Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Яскравий карантин. Шість магазинів, де можна купити захисні маски зі шкіри та блискіток

Опубліковано

Хто б міг подумати ще півроку тому, що в березні все, чого більшість українців буде найбільше прагнути – це купити захисні маски по адекватній ціні. 

Звичайних медичних масок все ще не знайти в українських аптеках – все давно розкупили через пандемію коронавірусу. Але багато ательє та онлайн-магазинів швидко зметикували, що з безпеки можна зробити новий тренд – і шиють багаторазові альтернативи одноразовим маскам. 

Маска з вашим власним принтом, з блискучої тканини, або навіть шкіряна – трохи схожа на ту, яку носив один з найвідоміших злодіїв кінематографу. Все це можна купити в інстаграмі за ціну до 100 гривень. Недешево, але після захисних засобів за космічними цінами в аптеках ми з вами до такого готові. 

Довідка. У МОЗ зазначають, що маски – одноразові чи багаторазові, є ефективним засобом профілактики проти коронавірусу в комплексі з іншими заходами: миттям рук, застосуванням антисептиків для дезінфекції та укріпленням імунної системи.

Носять будь-які маски у випадку епідемій не більше двох годин. Багаторазову маску після використання необхідно випрати і попрасувати, або обробити спиртовим розчином, більше ніж 60 градусів.

Дизайн-агенція “Кольорова”. Змоделюйте свою маску власноруч

В Інстаграм дизайн-агенція з Рівного продає маски двох кольорів: білого та чорного. Вони виготовлені з натуральної бавовни і багаторазові. Такі, пише дизайн-агенція, можна прати і прасувати. Але головна їх особливість: ви самі вирішуєте, яке зображення на них нанести. 

“Чорні маски краще підходять для однотонних зображень, написів і логотипів. Можна вибрати будь-який колір, нанести об’єкт сріблом чи золотом. На білі можна наносити навіть фото. Кольори на них яскраві і насичені”, – радять в дизайн-агенції.

Ціна варіюватиметься в залежності від зображення. Коштуватиме така до 100 гривень. 

У криворізькому магазині можна купити маску майже як у Ганнібала Лектера

Раніше – до пандемії коронавірусу – одягаючи захисну маску, кожен вкладав у це особливий сенс, кажуть у магазині Сherryladiesshop. Хтось прагнув зробити образ більш брутальним, хтось такими чином звертав увагу на проблеми екології. 

Чому ви зацікавлено придивляєтесь саме до цієї шкіряної маски з усієї нашої підбірки? Може, збираєтесь жартувати над рідними, промовляючи вже заїжджену цитату з “Мовчання ягнят”: “Я з’їв його печінку з бобами і келихом відмінного к’янті”? 

Ця маска коштуватиме вам найдорожче з усієї підбірки: за шкіряний каркас і 10 одноразових захисних масок доведеться заплатити 650 гривень. 

“Навіщо брати маску-каркас для захисної маски?” – спитаєте ви. “Маска щільно тримається на обличчі; це подвійний бар’єр від вірусів; і, звісно, це можливість підкреслити ваш унікальний образ” – відповідають вам в Сherryladiesshop.

Гламурні маски з натурального хлопку

Здається, сторінка в Інстаграмі mask_for.me робилась спеціально під дефіцит медичних масок у країні та шалений попит українців на них. Перша публікація була зроблена два дні тому, але у сторінці вже 48 підписників і багато реакції на фотою 

Тут в продажу знайдете чоловічі, жіночі та дитячі маски. 

Багаторазові і виготовлені з двох шарів 100% бавовни, маски, як пишуть в  mask_for.me, мають щільність в сумі 240 г/м2. Тоді як стандартна марлева маска з чотирьох шарів – 120 г/м2. 

Саме тут ви можете купити маски з блискучої тканини чорного та золотого кольорів. Вартість однієї такої – 75 гривень. А доставити обіцяють Новою поштою за 1-2 дні.

Маски ручної роботи now.ind. Поки за передзамовленням.

На сторінці now.ind зазвичай продаються баффи (їх ще називають балаклавами), горловики та теплі снуди (хомути). 

Тепер handmade-майстриня Олександра, пошивши за трьома різними викрійками захисні маски, обрала найзручнішу модель з них усіх. Збирається продавати захисні маски ручної роботи по 99 гривень. А робитиме їх з 3-х шарів стовідсоткової бавовни. 

Поки що маски доступні за передзамовленням, але перший екземпляр вже можна подивитись на фото – це особиста маска майстрині. ⠀

Дизайнерські і з квіточками. Маски від бренду дитячого одягу Maya-MI 

Maya-MI – український бренд святкового одягу для дівчаток. З 17 березня вся мережа магазинів пішла на карантин,  і сконцентрувалась на online-замовленнях.

На карантині у Maya-MI почали шити два види бавовняних масок для обличчя:

  • Зі складками, 3 шари щільної тканини.
  • З кишенькою, куди можливо вкласти додатковий шар з марлі чи бинту.

“Є з чого шити і на чому. Головне, аби всі були здорові”, – пояснюють Maya-MI своє рішення змінити кваліфікацію на період карантину .

Є аж вісім кольорів масок на вибір. Маска без декору коштує  99 грн, з декором ручної роботи – 149 грн.

Останній варіант у нашій підбірці – для панікерів

Якщо вас дістало сидіння вдома на карантині, лякають вигуки в гучномовець “Дотримуйтеся безпеки, використовуйте засоби захисту” за вікном, ми маємо для вас варіант хардкор. Принаймні, за своїм зовнішнім виглядом. Тільки-но подивіться на цей респіратор, ви ж виглядатимете справжнім сталкером в цьому буремному світі інфекцій та економічних криз!

Респіратор класу фільтрації FFP3 теоретично очищає до 99% домішок в повітрі, а ще захищає органи дихання від дрібнодисперсних твердих і рідких аерозолів – неочікуваного чиху сусіда, іншими словами. 

Їх зазвичай застосовуються при роботі з токсичним та радіоактивним пилом, азбестом, також для захисту від бактерій і вірусів.

Коштує такий 220 гривень, у комплекті до нього отримаєте змінний вугільний фільтр. 

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі