Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
giphy 3 giphy 3

Економіка

Як просувати свій бізнес із допомогою зірок та блогерів? Коментують DODO Socks, DREAM hostels та SIL’-wear

Опубліковано

Зазвичай, бізнес звертається до зірок чи блогерів, коли хоче покращити імідж продукту та його охоплення.

“ШоТам?” поспілкувались із брендами, яким вдалось зробити зірку або блогера своїм амбасадором.

Своєю експертною думкою підсумував матеріал Дмитро Макаров, директор рекламного агентства Zlodei.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

Формула успіху DREAM hostels: ідея продукту + філософія блогера

Альона Лапенко – піарниця мережі DREAM hostels. Вона розповіла, що як альтернатива фінансовій винагороді може спрацювати співпраця з лідером на бартерній основі. Успішними такі кейси бувають, якщо конкретній людині ваш бренд дійсно близький, вона користується вашим продуктом або їй близька філософія вашого бренду. При роботі з лідерами думок мережа хостелів отримує публікації та згадки в профілі соціальних мереж, блогах, youtube-роликах тощо.

Нещодавно до нас приїжджала тревел-блогерка і письменниця Адріана Еррера з Мексики. На неї підписано багато людей з Центральної Європи, тому ми із задоволенням з нею співпрацювали.

Мережа надала їй безкоштовне проживання та харчування, а блогерка порекомендувала DREAM hostels у своїй книзі-путівнику, блозі і соціальних мережах.

Такі кейси підвищують нашу впізнаваність на зарубіжному ринку. Але тут потрібно проводити ретельний відбір, оскільки не у всіх блогерів є потрібна нашому бренду аудиторія.

Альона каже: при формуванні пропозиції лідеру думок подбайте, аби ваш проект був близьким блогеру, або у вашій пропозиції до співпраці були б такі умови, що неможливо встояти. Ви ніяк не зачепите блогера проектом, який йому не цікавий від початку або не збігається з його філософією.

DODO socks: тактика подарунків

Нещодавно DODO Socks випустили колаборацію з відомою українською групою Latexfauna. Це носки з уривками їх пісень: “Дослідниця”, “Та ти шо”, “Мене всьо устраює”.

Марта Турецька, одна із засновників DODO Socks, розповідає, що ще до колаборації її команда виходила на зв’язок з менеджером

Latexfauna і передавала хлопцям шкарпетки в подарунок. Потім в процесі спілкування виникла ідея співпраці.

Як зробити зірку амбасадором власного бренду? Марта рекомендує почати з подарунків.

Колаборація DODO socks з їх улюбленою українською групою Latexfauna. “Дослідниця”, “Та ти шо”, “Мене всьо устраює”, – уривки пісень відомої української групи у жанрі дрім-поп

Привітайте його/її з днем народження, чи складіть коробочку до іншої важливої для них дати. Робіть це регулярно. Людям приємно, коли про них пам’ятають, незалежно від вартості подарунків. Це може бути навіть листівка.

Після налагодження дружніх відносин наступний крок — пропозиція про співпрацю. Марта каже – обов’язково подбайте щоб вона була цікавою обом сторонам – і вперед!

SIL’-wear: співраця з друзями та пошук однодумців

Мерч – це офіційна продукція з символікою музичних груп чи виконавців.

Марія Якнюнас, співзасновниця бренду, розповідає, що співпраця з музичною групою 5 VYMIR була заснована на дружбі – засновники SIL’-wear та 5 VYMIR знають одне одного.

Ми зійшлися світоглядами, смаками і невеликим досвідом у музичному мерчі. Просто хотіли зробити разом щось круте.

Марія розповідає, що з гуртом співпрацювали на таких умовах: SIL’-wear створили принт згідно з баченням-відчуттям альбому “Нові імена”.  

“5 Vymir – тому що класна музика, тому що active-minded, тому що – нетворкінг між локальними брендами і гуртами – це настільки природньо, наскільки можливо”, – каже вона.

Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

Наш бонус – кілька дуже крутих людей, які стали нашими постійними друзями-клієнтами, – каже вона.

Вважає, що класичні комерційні пропозиції від лідерів думок – це дуже маркетингова історія, про кількість, про охоплення, але не про якість.

Інший сценарій – коли зірка, медійна персона є щирим другом людей, які творять бренд, – каже Марія.

Благодійний проект GUDZYK: ставка на небайдужих

Увагу і підтримку лідерів думок можна отримати і безкоштовно – зацікавивши їх ідеєю. Юлія Котюк – засновниця проекту GUDZYK, яка разом з іншими засновниками уже другий рік співпрацює з пенсіонерами. Ідея бізнесу у тому, що літні люди підробляють пошивом чохлів для гаджетів та сумок.

Юлія каже, що для просуванння бренду вони частенько залучають до співпраці блогерів. Безкоштовно,адже проект GUDZYK – благодійний, і окремих бюджетів на рекламу у команди нема.

Для цього у GUDZYK є цілий алгоритм. Спершу – підбір блогерів згідно з їх інтересами і аудиторією.

Власниця бренду GUDZYK радить: я кщо блогер не відповідає тривалий час, можна вийти на нього ще через асистента – у більшості лідерів думок вони є

Я підписуюсь на блогерів, слідкую, як вони виставляють рекламу. Якщо бачу, що людина сама по собі відповідальна, зрозуміло, що вона нам допоможе.

Далі складають повідомлення. Важливо, каже Юлія, у першому ж абзаці показати: ви знаєте, кому пишете і слідкуєте за діяльністю блогера.

Радить залучати до співпраці блогерів з аудиторією більше 100 тисяч.Їх аудиторія лояльніша до блогера, до постів же мініблогера менше довіри.

Цифри такі: топові блогерки Олена Мандзюк, Тетяна Пренткович та Ірина Пернаровська принесли сторінці GUDZYK у Інстаграм по 700 підписників та по 20 замовлень.

Zlodei: блогер – це чималі вкладення

Яким чином людина-власник бізнесу може залучити блогера або зірку першої величини?

Без значних вкладень з боку власника бізнеса цього зробити не вийде, каже Дмитро Макаров. Молодий підприємець відкрив власне рекламне агентство Zlodei у 16 років, а сьогодні у його базі – більш як п’ять тисяч блогерів.

Дмитро Макаров, власник рекламного агентства ZLODEI. Каже, великого блогера привабить не бартер, а тільки частка у вашому бізнесі

Великий блогер багато грошей коштує, маленький – мало. Залучити амбасадора для свого бренду можна через подарунки або бартер. Проте зараз більшості це не надто цікаво. Хіба долю дати в бізнесі – у нас були такі практики, це добре працює.

Детальніше про Дмитра Макарова читайте у нашому з ним інтерв’ю Як створити власне рекламне агенство: поради від 17-річного директора з п’ятирічним досвідом

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі