Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/s9DXkk3FBVUSSSSSS

Суспільство

Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)

Опубліковано

Ви не повірите — але це черга з охочих сортувати!

Кияни несуть свої баули з непотребом на станцію «Україна без сміття».

А локомотив екопроєкту — його засновниця Євгенія Аратовська.

«Я певний час була і водійкою, яка забирала вторсировину, і копірайтеркою, і SMMницею, і журналісткою, яка збирає контент. Проводить репортажі на підприємствах. При цьому я ще мама двох дітей», — Євгенія Аратовська, засновниця ГО «Україна без сміття».

Євгенія не змогла змиритися зі сміттям під вікнами та сортування виявилось неабияким квестом із перешкодами.

Читайте такожЕкотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

«Коли я почала сортувати, почала проходити цей квест, і подумала, що мало людей погодяться на такі випробовування – вони надто складні», – розповідає Євгенія.

«Що я почала робити: я просто збирала все разом. Але я вже тоді розуміла, що воно має бути чистим. Все перемивала і висушувала, склала в пакет і так гамузом принесла в пункт прийому сировини. І вже там дізналася, що з цієї великої маси пластиків можуть прийняти, може 30%. Зрештою, я пішла додому, і мене це не влаштовувало», – ділиться засновниця ГО «Україна без сміття».

Тож стала не просто сортувати, а ще й забирати чуже сміття своїм авто, відкрила першу станцію всього на 80 квадратів.

Щоб перетворювати відходи на гроші, а не забруднювати довкілля. Та сортування було збитковим, а рахунки за оренду — захмарними. І станція опинилась на межі закриття.

«Коли у перший рік проекту нам дуже була потрібна автівка вантажна, я пішла до автодилерів. Ніхто не вірив, що нам просто безкоштовно хтось дасть автівку. Але Renault в Україні нам так – бабах – проекту пів року, ми не зробили значних результатів. Вони дали нам можливість безкоштовно користуватись цілий рік автівкою вартість якої 600 тисяч гривень. Потім я виграла премію Yves Rocher – 5 тис. євро, які я використала на оренду маленького складу, купила прес», – каже Євгенія.

Нині Євгенія вчить сортувати усю країну.

«Ми пишаємося тим, що у нас найбільший перелік паковань, особливо з пластику, які можна здати на переробку. Ми вперше в Україні запровадили попит на послугу відповідальна утилізація – приймаємо пластик, що не переробляються, на високотемпературне спалювання», – ділиться Євгенія Аратовська.

На карантині запустили послугу УБС-кур’єра, а команда збільшилась удвічі.

«Якщо говорити, скільки ми заробляємо від продажу вторсировини, то це всього 15-20% загальних витрат на місяць», – розповідає Євгенія Аратовська.

А ще — проводять екскурсії, продають екотовари і вчать офіси сортувати.

Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Раз на місяць до карантину на станцію приходило 100-150 родин у будні, на вихідні – до 500 людей.

«Можна принести на переробку величезну кількість позицій пластиків, скло, метали, комбіновані паковання, макулатуру, органічні відходи на компостування», – пояснює Євгенія.

Можна принести безнадійний одяг, взуття, сумки, іграшки на відповідальну утилізацію. Реалізували проект з LOVESPACE.

Можна дорослі іграшки на утилізацію принести. Можна здати гаджети, смартфони, праски.

Так торік врятували від звалищ аж 406 тонн відходів.

Читайте також: Робимо домашній декор зі сміття. Як працює франківський екопроєкт RE: laboratory

«Маленькі звалища у нас народжуються щодня під нашою мийкою. Це ми створюємо ці жахливі величезні в 30 поверхів заввишки звалища. Ми — власними руками. Маємо лишатися дорослими. І допомагати нашим дітям дізнаватися про те, які альтернативи засміченню існують. Бо коли вони виростуть, їм буде 15 чи 20 років, вони запитають нас, чому ми не зупиняли сміття. Треба усвідомлювати, що ми це робимо для себе, для своїх дітей, для власного здоров’я. А не для когось умовного: держави, президента, мера. Ми це робимо виключно для себе!», – закликала Євгенія Аратовська.

Нагадаємо, у Вінницьких кав’ярнях стартувала екоакція «В свою чашку».

Як ми повідомляли раніше, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: