Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як майстерня Woodluck повертає людей з алкоголізмом до життя

19.08.2019

“Йому тільки 20 років, з 14 років він вживає алкоголь. Але попри це хлопець взяв себе в руки і реально працює над собою. І мене це дуже тішить”, – розповідає власник соціальної майстерні Андрій Левицький про одного із своїх працівників.  

Звичайні роботодавці відмовляються від людей, у яких проблеми з алкоголем. Хто зможе розраховувати на працівника, який забере зарплатню і піде у запій на місяць?

Але от львівська майстерня Woodluck примудряється витягати працівників із складних життєвих обставин, при цьому не працюючи собі у збиток. А от як? Про це нам розповів незвичайний роботодавець незвичайного меблевого підприємства Woodluck  Андрій Левицький. 

Андрій Левицький

Засновник соціальної майстерні Woodluck, один із співзасновників проекту “Будуємо Україну разом”

Три роки пропрацювавши і втомившись, емоційно вигорів на волонтерській роботі у “Будуємо Україну разом”. Завжди хотів працювати на виробництві і тому вирішив спробувати себе у меблевому бізнесі. Woodluck позиціонує як соціальну майстерню, що виготовляє меблі у стилі лофт. На його виробництві працює 12 працівників, частина з них має проблеми з алкоголем. 

Як поєднав бізнес та соціальну допомогу

Ідея створення майстерні виникла ще у 2014 році. Я тоді навчався у Львівській бізнес-школі. Вирішив захищати проект коворкінгу, куди люди зможуть прийти після робочого дня, щоб попрацювати руками, зробити якийсь виріб і щасливими йти собі додому. 

Але потім зрозумів – на такій бізнес-моделі не зможу покривати навіть операційні витрати. Тому виникла друга ідея  – виготовляти меблі. Проте працювати заради самих лише грошей не хотілось. Мені не було цікаво робити звичайний бізнес, інша справа – якби він приносив якусь користь. 

Тож я відкрив майстерню і почав брати на роботу хлопців, які закінчували проживання у інтернатних закладах, і вчити їх працювати з деревом. 

У перший рік роботи три робітники, навчившись працювати з інструментом, поїхали працювати до Польщі.

Потрібна нова модель, подумав я. І почав пропонувати роботу атовцям. 

Один з них мав великі проблеми після повернення з АТО – вживав багато алкоголю. В якийсь день не зміг так жити далі і пішов в реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей “Добро”. З того моменту почалась наша співпраця з реабілітаційним центром. 

Як це працює сьогодні?

Я познайомився з директором центру, психологами і запропонував таку схему: щоб людина, яка вже пройшла основний курс реабілітації, йшла до мене соціалізуватись. 

Я ж буду брати їх на роботу, сплачувати їм зарплату, щоб хлопцям було легше потім повернутись у повноцінне життя. 

Найбільша проблема, яка в нас була на той час: коли хлопці пропрацюють у нас місяць-два і раптом зриваються та знову вживають алкоголь. 

З психологом центру “Добро” ми знайшли вирішення: частину заробітної плати виплачувати наприкінці тижня, щоб вони могли нею користуватися. А іншу частину перераховувати їхнім родичам – дружинам чи батькам, або на реабілітаційний центр як оплату за реабілітацію. 

Така схема виявилась набагато кращою. Тому що у хлопців вже нема зайвої спокуси десь піти і щось вчудити. 

Як виходили на окупність

За перший рік існування майстерні Woodluck у нас було 80 замовлень. Зараз – 250 замовлень за півроку. 

На початку працівники виходили на зарплату, а я ні – тому що треба було покрити оренду і операційні витрати. Зараз ми маємо повністю покриті операційні витрати, відкладаємо кошти на закупівлю якогось нового обладнання, інвестуємо у навчання наших працівників – можна сказати, що ми є окупні.

Де шукали фінансування для ідеї

На самому старті ми фактично отримали фінансування від Львівської освітньої фундації. Вони нам закупили основне обладнання для деревообробки.Частину обладнання ми докупили, але більшу половину інструментів все-таки отримали від грантових програм.

Загалом, орієнтовно, десь 500 тисяч гривень було грантових і до 200 тисяч гривень наших.

Заробітна плата залежатиме від умінь

Частина команди Woodluck – професійні майстри. Проте скоро будемо добирати працівників, тому що не вистачає людей для забезпечення виробничих процесів, а через кількість замовлень ми можемо дозволити добирати собі працівників.

Майстри у нас мають ставки, а заробітна плата хлопців з реабілітаційного центру залежить від їхніх навичок і вмінь. Новачки отримують сім тисяч гривень перші три місяці. 

А далі, якщо вони дійсно справляються, ставки починаємо піднімати. Ті працівники, які зараз уже майже майстри, заробляють близько 16 тисяч гривень.   

