

Технології
Як українець працює над створенням альтернативного Google
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Засновник сінгапурської компанії Ahrefs Дмитро Герасименко оголосив про роботу над анонімним пошукачем, який буде віддавати авторам контенту 90% прибутку, повідомляє AIN.UA.
Таким чином підприємець хоче скласти конкуренцію Google, який заробляє на продажу призначених для користувача даних і забирає весь прибуток собі.
Дмитро Герасименко – український програміст. Народився в Ніжині, навчався в КПІ, працював у студії дизайну в Києві, потім пішов у фріланс і працював менеджером проектів.
Як виникла ідея створити власну пошукову систему?
Ідея створити альтернативний пошуковий сервіс виникла у Дмитра ще за шкільних часів. Тоді він зробив перші кроки до втілення – створив пошуковик документації – з мов програмування, мереж і т.д.
Тоді Дмитро отримував на нього пошуковий трафік і почав заробляти на продажу книг, допоки сервер не перестав працювати і всі напрацювання не були втрачені.
Читайте також: Український “розумний” рюкзак зібрав 340 тисяч доларів
Після університету чоловік повернувся до ідеї зробити пошук PDF-документів. Таким чином прийшов до ідеї пошуку файлів для індексування, а незабаром і до запуску веб-краулеру.
Що відомо про проект програміста Ahrefs?
Ahrefs – це платний сервіс українського програміста. Він допомагає людям, які працюють в інтернет-маркетингу, отримувати більше трафіку з пошукових систем. Зараз це набір інструментів – від підбору ключових слів до аналізу результатів.

Герасименку та його команді вдалося створити продукт, який на перших етапах розкручував сам себе. Мінімальний тариф сьогодні – $ 99 на місяць.
Ahrefs має унікальні дані, які потрібні SEO-фахівцям. У той час, поки конкуренти оновлювали свій індекс раз в місяць, Ahref робив це кожні 15 хвилин. Це дозволило йому обігнати конкурентів і наблизити свого пошукового робота максимально близько до пошукача Google.
Читайте також: Як українська компанія лагідно електромобілізує Україну
Зараз у компанії – більше 25 000 клієнтів, це великі інтернет-магазини, банки, авіакомпанії, відомі бренди. Оборот компанії в 2018 році пройшов позначку в $ 40 млн.
Яка головна мета створення конкурента Google?
Наразі Герасименко займається проектом зі створення альтернативної пошукової системи і збирає сильну команду під нього. Він сам має 9 років досвіду в краулінгу й індексації даних, які планує використовувати в цьому проекті.
Головна ідея майбутнього пошуковика – створити більш дешеву альтернативу Google. Пошук від Google обходиться зараз в $ 100 млрд на рік.
Нагадаємо, український стартап 3D-мапи світу злетів на Kickstarter: на початку компанії йому вже вдалося залучити $ 155 000.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Турецький БПЛА Akinci, створений компанією Baykar Makina, на якому встановлено двигун українського виробництва, встановив новий рекорд висоти.
Про це повідомив технічний директор Baykar Makina Сельчук Байрактар у Twitter.
«Akinci знову побив свій національний авіаційний рекорд висоти: 45 118 футів (13 кілометрів 752 метри – ред.)», – йдеться у повідомленні.
Sevdamız kuşun kanadında,
— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) June 22, 2022
Hayat sırrının suyunu bulutların zirvesinde ararken.#AKINCI kendine ait olan milli havacılık irtifa rekorunu tekrar kırdı: 45.118 ft#AKINCI broke its own previous record again for an altitude acheived by a native-made aircraft in Türkiye:
45,118 ft. pic.twitter.com/ZhhIZ6riDJ
Попередній рекорд БПЛА Akinci встановив у квітні 2022 року, здійснивши політ на висоті 35 тисяч футів (майже 10,7 кілометрів).
Про Akinci
Як пише Мілітарний, важкий безпілотник Akinci здійснив перший політ у грудні 2019 року та після того розпочались випробувальні польоти його прототипів за різними програмами. Перший серійний безпілотний літальний апарат Akinci здійснив дебютний політ у травні 2021 року.
Розмах крил БПЛА Akinci складає 20 метрів, максимальна злітна вага – 4500 кг. Очікуваний час польоту – до 24 годин. Серед номенклатури озброєння Akinci – керовані ракети та бомби, системи радіоелектроної розвідки та боротьби.
На різних версіях БПЛА Akinci встановлені різні за потужністю двигуни українського виробництва. Зокрема, йдеться про двигуни виробництва ДП «Івченко-прогрес» та АТ «Мотор Січ».
Нагадаємо, контррозвідка СБУ знищила опорний пункт РФ бойовим дроном.
Також ми повідомляли, що українські інженери Станіслав Баранцев та Валентин Матвієнко створили прототип розвідувально-бойового безпілотника «Бучанська пташка».
Фото: Міноборони Туреччини.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американська комунікаційно-технологічна компанія Zoom надає безкоштовний доступ до своїх сервісів українським університетам та профтехам.
Про це повідомив у телеграмі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Zoom надає безоплатний доступ до своїх сервісів українським університетам та профтехам. Це дуже важливо під час війни, коли все навчання проходить в онлайні. Зараз деякі студенти захищають дипломні роботи в окопах, боронячи державу, а вчителі проводять уроки для школярів просто з бомбосховищ», — повідомив Федоров.
Також міністр зазначив, що технологічні гіганти продовжують підтримувати Україну.
Читайте також: «Нехай гине залізо, а не наші люди». Як українська Аеророзвідка перемагає окупантів у «війні дронів»
Zoom Video Communications — американська комунікаційно-технологічна компанія з штаб-квартирою в Сан-Хосе (Каліфорнія), заснована у 2001 році. Надає послуги віддаленого конференцзв’язку з використанням хмарних обчислень. Zoom пропонує комунікаційне програмне забезпечення, що містить відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільну спільну роботу.
Нагадаємо, на порталі Дія запустили нову послугу для підприємців.
Як ми повідомляли раніше, українцям дозволили безкоштовно здобувати другу профтехосвіту.
Фото: Depositphotos.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські інженери Станіслав Баранцев та Валентин Матвієнко створили прототип розвідувально-бойового безпілотника «Бучанська пташка».
Про це пише DOU.ua.
Прототип безпілотника почали тестувати ще до повномасштабного вторгнення у Бучі, з чим пов’язана його назва.
Винахідники обіцяють, що «Бучанська пташка» зможе залишатися в повітрі на 5 хвилин довше, ніж професійний дрон DJI Inspire 2, тобто приблизно 30-32 хвилини. При цьому ціна буде скромнішою.
«Бучанська пташка» очікується у двох комплектаціях. Для атаки з повітря буде передбачено версію з підвісом для гранатометного боєприпасу ВОГ-25. Також буде доступним варіант для розвідки. Розробники планують використовувати у безпілотника камери із зумом 10x.

