Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Ювелірні кондитерські та ательє: де купити оригінальні прикраси від українських виробників

Опубліковано

Ви все ще впевнені, що красиві ювелірні вироби коштують всі гроші світу? І що унікальні прикраси виробляють тільки старовинні ювелірні будинки Європи?

Приємно вас здивуємо: нове покоління українських майстрів не поступиться за професіоналізмом і красою виробам європейських конкурентів.

Вони називають свої магазини ювелірними кондитерськими або ательє, вони не збираються приборкувати грані природних каменів, але підлаштовуються під них. І вони ж проводять ювелірну психотерапію.

Подивіться на вироби від нової генерації українських ювелірів, і подумайте: може, все ж поквапилися з мріями про каблучку від Tiffany & Co?

Secret Garden. Ювелірна терапія і золотий зліпок душі

“Прикраси Таємного Саду створені, щоб красиво нагадувати про те, що для тебе важливо, і повертатися в дорогоцінне Тут і Зараз”, – пише на Інстаграм-сторінці бренду засновниця Христина Ігнатова. А кожна із чарівних сережек-крапельок чи каблучка із весняно-зеленим хризолітом – це нагадування про важливі речі для жінки, які часто поглинає буденность, каже вона. 

Христина – в минулому працювала в сфері IT, сьогодні – чинна психотерапевтка. Але ким вона була завжди – так це ювеліром. 

Першу свою каблучку дівчина зліпила ще у чотири рочки. 

Мені так сподобалося, як на це відреагували дорослі! Потім я завжди щось для себе створювала – з ялинкових прикрас, із будь-яких матеріалів. Пам’ятаю, як мені робили зауваження вчительки – ну, мої прикраси й справді для третього класу були надто бунтарські, – усміхається Христина.

Сьогодні ювелірному бренду Secret Garden вже майже п’ять років і він успішно працює з Харкова на всю Україну. Христина каже, особливим попитом серед покупців користуються срібні пташки – модель, з якої починалась саме ювелірна історія дівчини. 

Натхнення Христина черпає з внутрішніх станів – своїх і інших людей. А у цьому році вона спробувала поєднати практику психотерапевта і ювеліра.

Одна з послуг бренду – це зустріч з людиною. Із допомогою душевної бесіди з нею, пізнання її в неформальному колі я створюю справжній знімок душі  – лиш в дорогоцінному металі.

Якщо ви захопились підходом засновниці Secret Garden до роботи,  то майте на увазі, що можете стати частиною команди ювелірної майстерні. Прямо зараз Христина шукає собi вiрну помiчницю, проджект-менеджера, професійного sales-менеджера та фотографа.

Blacksea Jewelry. Скандинавська лаконічність і гармонія з природою

Каблучки з кристалами, немов з печери гірського троля, шматок моху-малахіту, оправлений в срібло — від кожної прикраси  Blacksea Jewelry віє загадковим лісом та туманними фіордами.

Ювелірному бренду Blacksea Jewelry всього 1,5 роки, а заснувало його подружжя Дар’я та Володимир Чернови. Чому саме “чорне море” у назві? 

“Це просто поєднання наших з чоловіком прізвищ. Мій чоловік — Чернов, а я — Заморська. І в школі над нами всі жартували, що ми Чорноморські “, — посміхається Дар’я.

Подружжя за професією — програмісти. Чоловік залишився у своїй професії, а от Дар’я вирішила стати ювеліром. Всього, що вміє, навчилась сама та з консультацій з професіоналами.

Там місто підлаштовується під природу, а не навпаки. Так само і ми: спочатку використовували оброблені камені, а тепер намагаємося лише підкреслити природні фактури, форми. Природа не створює ідеально рівних граней, в ній є недосконалість і це прекрасно.

Чорне море у назві, а у виробах — скандинавська шана до природи. Саме у цих суворих і холодних країнах Дар’я з чоловіком шукають натхнення. 

Найбільш охоче у Blacksea Jewelry беруть кристали кварцу, які виглядають, ніби ключ у інші світи.

PENINSULA. Станьте співавтором власної прикраси

Ювелірне ательє PENINSULA було створене у лютому 2018 року, а сьогодні вони вже планують виходити на міжнародні ринки.

Один із співвласників каже, що це перше в Україні ювелірне ательє. Бо поєднують текстильні елементи з ювелірними виробами. А ще їх прикраси, як і у звичайному ательє, можна максимально персоналізувати, підібравши метал, колір тросиків та розмір виробу за власними уподобаннями.

Крім того, у PENINSULA  створюють прикраси з огляду на інтереси своїх покупців.

Ми намагаємося під кожну соціальну роль людини випустити свій образ. Для художників – це палітра, для мандрівників – срібний або золотий літачок, – кажуть засновники бренду.

Крім того, що на сайті можна самостійно змоделювати прикрасу особисто для себе, у PENINSULA вам допоможуть ще зробити гравіювання і обрати упаковку для виробу. Фактично, покупець створює прикрасу повністю під себе.

Зараз у бренду дуже багато грандіозних планів: вони патентують нові розробки в ювелірному мистецтві, але поки тримають інтригу. А ще потихеньку стають глобальним ювелірним брендом.

“У своїх колекціях ми спираємося не тільки на моду і тенденції, а ще і намагаємося робити те, що ближче людям ментально. У цьому сила нашого бренду”, – говорять у PENINSULA .

Patisserie Jewelry. До ювелірної кондитерської — за солодкими враженнями

Бренд Patisserie Jewelry був створений Світланою Ча приблизно чотири роки тому, і за цей час вона випустила вже 11 колекцій. Маючи тільки освіту культуролога і маркетолога, засновниця бренду вирішила займатися ювелірними прикрасами через бажання творчої самореалізації.

“Я вважаю, що всі прикраси, що жінка купує або їй дарують, вона повинна хотіти носити. Прикраси не повинні просто лежати і чекати того самого важливого моменту в нашому житті. Важливий момент — він тут і зараз. Саме це прекрасна можливість розповісти і проявити себе, а не предмет розкошів. Всі ми різні, відчуваємо себе кожен день по-різному, тому і прикрас в ювелірному гардеробі може бути багато і різних”, – каже Світлана Ча.

В умовах тенденції на недорогі прикраси дизайнерка бренду, майстриня і засновниця Світлана Ча бере на себе ініціативу і відповідальність щодо створення унікальних ексклюзивних виробів, тому всі прикраси ручної роботи і лімітовані.

Назва Рatisserie Jewelry (або Ювелірна Кондитерська) — це гра слів, яка відображає концепцію бренду і виражає мистецтво насолоди життям, і наповнення її тільки вартими уваги подіями, предметами, зокрема, прикрасами. Це усвідомлений вибір між індивідуальним і масовим, суєтою і розміреністю, отриманням задоволення від якості, а не кількості.

Прикраси Рatisserie Jewelry, каже Світлана, для тих, хто бачить і хоче отримати від прикрас щось більше, ніж просто оздоблення.

Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі