

Економіка
Як розвинути свою громаду та отримати за це кошти?
Громадські організації Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської та Харківської областей запрошуються до участі у конкурсі проєктів “Підтримка місцевих ініціатив у Східній Україні” від ГО “Товариства Лева”.
Конкурс має на меті розвинути творчий потенціал і допомогти здійсненню позитивни змін у громадах, показати конкретні та видимі результати.
У процесі впровадження відібраних проєктів виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проєктів та посилити свою організаційну спроможність.
У рамках конкурсу перевага надаватиметься громадським організаціям не з обласних центрів, а з міст обласного підпорядкування, районних міст, селищ, сіл та ОТГ вищезгаданих 6 областей.
Напрямки проєктної діяльності
Проєктна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:
- Згуртування громади та активізація мешканців на користь населеного пункту або громади;
- Започаткування нових соціальних практик та послуг;
- Участь громадян в прийнятті рішень та розвитку місцевої демократії;
- Створення або облаштування громадських просторів (окрім фінансування ремонтно-будівельних робіт та робіт з благоустрою за кошти гранту);
- Захист довкілля та розвиток екологічної культури;
- Краєзнавчі ініціативи;
- Медіаграмотність;
- Розробка та створення унікального продукту місцевої громади;
- Інформаційно-просвітницькі кампанії різного спрямування, включно із тими, що допомагають краще пізнати свою місцевість чи громаду і представити її іншим;
- Адвокаційні кампанії, що спрямовані на вирішення місцевих актуальних проблем;
- Культурні проєкти та ініціативи для творчої самореалізації;
- Урбаністика та розвиток міських територій;
- Освіта для дорослих;
- Неформальна освіта.
Тривалість проєктів має бути не менше 1-го і не більше 2-ох місяців.
Бюджет проєктів
Максимальний розмір підтримки для проєктів – до 50 000 гривень.
Адміністративні кошти на реалізацію проєкту можуть складати максимально 20% від суми, запитуваної в рамках конкурсу, і можуть включати, зокрема, витрати на бухгалтерію та банківські витрати. Фінансування витрат на оплату праці (зарплатня, гонорари та винагороди) можливе лише в рамках власного внеску.
Власний внесок у бюджет проєкту
Заявник повинен надати власний внесок у бюджет проєкту у розмірі не менше ніж 15% від суми, запитуваної в рамках конкурсу. Власний внесок може бути як у грошовій, так і не грошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями.
Процес подачі заявок
Заявки можуть подавати офіційно зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, які мають статус юридичної особи. Кожен заявник може подати один або більше проєктів, але можливість отримання фінансової підтримки є лишень для реалізації тільки одного проєкту.
Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені українською мовою форми заявки та бюджету (додаються).
Заявка (у форматі Word) та бюджет проєкту (у форматі Excel) приймаються на електронну адресу: office@tovarystvo.org з темою листа «Конкурс проєктів ТЛ – НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ + НАСЕЛЕННИЙ ПУНКТ + ОБЛАСТЬ». Наприклад: «Конкурс проєктів ТЛ – ГО «ХХХ» м. Ізюм Харківська обл.».
Важливо, що листи, які будуть надіслані з електронних скриньок mail.ru, yandex.ru та інших комунікаційних сервісів Російської Федерації, не будуть допускатись до участі у конкурсі.
Заявки можна подати до 27 вересня 2019 року.
Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу office@tovarystvo.org або за телефонами 067 2534226 (до 23 вересня) та / або 067 6733833 (з 23 по 27 вересня).

Економіка

У селі Старокозаче, що на Одещині, побудували вітроелектростанцію потужністю 40 МВт.
Про це повідомляє culturemeter.od.ua.
Зазначається, що проєкт за Дністровським лиманом реалізувала компанія Elementum Energy.
Станція має 10 вітроенергетичних установок. Наразі фахівці тестують і налаштовують техніку.

Читайте також: Під Маріуполем побудують вітроелектростанцію потужністю 800 МВт
Очікується, що обсяг податків від енергетики в громаді зросте до 8-9 мільйонів грн на рік. Соціальні інвестиції компанії в розвиток регіону складуть близько 2 млн євро.
Вітрову електростанцію планують ввести в експлуатацію навесні 2021 року.
Нагадаємо, на Запоріжжі будуватимуть найбільшу в Європі берегову вітрову електростанцію.
Фото: culturemeter.od.ua
Економіка

На території Львівської області планують будівництво станції переробки біогазу.
Про це повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації.
Зазначається, що ОДА стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу).
Що планується?
У рамках проєкту фінські експерти зокрема проведуть оцінку наявних очисних споруд на предмет визначення потенціалу виробництва біогазу (енергії) з біологічних відходів. Загалом оцінку дадуть майже по 30-ти об’єктам.
Серед них оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті.
Додамо, що середньорічний технічний потенціал стоків найбільших міст області складає орієнтовно 2 тис. тонн умовного палива.
Читайте також: «Аеротехніка» представила модернізацію зенітно-ракетного комплексу (ВІДЕО)
Фінська компанія-підрядник виготовить техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро.
На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.
Читайте також: У Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”
Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту.
Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
Фото: loda.gov.ua
Економіка

Українська бюджетна авіакомпанія SkyUp Airlines запланувала кілька нерегулярних рейсів з Києва до столиці Узбекистану та назад.
Про це повідомляє 24 канал з посиланням на фейсбук SkyUp.
Яка вартість?
Зазначається, що квитки вже можна придбати на сайті компанії. Ціна квитка з Києва до Ташкента – 7 576 гривень. У зворотному напрямку – 9 152 гривень.
Рейси заплановані на 4, 11, 18, 25 лютого.
Читайте також: SkyUp анонсувала з квітня авіарейси до чеської Острави
Нові правила
Також зазначається, що SkyUp змінює правила реєстрації на свої рейси. Тепер вона буде розпочинатися за 2,5 години та закінчуватиметься за 45 хвилин до вильоту. Правило почало діяти у всіх аеропортах України з 20 січня.
Читайте також: Топ-10 країн, що торік найбільше відвідували українці
У міжнародних аеропортах час реєстрації та посадки на рейс може відрізнятися. Проте у більший бік, щоб з урахуванням усіх нововведень з безпеки пасажири встигали пройти обов’язкові формальні процедури перед посадкою.
Також SkyUp змінив правила перевезення ручної поклажі. Максимальна вага ручної поклажі тепер стане більше, але всі пакети з Duty Free, книги та парасольки доведеться запакувати у рюкзаки та сумки.
Нагадаємо, Міжнародний аеропорт “Ташкент” імені Іслама Карімова перейшов на коректну транслітерацію назви столиці України латиницею – Kyiv замість Kiev.
Фото: 032.ua