Перш ніж переходити до масового виробництва винахідники планують створити три безпілотні літальні апарати та передати їх українським військовим для тестів.
Розробники розповідають, що мають розписану фінансову модель: на перший місяць заплановано виготовлення трьох дронів.
«Ми вже знаємо, куди вони можуть поїхати, якщо задовольнять військових. Спілкуємося з бійцями з передової безпосередньо, які кажуть, що потрібно. Військові наводять приклади своїх задач, і ми модифікуємо дрон з урахуванням їхніх коментарів», — кажуть розробники.

Дрон може сконфігурувати будь-що: маршрути, автопілоти, режими швидкостей, за чим саме спостерігати тощо.
«Питання в тому, куди дрон повертатиметься. Зараз, судячи з коментарів деяких хлопців, окупанти спостерігають, куди саме прямує після завдання дрон, і потім луплять туди, якщо встигають. Це також можна сконфігурувати. Навіть зі стандартним софтом дрон підтримує повністю автоматизовану місію. Йому сказали: ти злітаєш звідси, а сідаєш кудись туди. І він це робить. Тобто хлопці можуть перебувати деінде», — додають українські інженери.
Дивіться відео: 15-річний підліток допоміг накрити колону окупантів на Київщині
Кажуть, що перебувають на на зв’язку з військовими, які безпосередньо є операторами дронів на передовій.
«Це, наприклад, у Миколаївській області 36-та ОБМП, 45-та артилерійська бригада, плюс хлопці під Ізюмом — у них були запити. Найімовірніше, після тестів перші «пташки» вирушать саме до них», — стверджують розробники українських дронів.

Нагадаємо, волонтери передали військовим надсучасний БПЛА-розвідник VECTOR за 7,1 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, українська компанія Culver Aviation передала ЗСУ дрони власного виробництва на майже 30 млн грн.
Фото: dou.ua.