Суспільство
Як в аеропорту “Київ” ремонтують злітно-посадкову смугу (ФОТО)
З 2 вересня аеропорт «Київ» імені Ігоря Сікорського зачинився для ремонту злітно-посадкової смуги на 10 днів. Летовище вже показало процес ремонту, що проводиться компанією «Онур Конструкціон Інтернешнл», пише avianews.com.
Як ремонтуватимуть?
На першому етапі підрядник виконає фрезерування асфальтобетонного покриття поверхонь аеродрому, а потім укладе нове покриття зі спеціальною армованою сіткою.
Технічне завдання передбачає заміну асфальтобетонного покриття площею майже 26 тис. кв. метрів на злітно-посадковій смузі, площею 500 кв. метрів на рульової доріжки №1 і 12,6 тис. кв. метрів на стерновій доріжці №2.
Під час торгів на майданчику Prozorro «Онур Конструкціон Інтернешнл» оцінила свої послуги в 32,83 млн грн при очікуваній ціні закупівлі 35,63 млн грн. Ця компанія вже проводила ремонт злітно-посадкової смуги з 14 по 24 травня 2017 року, вартість якого склала 24,75 млн грн.
Читайте також: В Україні збудують новий аеропорт: де і коли
Як розподілили рейси?
Нинішній ремонт триватиме до 09:00 12 вересня за київським часом. В цей час аеропорт буде закритий. Всі рейси переведені в аеропорт Бориспіль, де розподілені між терміналами D і F.
У терміналі D обслуговуватимуть рейси Alitalia, Pegasus Airlines, «Мотор Січ», Belavia – Belarusian Airlines та LOT. У терміналі F – авіакомпаній Wizz Air, Ernest Airlines, Buta Airways, Jonika Airlines, Vueling.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі