

Суспільство
Як ремонтують дорогу державного значення Дніпро-Миколаїв (ФОТО)
Тривають роботи з поточного середнього ремонту на автошляху Н-11 Дніпро-Миколаїв (через м.Кривий Ріг). Про це повідомляє пресслужба шляховиків у Миколаївській області.
“На замовлення Служби автомобільних доріг у Миколаївській області працівники підрядних організацій здійснюють ремонтні роботи з поточного середнього ремонту на окремих ділянках автомобільної дороги загального користування державного значення Н-11 Дніпро-Миколаїв (через м. Кривий Ріг)”, – повідомляють дорожники.

Де ремонтують?
• км286+000-км293+000 (в районі с. Виноградівка) підрядники проводять роботи з влаштування регенерації та розпочато роботи з влаштування нижнього шару дорожнього покриття (вирівнюючого шару з гарячого асфальтобетону);
• км279+000-км286+000 (по с.Добра Криниця) влаштовано прикрайковий лоток та на зупинкових карманах влаштовано бортові камені, ведуться роботи із влаштування з’їздів по селу.
Читайте також: На Дніпропетровщині відремонтують 7 доріг місцевого значення: де працює техніка
Чим особлива дорога?
Автомобільна дорога загального користування державного значення (національна) Н-11 Дніпро-Миколаїв (через м. Кривий Ріг) протяжністю 139,8 км проходить по території Миколаївської області (км179+570-км329+535) є найкоротшим автотранспортним зв’язком азовсько-чорноморського регіону України з північними, центральними та східними областями.

Дорога має вихід на міжнародний транспортний коридор Е-58. Дорога пов’язує 3 адміністративних райони Миколаївської області: м. Баштанка, м.Новий Буг та смт Казанка з центром – м. Миколаїв.

В межах України дорога Н-11 реалізує автотранспортні зв’язки західних, центральних та східних областей України з портами: Одеса, Южний, Миколаїв, Херсон, Бердянськ, також забезпечує під’їзди до великих залізничних вузлів: Одеса, Миколаїв, Херсон, забезпечує міжнародні та міжміські автобусні перевезення.
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