Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842 19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842

Суспільство

Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Опубліковано

Хороша ідея для бізнесу має бути реалізована. Якщо не пощастило стати спадкоємцем Рокфеллерів – не засмучуйтесь. Існують грантові програми, які допомагають підприємцям-початківцям стартовим капіталом.

Зазвичай, усі грантові програми мають схожі вимоги: чіткий бізнес-план та створення робочих місць.

То ж, розбираємо п’ять успішних кейсів підприємців, які ризикнули, отримали гранти на розвиток та як розвинули бізнес.

Як відкрити кав’ярню

Переселенка із Хрустального (колишній Красний Луч), що на Луганщині, відкрила кав’ярню-кондитерську в Маріуполі. Заклад називається Lekontina. Там продають цукерки, шоколад, торти і тістечка.

Щоб запустити з нуля кафе-кондитерську, потрібно 500 тисяч гривень

За словами власниці Поліни Леконцевої, щоб запустити такий бізнес потрібно 500 тисяч гривень. Найбільше витратили на оренду приміщення, розміром в 70 м² та його ремонт.

Жінка почала виробництво із того, що робила невеликими порціями шоколадні цукерки. Згодом вона вирішила розширитися. Взяла участь у грантовій програмі від ПРООН, отримала 150 тисяч гривень на розвиток. Ці гроші підприємиця витратила на закупівлю обладнання. На оренду приміщення і ремонт будівлі – її родина витрачала власні кошти. Грант став третьою частиною усіх витрат.

Читайте також: В Україні вироблятимуть чіпси і шоколадки з амаранту

Родина веде бізнес із 2017 року. Вже влітку 2018 року, завдяки гранту, підприємцям вдалося “вийти в нуль”, тобто відбити кошти, які вкинули в бізнес.

Два гранти на ландшафтний дизайн

Раніше ми розповідали про підприємицю з Донеччини Ніну Радченко, яка у невеликому селі Олександрівка заснувала бізнес на ландшафтному дизайні.

З початком бойових дій у 2014 році жінка змушена була переїхати з Горлівки, залишивши там власний бізнес і поля з саджанцями рослин. Але це не завадило їй розвинути таку ж справу на новому місці.

Ніна Радченко отримала два гранти на розвиток бізнесу

У 2015 році Ніна подала заявку на грант в організацію ПРООН, на суму 100 тисяч гривень. Умовою отримання грошей було, що підприємиця забезпечить одне робоче місце та додасть до суми підтримки 25% власних коштів. За три місяці підприємиця отримала перший грант.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Вже за рік жінка вирішила розширити свій бізнес, відкривши теплиці. Подала заявку на грантову програму у “Донецький куркуль”. Написала бізнес-план на 240 тисяч гривень. Їй вдалося отримати донорську допомогу. Хоча повна вартість тепличного комплексу обійшлася у 450 тисяч, але тепер у невеличкому селі на Сході функціонує теплиця, розміром у 220 м².

Манікюрний кабінет

Майстер манікюру Микола Рубан із Краматорська демонструє своєю історією успіху, що незламність духу і наполегливість – найкращі мотиватори підприємця.

У 2008 році чоловік потрапив у ДТП, внаслідок якого отримав І групу інвалідності. Після років реабілітації він вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю.

21 тисячі гривень вистачить на все необхідне обладнання для манікюру. Проте ще близько 5 тисяч треба витратити на матеріали

Микола три місяці відвідував курси, навчався на майстра манікюру. У 2016 році вдало складений бізнес-план допоміг йому виграти грант на 21 тисячу гривень від Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

На ці кошти чоловік облаштував повністю робоче місце: стіл, лампу настільну, фрезер для підпилювання. Купив набір інструментів, насадки, стерилізатор, сухожар, лампу для сушки нігтів і витяжку. А витратні матеріали на свої кошти купував.

Тепер на манікюр до Миколи Рубана клієнти шикуються чергами.

Соляна печера і лампи

У Бахмуті на Донеччині підприємець Володимир Савчук облаштовує соляні кімнати у житлових будинках.

Ідея його бізнесу полягає в тому, що бізнесмен робить плитку із солі, яку купують для ламп, або щоб обкласти соляну кімнату. Одна така плитка коштує 230 гривень. Матеріали замовляє у підприємства “Артемсіль”.

За словами підприємця, на соляних лампах можна заробити від 15 тис грн щомісяця

На старті такого бізнесу Володимир мав 2 каменерізних верстати. Один із них він зібрав своїми руками із запчастин.

Читайте також: У Краматорську роблять солодощі за рецептом 18 століття

Згодом підприємець подав заявку на грант від Програми розвитку ООН в Україні від уряду Польщі. Після вдалого захисту ідеї, отримав 150 тисяч гривень на розвиток. На ці кошти закупив 6 високоякісних верстатів, а також кілька супутніх маленьких верстатів для обробки менших виробів.

