Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Яскравий карантин. Шість магазинів, де можна купити захисні маски зі шкіри та блискіток

Опубліковано

Хто б міг подумати ще півроку тому, що в березні все, чого більшість українців буде найбільше прагнути – це купити захисні маски по адекватній ціні. 

Звичайних медичних масок все ще не знайти в українських аптеках – все давно розкупили через пандемію коронавірусу. Але багато ательє та онлайн-магазинів швидко зметикували, що з безпеки можна зробити новий тренд – і шиють багаторазові альтернативи одноразовим маскам. 

Маска з вашим власним принтом, з блискучої тканини, або навіть шкіряна – трохи схожа на ту, яку носив один з найвідоміших злодіїв кінематографу. Все це можна купити в інстаграмі за ціну до 100 гривень. Недешево, але після захисних засобів за космічними цінами в аптеках ми з вами до такого готові. 

Довідка. У МОЗ зазначають, що маски – одноразові чи багаторазові, є ефективним засобом профілактики проти коронавірусу в комплексі з іншими заходами: миттям рук, застосуванням антисептиків для дезінфекції та укріпленням імунної системи.

Носять будь-які маски у випадку епідемій не більше двох годин. Багаторазову маску після використання необхідно випрати і попрасувати, або обробити спиртовим розчином, більше ніж 60 градусів.

Дизайн-агенція “Кольорова”. Змоделюйте свою маску власноруч

В Інстаграм дизайн-агенція з Рівного продає маски двох кольорів: білого та чорного. Вони виготовлені з натуральної бавовни і багаторазові. Такі, пише дизайн-агенція, можна прати і прасувати. Але головна їх особливість: ви самі вирішуєте, яке зображення на них нанести. 

“Чорні маски краще підходять для однотонних зображень, написів і логотипів. Можна вибрати будь-який колір, нанести об’єкт сріблом чи золотом. На білі можна наносити навіть фото. Кольори на них яскраві і насичені”, – радять в дизайн-агенції.

Ціна варіюватиметься в залежності від зображення. Коштуватиме така до 100 гривень. 

У криворізькому магазині можна купити маску майже як у Ганнібала Лектера

Раніше – до пандемії коронавірусу – одягаючи захисну маску, кожен вкладав у це особливий сенс, кажуть у магазині Сherryladiesshop. Хтось прагнув зробити образ більш брутальним, хтось такими чином звертав увагу на проблеми екології. 

Чому ви зацікавлено придивляєтесь саме до цієї шкіряної маски з усієї нашої підбірки? Може, збираєтесь жартувати над рідними, промовляючи вже заїжджену цитату з “Мовчання ягнят”: “Я з’їв його печінку з бобами і келихом відмінного к’янті”? 

Ця маска коштуватиме вам найдорожче з усієї підбірки: за шкіряний каркас і 10 одноразових захисних масок доведеться заплатити 650 гривень. 

“Навіщо брати маску-каркас для захисної маски?” – спитаєте ви. “Маска щільно тримається на обличчі; це подвійний бар’єр від вірусів; і, звісно, це можливість підкреслити ваш унікальний образ” – відповідають вам в Сherryladiesshop.

Гламурні маски з натурального хлопку

Здається, сторінка в Інстаграмі mask_for.me робилась спеціально під дефіцит медичних масок у країні та шалений попит українців на них. Перша публікація була зроблена два дні тому, але у сторінці вже 48 підписників і багато реакції на фотою 

Тут в продажу знайдете чоловічі, жіночі та дитячі маски. 

Багаторазові і виготовлені з двох шарів 100% бавовни, маски, як пишуть в  mask_for.me, мають щільність в сумі 240 г/м2. Тоді як стандартна марлева маска з чотирьох шарів – 120 г/м2. 

Саме тут ви можете купити маски з блискучої тканини чорного та золотого кольорів. Вартість однієї такої – 75 гривень. А доставити обіцяють Новою поштою за 1-2 дні.

Маски ручної роботи now.ind. Поки за передзамовленням.

На сторінці now.ind зазвичай продаються баффи (їх ще називають балаклавами), горловики та теплі снуди (хомути). 

Тепер handmade-майстриня Олександра, пошивши за трьома різними викрійками захисні маски, обрала найзручнішу модель з них усіх. Збирається продавати захисні маски ручної роботи по 99 гривень. А робитиме їх з 3-х шарів стовідсоткової бавовни. 

Поки що маски доступні за передзамовленням, але перший екземпляр вже можна подивитись на фото – це особиста маска майстрині. ⠀

Дизайнерські і з квіточками. Маски від бренду дитячого одягу Maya-MI 

Maya-MI – український бренд святкового одягу для дівчаток. З 17 березня вся мережа магазинів пішла на карантин,  і сконцентрувалась на online-замовленнях.

На карантині у Maya-MI почали шити два види бавовняних масок для обличчя:

  • Зі складками, 3 шари щільної тканини.
  • З кишенькою, куди можливо вкласти додатковий шар з марлі чи бинту.

“Є з чого шити і на чому. Головне, аби всі були здорові”, – пояснюють Maya-MI своє рішення змінити кваліфікацію на період карантину .

Є аж вісім кольорів масок на вибір. Маска без декору коштує  99 грн, з декором ручної роботи – 149 грн.

Останній варіант у нашій підбірці – для панікерів

Якщо вас дістало сидіння вдома на карантині, лякають вигуки в гучномовець “Дотримуйтеся безпеки, використовуйте засоби захисту” за вікном, ми маємо для вас варіант хардкор. Принаймні, за своїм зовнішнім виглядом. Тільки-но подивіться на цей респіратор, ви ж виглядатимете справжнім сталкером в цьому буремному світі інфекцій та економічних криз!

