Суспільство
Як українці збудували табір Kurenivka в американській пустелі
Українці вдруге взяли участь у Burning Man – 33-му фестивалі сучасного мистецтва, що відбувається у пустелі Блек-Рок в штаті Невада, США.
Цього року 80 українців збудували табір в американській пустелі – Kurenivka 2.0, підготувавши для фестивалю два арт-проекти – Ai.Tlants і TimeToSay Goodbye.
Перший – медіа-арт проект молодої київської команди художників і айтішників. Саша Степаненко, Віталій Стецюк, Олексій Трончук, Гена Жуга, Сергій Думик і Рома Фомов працювали над ним кілька місяців. Він символізує світ майбутнього, оповитий нейронними мережами.
Другий проект символізує смерть на робочому місці. Це тунель з офісної стелі і світильників, створений відомим київським художником Олексієм Саєм. Команда проекту — Світлана Ратошнюк, Олексій Новіков, Саша Овсянко, Віталій Засадний, Елла Василевська, Олена Георгіу, Наталія Калмикова. Офісна стеля оточує глядачів і формує тунель, в кінці якого видніється яскраве світло. На жаль, через об’єктивні обставини представити проект в пустелі не вдалося, однак автори залюбки презентували його публіці у Києві
Щороку на 7 днів у Неваді виростає місто на 70 000 жителів. Тут влаштовують перформанси, їздять на автівках-мутантах та будують інсталяції. Українці цього року вдяглися в образи апокаліптичних козаків. А їхні інсталяції профінансували організатори фесту та наш уряд.
Це чи не перший прецедент подібної промоції держави. Обидва арт-об’єкти будували в умовах страшної пилової бурі. Козаки запрошували до табору бьорнерів зі всього світу. Знайомили найсміливіших з хріновухою та шипшинівкою.
В Kurenivka не тільки наливали, але і знайомили із українською музикою. Цілодобово там грали українські ді-джеї.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»