Дерев’яні іграшки

Підприємиця із Сєвєродонецька Наталка Кравцов разом із чоловіком відкрила майстерню “Таша Подєлкіна”. Тепер подружжя має бізнес на дерев’яних іграшках, та роблять різні вироби з дерева і фанери.

Найдешевші дерев’яні іграшки фірми “Таша Подєлкіна” коштують 100 гривень

За словами бізнес-леді, щоб відкрити деревообробну майстерню, потрібно було 100 тисяч гривень. Від грантової програми ПРООН отримали 96 тисяч гривень. На кошти придбали професійний електролобзик, стрічкову пилку, свердлильний верстат, шліфувальний, токарний, промисловий пилосос для роботи зі стружкою та компресор.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Найменші вироби подружжя продає вартістю від 100 гривень. Перші зароблені на продажах гроші вклали у розширення виробництва. Придбали верстат з числовим програмним управлінням для розкрою більш товстої фанери. Тепер бізнесмени можуть робити товари для творчості (скрапбукінгу, декупажу).

Суспільство

4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Опубліковано

Пробувати щось нове у дорослому віці буває страшно — а що як не вийде? Та якщо у вас є бажання таки спробувати (нарешті!) вивчити англійську для своїх цілей чи покращити її рівень, ШоТам спільно зі школою англійської мови Green Forest розповідає, як подолати кожну перешкоду.

1. Соромно перед іншими 

Cartoon Network Shame GIF - Find & Share on GIPHY

Коли ми приходимо на заняття з англійської, нам може бути соромно перед іншими за свою вимову чи малий словниковий запас. Щоб долати цей страх поступово, можна почати із самостійного перегляду фільмів мовою оригіналу чи прочитання книжок англійською. У Green Forest радять обирати книжки, які б ви прочитали і рідною для себе мовою, тобто ті жанри чи авторів, яких ви й так читаєте. Або й взагалі ті книжки, які ви вже читали у перекладі.

Для читання англійською обирайте книжки, які б ви прочитали й рідною для себе мовою

Важливо не братися за занадто складні книжки для свого рівня, бо тоді ви майже нічого не зрозумієте і читання не буде приносити задоволення. У відео на Youtube-каналі Green Forest кажуть, якщо ви розумієте 70% з написаного — можна сміливо братися за книжку. 

Для початківців із рівнем A1 радять розпочати знайомство з адаптованих книг або дитячих. Наприклад: «Павутиння Шарлотти» Е. Б. Уайта, «Метелик, який тупнув ніжкою» Редьярда Кіплінга чи «Пітер Пен» Джеймса Баррі.

Для рівня А2 можна спробувати «Останній листок» О.Генрі. Книжки Агати Крісті, наприклад «Кішка серед голубів» — для рівня B1. Для тих, хто вже на рівні B2 радять славнозвісну «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері. А просунуті знавці англійською на рівні C1 можуть почитати Ернеста Гемінґвея і його роман «Фієста: і сходить сонце».  

На Youtube-каналі Green Forest чи в їхньому блозі часто з’являються добірки фільмів чи серіалів, які допоможуть не лише краще вивчити англійську мову, а й насолодитися цікавою історією чи посміятися з жартів.

2. Страх помилитися

Im Sorry David Schwimmer GIF - Find & Share on GIPHY

Цей страх може лишатися ще з дитинства. Можливо, батьки сварили за погані оцінки чи у школі вчителі не дозволяли помилятися. Але помилки — це нормальна частина навчання. Вивчити щось нове можна лише шляхом досліджень і спроб, і без помилок тут не обійтися.

Долати цей страх можна лише коли ви постійно говорите англійською чи виконуєте різні практичні завдання. Для цього підійдуть групові заняття, адже усі студенти, які їх відвідують мають приблизно однаковий рівень знання мови. Це допомагає підтримувати одне одного і знаходити однодумців. А разом легше подолати страх. 

 Групові заняття допомагають підтримувати одне одного і знаходити однодумців

Студентка одного з курсів Green Forest Кристина Черненко поділилася, як групові заняття допомагають їй долати психологічні бар’єри між нею та англійською: 

«Ще з часів навчання у школі я маю багато травм від вивчення англійської — це і неуважне ставлення вчителя, коли матеріал викладають лише для двох-трьох учнів, які вважаються найздібнішими, і низькі оцінки за найменші помилки. Тому зважитися на вивчення англійської мені завжди було важко — не хотіла проходити всі кола шкільних тортур». 

