Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЮНІСЕФ підтримає екологічні проєкти молоді з усієї України

Опубліковано

Молоді українці можуть презентувати свої екологічні проєкти у програмі UPSHIFT Україна, яку втілює Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова».

Конкурсний відбір пройде у форматі онлайн та підтримає еко-інновації. За допомогою досвідчених менторів команди молоді у віці від 14 до 21 року зможуть створити власні проекти та отримати фінансування від ЮНІСЕФ на суму до 60 тис. гривень.

Новий конкурсний відбір, що став можливим за фінансової підтримки ING Bank, присвячений зміні клімату та захисту навколишнього середовища. Він має на меті підтримати молодіжні проекти у сфері відповідального споживання, повторного використання (upcycle/reuse), енергоефективності та енергозбереження, сортування сміття, озеленення, захисту екосистем, забруднення довкілля, «зеленого» транспорту, тощо.

Читайте також: Замінить пластик: українка створила екологічну упаковку з каштана (ВІДЕО)

 «Ми запустили програму UPSHIFT в Україні у 2018 році, і раді оголосити про наш 20-й конкурсний відбір. За два роки роботи ми навчили більше 750  молодих людей і  підтримали близько 100 молодіжних проектів з різної тематики. Цього разу ми вирішили сфокусуватися на проблемі кліматичних змін і вперше проводимо відбір проектів з цієї тематики для підлітків та молоді з усієї України. Ми сподіваємося, що молоді люди запропонують нові технологічні та креативні способи вирішення важливих для своєї громади проблем», – заначила Лілія Любомудрова, координаторка програм ЮНІСЕФ із розвитку молоді.

UPSHIFT Україна підтримує підлітків та молодь, в тому числі з найбільш соціально вразливих категорій, щоб допомогти їм стати агентами позитивних змін. Програма поєднує тренінги із соціальних інновацій, наставництво та фінансову підтримку. Такий всебічний підхід дає молоді навички та ресурси, щоб в командній роботі визначити проблеми своїх громад та запропонувати їм інноваційні рішення.

Читайте також: Почали приймати заявки на Національний конкурс «Благодійна Україна-2020»

Після навчального етапу молодіжні команди змагаються за фінансування, щоб втілити  ініціативи у життя. Участь у програмі UPSHIFT дозволяє молодим людям  отримати та застосувати професійні навички по роботі в команді, аналізу проблем, критичному мисленню чи управлінню проектами.

Всі навчальні тренінги програми UPSHIFT відбуватимуться онлайн, а запропоновані проекти можуть втілюватися як онлайн, так і офлайн.

Прийом конкурсних заявок триває до 29 листопада. Більше інформації та форма для реєстрації: https://bit.ly/UPSHIFT_Green

Нагадаємо, Міжнародна гуманітана організація «Людина в біді» оголошує Конкурс заявок для  організацій громадянського суспільства, офіційно зареєстрованих в Україні.

Фото: blogspot.com

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

Суспільство

Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1910-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На фотографії зображені дві українки з Бахмута, що на Донеччині.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

фото: викладено Володимиром Славінським

Історія світлини

За словами історика, дві милі дівчини у національних строях звиклі до знимки. Та, що ліворуч із опущеною донизу рукою – дещо скромніша за свою подругу (це видно з виразу її обличчя і постави в цілому). А, от та, що праворуч – яка стоїть із хвацько покладеною на бік рукою та ще й зі сповненим власної гідності виразом на обличчі, певно більш вперта чи може навіть затята і явно знає собі ціну.

Це фото було зроблене у 1913 році і виставлене сьогодні на сторінці Костя Кутвіцький.

“Жодна з цих дівчат ще не знає, що через рік – у 1914 році, мирне і розмірене їхнє життя враз переміниться і то – назавжди”, – підмічає історик.

Читати також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Акценти фотографії

Історик радить придивитися уважніше до їхніх строїв: на обох дівчатах – просто розкішні вишиванки, на їхніх шиях – разки коралів, які дуже пасують під їх волосся, яке укладене в акуратні зачіски. І ще одне (доволі несподівано): у поясі їхні талії перехоплені шкіряними і доволі широкими, майже чоловічого ґатунку, пасками із великими ажурними пряжками спереду.

“Можливо, ми роздивляємося на цій знимці двох близьких подруг які, біжучи тоді десь у своїх справах, заскочили на мить до бахмутського фотоательє, щоби зробити собі на пам’ять світлину”, – розповідає Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що Balbek Bureau розширює мапу відбудови сіл: Миколаївщина та Запоріжжя тепер у списку онлайн-конструктора.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: викладено Володимиром Славінським

Читати далі

Суспільство

Фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Створена за підтримки Держкіно дебютна стрічка режисерки Крістіни Тинькевич “Як там Катя?” вийшла на українській стрімінговій платформі Takflix.

Про це повідомляє Takflix.

Про фільм

“Як там Катя?” – режисерський дебют Крістіни Тинькевич у повному метрі. Цей фільм – соціальна драма про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості в недосконалому світі, щоб перемогти систему.

Опис від Takflix:
Анна, мати-одиначка, лікарка швидкої допомоги, яка мріє про краще життя зі своєю донькою Катею. Раптовий і брутальний збій розміреного плину життя змушує Анну постати перед дилемою, яка підважить засади її власних моральних меж у суспільстві, що не має жодних.

Виробництвом фільму займалася компанія Evos Film. Продюсерами виступили Ольга Матат і Влад Дудко. Над сценарієм разом із режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар і Наталія Блок.

Читати також: ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Премії стрічки

Фільм режисерки Крістіни Тинькевич “Як там Катя?” отримав дві нагороди 75-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно.

Деталі: стрічка отримала спеціальний приз журі Ciné+, а виконавицю головної ролі Анастасію Карпенко визнали найкращою акторкою.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм жахів з елементами еротики: у Чернівцях відбудеться прем’єра української стрічки “Морена”.

Фото: афіша фільму

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: