

Технології
Які українські виші найкраще готують “айтішників”
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Програмісти порекомендували університети, до яких варто вступати для здобуття IT-спеціальності. Перше місце розділили Києво-Могилянська академія та Український католицький університет. Відповідне дослідження з 15 квітня по 7 травня 2019 року провів портал спільноти програмістів DOU.ua
“Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив першу сходинку рейтингу з УКУ (Українським католицьким університетом). Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначна)”, – йдеться у повідомленні.
- На третьому місці – Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10).
- Четверту сходинку посідає Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця (7,7 бала з 10 балів).
- На п’ятому місці – ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).
- Харківський національний університет електроніки опинився на шостому місці ( 7,4 бала з 10).
- Сумський державний університет – на сьомому місці (7,07 бала з 10).
- Київський національний університет ім. Шевченка – на восьмому місці (6,9 бала з 10).
- Чернівецький національний університет ім. Федьковича – на дев’ятому місці (6,6 бала з 10).
- На десятій сходинці рейтингу – Львівський національний університет ім. Франка – 6,3 бала з 10.
Згідно з дослідженням, українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш чи факультет становить 6,1 бала з 10.
Читайте також: Шість українських вишів увійшли до рейтингу найкращих у світі
При цьому українські IT-спеціалісти рекомендують отримувати вищу освіту: 69% з них рекомендують українські університети, 24% — університети за кордоном.
Окрім цього, учасники опитування наголошували на важливості самоосвіти, оскільки, на їхню думку, сучасний український університет не може дати випускнику всі необхідні знання.
Також популярною є порада з 1-2 курсу шукати стажування чи роботу в ІТ-компаніях, щоб розуміти, які знання та навички реально потрібні спеціалісту.
Опитування проводилося з 15 квітня по 7 травня 2019 року на сайті DOU.ua. Цього року в опитуванні взяли участь 3038 респондентів, які навчаються чи закінчили український виш.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Львівщині розробили комерційний електромобіль «Карпати». Його тестуватимуть до кінця року перед серійним виробництвом.
Про це пише Auto24.
Першу вітчизняну легку вантажівку, яка має перспективи стати серійною, презентував автобусний завод «Стрий-Авто» на виставці «Автотехсервіс-ComAutoTrans 2023».
В автомобілі більша частина українських комплектуючих – виробник заявляє про рівень локалізації понад 70%.
Рама вантажівки виготовлена зі сталі, а кузовні панелі – склопластикові. Скло та шини виготовлені в Білій Церкві, диски, ресори та сидіння теж вітчизняні. Тягова батарея зроблена з китайських комплектуючих, також з КНР – рульовий механізм та панель приладів. Натомість міст і електродвигун – італійські, а фари – турецькі.

Перший зразок електромобіля «Карпати» буде випробовуватись в Стрию до кінця року, за той час буде зроблено ще один варіант електромобіля. Після цього «Стрий Авто» представить серійну версію та розпочне прийом замовлень на цей електромобіль.
Приблизна вартість електрокара становитиме від 25 до 30 тисяч доларів.
Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.
До того ж у Болгарії презентували перший український обприскувач для точного землеробства.
Фото: autoconsulting.ua
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Інженери з 67-ї окремої механізованої бригади створили БПЛА під назвою «Хрущ», який може використовуватись для виконання операцій на передовій та в тилу.
Про це повідомляє видання Фокус.
Військові інженери розмістили свій проєкт на платформі Brave Inventors.
«Хрущ» – це комплекс, що складається з пульта управління, дрона-носія та дрона-камікадзе. Залежно від мети можна вибрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову уламково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.
Як працює комплекс
Дрон-носій доставляє дрон-камікадзе якнайближче до мети, потім «камікадзе» від’єднується і знищує ціль. Завдяки ретранслятору та двом напрямним антенам, оператор може повернути дрон-носій на базу. Проте баражуючий боєприпас, що запускається з рук, може досягати цілей самостійно – без дрона-носія.

Якщо запускати його з дрона-носія, це заощадить заряд батареї «камікадзе», а якщо запускати з рук, то заряд акумулятора витратиться швидше, тому що пристрою потрібно буде витратити його, щоб набрати висоту. Також «носій» дасть змогу оператору відкоригувати політ, якщо зв’язок із «камікадзе» перерветься.
Читайте також: «План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду
Дрони «Хрущ» інженери спробували зробити максимально легкими, тому вони створені з пінопласту, фанери, спеціальної плівки, ПВХ-труб. Моделі постійно тестуються та вдосконалюються.

Серед переваг БПЛА розробник називають:
- захист від хибних спрацювань і безвідмовна робота навіть в умовах потужного РЕБ;
- зносостійкий мікромотор з металевим редуктором (об. момент 2 кг/см);
- роз’єм зарядки: Type-C (5V, 2А);
- час зарядки: 15 хв;
- понад 200 спрацювань до повної розрядки;
- режим очікування понад 30 днів;
- просте встановлення та жорстка фіксація БК;
- надійне і легке кріплення на дрон, завдяки якісній нейлоновій липучці.
Наразі винахідники шукають інвестиції для розвитку проєкту. Загалом їм потрібно 400 000 грн. Підтримати проєкт можна на сайті Brave Inventors.
Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів – компанія ТАД – завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.
Також ми повідомляли, що інженери з Дніпра створили тепловізор Patriot із функцією нічного бачення.
Фото: 24 канал
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.
Техніка розроблена спеціально для перевезення сипких вантажів в сільських господарствах та елеваторах.
Технічні характеристики кузова
- Загальна маса кузова становить 2400 кг, об’єм — 16 м3.
- Кузов виконаний з конструкційної сталі S355, товщина бортів — 2 мм, товщина полу — 5 мм.
Зазначається, що поєднання сучасних конструкторських рішень з кращими матеріалами та гідравлікою дозволяє знизити власну масу виробу, не впливаючи при цьому на надійність.
Сучасна гідравліка у кузові підвищує швидкість підняття й опускання кузова.
Також застосовані комплектуючі та обладнання відомих світових виробників, таких як HYVA, SAF, BPW, Fronius, Hypertherm. Гарантія на техніку становить 36 місяців.
Про компанію
TAD — виробничо-транспортне підприємство, яке спеціалізується на виробництві спецтехніки, а саме причепів і напівпричепів (тралів) для перевезення негабаритних вантажів. Є одним із найбільших перевізників вантажів в Україні. З 2000 року успішно впроваджує практичний експлуатаційний досвід у власне виробництво напівпричепів.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни український виробник причепів TAD перейшов на випуск протитанкових «їжаків».
Також ми розповідали, що у Болгарії презентували перший український обприскувач для точного землеробства.
Фото: tad.ua.