Каже, помічає прогрес у знаннях і на кожне заняття приходить з радістю:

«Завжди закінчую урок із добрим настроєм. Бо для тічерів важливо, аби всі у групі зрозуміли матеріал, його доступно пояснюють, хвалять за успіхи і допомагають, якщо щось незрозуміло. Також постійно підтримують бажання ставити питання. Метою тічерів є не “відчитати” матеріал, а навчити кожного у групі». 

3. Шкільні підручники були нудні

Bored David Boreanaz GIF - Find & Share on GIPHY

Можливо, деякі теми з уроків англійської у школі для вас були нецікавими. Та сьогодні є багато можливостей вивчати мову без нудних речень на кшталт «London is the capital of Great Britain». У школі Green Forest запевняють: їхні підручники написані так, що теми занять цікаві студентам. 

В Green Forest існує свій Teaching Center, методисти якого написали власні підручники Notes для всіх рівнів, а потім створили їх інтерактивну версію на освітній платформі SmartE. Вона закрита, але є і пробні уроки для всіх охочих. Студенти школи легко виконують завдання онлайн, а автори оновлюють та адаптовують навчальні матеріали, пишуть актуальні новини для обговорення. 

«У міжнародних підручниках є багато тем, які цікаво знати, але нам [українцям] вони недоречні. А у наших підручниках правила написані з урахуванням найтиповіших помилок, які роблять студенти — саме люди з нашим менталітетом», — коментує авторка підручника для Green Forest та керівниця освітньої платформи SmartE Ольга Янкова.

А ще у школі люблять переходити від теорії до практики, тож нудьгувати точно не доведеться. Green Forest пропонує безкоштовні розмовні клуби, де говорять про життєві теми, дорослішання, галереї, музеї та мистецтво, музику і життя за кордоном. На Ютуб-каналі школи можна знайти безплатні уроки з викладачем, а на платформі є завдання до них.

Робіть англійську стилем життя!

4. Незрозуміло, для чого вчити мову

Im Gonna Do It Sona Movsesian GIF by Team Coco - Find & Share on GIPHY

У школі, аби вчити уроки англійську на уроках, бракувало мотивації — адже це був ще один предмет, який треба здати й отримати оцінку. У дорослому житті все інакше, англійська потрібна не через оцінку у щоденнику. А для чого? Щоб мовні заняття були корисними і реально мали результат, потрібно відшукати власну мотивацію: це можуть бути подорожі чи навчання за кордоном, бажання знайти іншу роботу чи взагалі перекваліфікуватися, змога вільно спілкуватися англійською з друзями з інших країн. Головне справді зрозуміти, для чого вам вчити мову. 

 У дорослому житті все інакше, англійська потрібна для себе!


Якщо і ви відчуваєте страхи чи психологічні бар’єри, спробуйте змінити своє ставлення до вивчення англійської. Записуйтеся на курси і доєднуйтеся до найбільшої англомовної спільноти Green Forest онлайн з усіх куточків світу!

Читати далі

Суспільство

У застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян: що варто знати

Опубліковано

У застосунку “Київ Цифровий” запустили нове опитування про психологічний стан жителів столиці. Результати торішнього дослідження показали, що по допомогу до психологів зверталося менш як 3% киян.

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

Інше дослідження, яке проводив Центр стресостійкості Києва, показало, що для 11% послуги фахівця з ментального здоров’я занадто дорогі, а понад 7% просто не знають де їх можна отримати.  

Найчастіше опитані йшли до рідних та друзів — понад 70% та понад 50% відповідно.

Читайте також: Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Дані опитування допомогли створити нові програми та сервіси психологічної підтримки — цьогорічне дослідження допоможе визначити, чи змінився ментальний стан людей та якими способами вони зміцнюють свою стресостійкість.

Пройти опитування можна за посиланням.

Опитування триватиме до 2 травня 2024 року. 

Також киянам нагадали, що отримати безоплатну психологічну допомогу можна у:

  • КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству — 15-00 (зі стаціонарного), 044-272-15-00 (із мобільного);
  • Київ Мілітарі Хаб — 0800-300-633.

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Марина Хонда

Читати далі

Суспільство

Режисер фільму “20 Днів у Маріуполі” Мстислав Чернов привіз “Оскар” до Києва

Опубліковано

Режисер документального фільму “20 Днів у Маріуполі” Мстислав Чернов привіз в Україну “Оскар”.

Фото опублікував кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік” на своїй сторінці в X. 

Стрічка “20 Днів у Маріуполі” виборола статуетку “Оскар” в номінації “Найкращий документальний повнометражний фільм”.

Це перший український фільм, що отримав “Оскар”.

Читайте також: Французький актор Ален Делон отримав український орден “За заслуги”

Про фільм

Стрічка “20 днів в Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя – за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Фото: Артхаус Трафік

Читати далі