Респіратор класу фільтрації FFP3 теоретично очищає до 99% домішок в повітрі, а ще захищає органи дихання від дрібнодисперсних твердих і рідких аерозолів – неочікуваного чиху сусіда, іншими словами. 

Їх зазвичай застосовуються при роботі з токсичним та радіоактивним пилом, азбестом, також для захисту від бактерій і вірусів.

Коштує такий 220 гривень, у комплекті до нього отримаєте змінний вугільний фільтр. 

Суспільство

Цього року запустять залізничний маршрут між Україною та Словаччиною

Опубліковано

Цього року планують запустити новий міжнародний залізничний маршрут з української столиці Києва у словацьке місто Кошице. Відповідну пропозицію схвалив уряд Словацької Республіки.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Маршрут слугуватиме, зокрема, для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. 

Читайте також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганиська біля Кошице через прикордонний перехід «Павлово — Матовске Войковце».

Утім, до запуску маршруту ще триватиме організаційно-підготовча робота.

Нагадаємо, команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури провела зустріч з представниками латвійської авіакомпанії airBaltic. Однією з тем обговорень стало повернення компанії на український ринок.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Фільм жахів з елементами еротики: у Чернівцях відбудеться прем’єра української стрічки “Морена”

Опубліковано

Премʼєра українського фільму-міфу «Морена», який знімали на Буковині, відбудеться на Миколайчук OPEN. Фільм жахів з елементами еротики «Морена» режисера Сергія Альошечкіна увійде до позаконкурсної програми третього Миколайчук OPEN. Стрічку завершили у 2018-му році. Вперше вона зустрінеться з глядачем у Чернівцях в червні 2024-го року.  

Про це повідомили організатори Миколайчук OPEN

Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 23 червня.

За сюжетом закохана пара Ганна та Юрко влітку приїжджає на гостини до батьків дівчини у невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, кладе око на Юрка в ніч на Івана Купала та наражає його на небезпеку. Своїм чаклунством відьма змушує Ганну, заради життя коханого, пов’язати себе з Іванкою містичними узами. Це стає початком низки таємничих вбивств та перетворень, яким доведеться протистояти молодим закоханим.

Читайте також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

«Минулоріч ми показали на Миколайчук OPEN чорну треш-комедію “Вересень”. Це був фільм про який ходили легенди і далеко не всі вірили, що він справді існує. “Морена” — не менш легендарна стрічка. Тут поєдналися фільм жахів з буйним еротизмом, містичність сюжету та таємнича історія раптової багаторічної паузи між завершенням зйомок і виходом у прокат. Нам пощастило мати нагоду першими показати цей фільм, який претендує на те, щоб зайняти особливе місце в історії українських жахастиків», – розповів програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.

Головну роль Ганни втілила Таїсія-Оксана Щурук, відома за серіалом «Перші ластівки». Її партнер(-к)ами по знімальному майданчику стали Ірина Громадська, для якої роль відьми стала дебютом у повному метрі, Василь Баша («Поводир»), Ілля Валянський, Віталій Ажнов («І будуть люди») та Олександр Мельник («Кіборги»).

Режисер, сценарист та оператор-постановник фільму — Сергій Альошечкін, відомий своїми телепроєктами, які знімає вже 20 років. Зйомки фільму проходили у Карпатах, а також на Буковині у селі Іспас та Київщині. 

Дистрибʼютором в Україні стала кінокомпанія FILM.UA Дистрибуція. На Миколайчук OPEN відбудеться українська премʼєра «Морени», а в широкий прокат стрічка вийде восени 2024 року. Фільм створено продакшеном Ganzafilm за підтримки Держкіно.

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity). До дня народження Івана Миколайчука відбудуться покази наново відсканованої стрічки «Іду до тебе» та легендарних «Тіней забутих предків» з музою фестивалю Ларисою Кадочниковою. Також на Миколайчук OPEN відбудеться українська фестивальна премʼєра доку оскарівського лауреата Стіва Макквіна «Окуповане місто». 

Нагадаємо, більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Фото: Кадр з фільму Морена

 

Читати далі

Суспільство

“Біжу заради маленьких сердець”: у День Києва відбудеться благодійний забіг

Опубліковано

26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Про це йдеться на сайті пробігу.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, організатори “Пробігу під каштанами” вирішили провести захід в онлайн-форматі. Учасники з усього світу запрошуються вийти на пробіжку або прогулянку в безпечних місцях, щоб пройти традиційну 5-кілометрову дистанцію.

Читайте також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Для участі в заході необхідно зареєструватися на сайті probig.in.ua та сплатити благодійний внесок у розмірі 300 гривень.

Потім потрібно завантажити та роздрукувати онлайн-номерок. У День Києва, 26 травня 2024 року, учасники повинні надягнути номерок, вийти на пробіжку чи прогулянку, опублікувати фото або відео в соціальних мережах з хештегами #probig2024 та #біжузарадималенькихсердець.

Також з’явилася можливість обирати формат отримання стартового пакета: через відділення Нової пошти або в офісі, який працюватиме з 20 по 24 травня 2024 року за адресою: місто Київ, вулиця Вʼячеслава Чорновола, 28/1, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Учасники, які бігатимуть за межами України, можуть завантажити онлайн-номерок на сайті.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Фото: 30-й “Пробіг під каштанами”

Читати далі