Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/zNv6lf80RVgSSSSSS

Суспільство

Як незряча чернівчанка працює масажисткою (ВІДЕО)

Опубліковано

Ця масажистка бачить лише пальцями. Руслана Шлек-Коломіна незряча з дитинства.

«Мій діагноз — глаукома 3-4 ступеня, це вже 0. Це значить, що я зовсім не бачу, не маю зору 100%. Повна пітьма» — Руслана Шлек-Коломіна, масажистка.

«Бувало таке, що переді мною обрив був. На щастя, мені допомогли. Якби не сказали, що там викопали котлован, я б упала в ту яму, я б її просто не побачила. Бувало, що й на дорогу вийду, а машини проїжджають повз мене. А я вже розумію, що на дорогу вийшла, і намагаюсь тротуар знайти. Або самостійно, або люди підкажуть», – розповідає дівчина.

Але такі ситуації Руслану не лякають, бо вона не хоче сидіти вдома, наче в клітці. Здобула фах — закінчила медичний коледж. І ще два роки ходила містом у пошуках роботи.

Читайте такожСтворили одяг, щоб просувати рідний Кропивницький. Історія бренду Charwish

«Правда на роботу мене боялися брати: я ж не бачу, як я зорієнтуюсь, як зможу працювати? Але помаленьку все стало на свої місця. Всі зрозуміли, що я орієнтуюсь непогано. І нічого складного в тому немає. У нас дуже розвинуте відчуття дотику, і тому якщо говорити про масаж, я під руками відчуваю усі проблеми. І з колективом здружились. Я з усіма дружу», – каже Руслана.

Вона працює масажисткою у поліклініці Чернівців майже 7 років. Задоволені всі: і пацієнти, і керівництво. Руслана їздить на роботу громадським транспортом. І знає кожну перешкоду на своєму шляху.

«Можу сказати, що боятися не треба, по мірі можливості треба шукати себе. Бо який толк, що ти боїшся? Сидиш вдома і все. А так хоч буде спілкування. Це легше ніж вдома сидіти», – впевнена масажистка.

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Нагадаємо, киянка Ася Прядко рятує сама собі життя плетінням пледів.

Суспільство

В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Опубліковано

Відтепер для дітей та їх батьків на шести обраних маршрутах будуть доступні для читання нові книжки проєкту «Книга-мандрівка. Міста», який розкриває читачам історії героїчних українських міст — наприклад, Чернігова.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Крім Чернігова, проєкт «Книга-мандрівка. Міста» розповідає про п’ять інших незламних прифронтових міст України — про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ — про їх автентичність та палітру унікальності кожного міста. Авторами книжок стали відомі українці, зокрема — Ірена Карпа та Сергій Жадан.

“Пасажири залізниці зможуть одними з перших прочитати ці розповіді про українські міста на поїздах, що прямують до міст-героїв книжок”, – розповіли в УЗ.

Читайте також: У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Книги вже є за наступними маршрутами:

№142 Чернігів — Івано-Франківськ;

  • №780 Київ — Суми;
  • №38 Київ — Запоріжжя;
  • №110 Львів — Миколаїв;
  • №114 Львів — Харків;
  • №106 Одеса — Київ.

Нагадаємо, у Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Опубліковано

Сьогодні,  в Італії відбудеться церемонія відкриття Національного павільйону України у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва. Цього року Україна презентує проєкт «Плетіння сіток», кураторами якого стали Вікторія Бавикіна та Макс Горбацький. 

Про це повідомляє Міністерство культури України.

Назва проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення. Цей акт досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.

60-та Венеційська бієнале проходить під темою «Іноземці скрізь». Український павільйон звернеться до проблем інакшості через особистий досвід війни, еміграції, асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Читайте також: Українські школярі зможуть отримати пільгове харчування у школах: які документи треба подати

«Українці об’єднуються: виходять на вулиці, йдуть добровольцями воювати, збираються, щоб плести маскувальні сітки. Плетіння сітки — це процес, який містить в себе більше, ніж просто створення сіток для допомоги армії. Це усвідомлення спільної дії, корисної для кожного, і для країни в цілому. Таке рішення не спускається «згори», — коментують куратори виставки назву проєкту. 

Український павільйон обрамлений архітектурною інсталяцією «Робота» Олександра Бурлаки: по колу розміщено каркаси із тканими лляними полотнами, виготовленими до 1950-х років. Митець їх зібрав на українських «блошиних ринках» та онлайн-майданчиках. 

Зазначимо, «Робота» охоплює три інші проєкти виставки: фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяцію «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія Достлєва та Лії Достлєвої.

Нагадаємо, у Бучі створили мурал, присвячений дітям: малеча зможе безкоштовно отримати іграшки.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах: де можна подивитися

Опубліковано

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вже доступна на українських онлайн-платформах. Кінострічку можна переглянути на таких платформах, як Megogo, Sweet TV та «Київстар ТБ». З 29 лютого вона також доступна в українському кінопрокаті.

Про це повідомляє видання village.

“Дюна” – це науково-фантастичний фільм, знятий за романом американського письменника Френка Герберта. У 2021 році вийшла перша із запланованих двох частин кіноадаптації режисера Дені Вільньова.

Читайте також: Яким буде меморіал Героїв України у Львові: результати всеукраїнського конкурсу

У фільмі розповідається про планету Арракіс (Дюна), де видобувають речовину «спайс», що здатна розкривати потенціал людства.

У другій частині «Дюни» головний герой, Пол Атрід, разом із плем’ям фременів мститься заколотникам, які вбили його родину.

У фільмі грають Тімоті Шаламе, Зендея, Остін Батлер, Флоренс Пʼю та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер документального фільму “Тісто”.

Фото: скриншот із трейлеру

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: