти. Адже на час пандемії внутрішній туризм залишатиметься в пріоритеті. Тому ми, зокрема, готуємось до будівництва аеропорту в Мукачево. .Для розвитку авіаційної інфраструктури на Закарпатті, поява нового летовища є важливою”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У новому терміналі аеропорту Одеси завершили ремонт зони вильоту

Також зазначається, що реконструкція злітної смуги одеського аеропорту готова на 98%, а на миколаївському летовищі завершується монтаж аеронавігаційного обладнання.

Фото: ua.news

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.