Складнощі в роботі і механізми повернення до життя

Є моменти, коли людина на тебе працює уже півроку, ти бачиш реальний результат, а тут якась складна ситуація у неї у житті трапляється, і вона повертається до вживання алкоголю. 

Це шалено демотивує, і ти думаєш: “Для чого все те робилось?” 

Але насправді у моїй справі більше позитивної мотивації: коли люди повертаються у родини до своїх дітей та дружин, живуть щасливим життям, працевлаштовуються на інші роботи – коротше, у них налагоджується життя.

У чому суть працетерапії? Коли людина має завдання і відчуває особисту відповідальність за завдання, вона повністю переключається на його виконання. У той момент вона забуває про cвої сумніви. Тому, коли до нас приходить нова людина, ми одразу задіюємо її до роботи на виробництві – навіть якщо не вміє нічого робити.

Важливий момент: кожен із наших працівників знає, що анекдоти, пов’язані із алкоголем чи наркоманією, у нас не вітаються. Але у нас вітається позитивна мотивація.

Таким чином вони працюють у нас три місяці. Після того можуть залишатись у Woodluck як повноцінні працівники, або ми можемо допомогти з пошуком роботи. 

Деякі стають постійними клієнтами лиш тому, що ми – соціальний бізнес

Ми з маркетологами радились, чим будемо виділятись на ринку меблів,окрім як соціальною складовою. І вирішили ввести принциповий час, за який замовлення повинно бути готове – це 14 діб. Намагаємось дотриматись зазначених дат. 

Woodluck має три канали для поширення інформації: інтернет-магазин на olx.ua,  Інстаграм, Фейсбук та, власне, сайт. 

Але найбільше клієнтів отримуємо від рекомендацій. Саме так, на третій рік нашого існування сарафанне радіо – досі найефективніша реклама. В просування можна інвестувати дуже багато коштів, але зараз ера рекомендацій. 

Зараз багато говорять про соціально відповідальний бізнес. Соціальна складова для нас є дуже важливою – і з маркетингової сторони теж. Деякі наші клієнти працюють з нами виключно через те, що Woodluck – соціальне підприємство.Вони слідкують за нашою діяльністю, лайкають наші пости, їх працівники замовляють наші меблі собі додому. Тож раджу не соромитись говорити про соціальну складову вашого бізнесу. 

Десятина на благодійність

Зараз ми співпрацюємо із Львівською освітньою фундацією та громадською організацією “Будуємо Україну разом”. Через ці організації допомагаємо людям, які опинились в складних життєвих обставинах, виділяючи 10% від чистого доходу.

Спочатку ми думали передавати гроші, але проблемний момент у тому, що сім’ям у скруті не завжди вдається розставити пріоритети правильно. 

Тому ми вирішили допомагати виключно продукцією – виготовляємо і встановлюємо людям меблі безкоштовно. 

Суспільство

Морські прикордонники відпрацювали артстрільби з корабля (ФОТО)

Упродовж трьох діб – вдень і вночі – моряки-прикордонники у складі екіпажу корабля Морської охорони «Онікс» відпрацьовували спільні дії з кораблями та катерами Військово-Морських Сил ЗСУ зі складу Об’єднаних Сил.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ у понеділок, 24 лютого.

За задумом навчальних планів, перед корабельно-катерним складом стояли завдання удосконалення навичок командирів кораблів та керівників штабів щодо організації та управління діями сил в морі у різних умовах обстановки.

Читайте також: Побачити світ на дотик: як у Києві працює музей темряви

Додатковим ускладненням стали погодні умови – в Азовському морі у районі проведення навчань хвилювання моря сягало 4-5 балів, штормовий вітер суттєво впливав на розрахунки під час здійснення стрільб.

Завдання

Завдання перед прикордонниками поставили такі:

 • закриття району для проведення стрільб,
 • гарантування безпеки плавання цивільних суден,
 • контроль за прикордонним режимом.

Читайте також: Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

Окрім того, морські прикордонники виконали вправи навчальних стрільб з борту корабля:

 • відбивали умовний напад диверсійної групи на корабель з моря,
 • знищували повітряні та морські цілі,
 • переслідували судно-порушника з попереджувальними пострілами.

Актуальним для морської ситуації залишається й знання та вміння знищувати плавучі міни.

Читайте такожЯк звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)

Результати

У пресслужбі повідомили, що усі вправи відпрацювали без відриву від прикордонної служби:

 • досвідчений екіпаж раціонально і обґрунтовано розподіляв обов’язки, забезпечивши контроль за надводною ситуацією,
 • відбулося спільне маневрування з іншими учасниками навчань та відпрацювання бойових стрільб із ефективним враженням мішені.

Читайте також: ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

Нагадаємо, ЗСУ отримають 3 тисячі ракетних комплексів та ракет на суму понад 2 млрд грн.

Як ми писали раніше, ЗСУ вперше випробували систему керування військами «‎ДЗВІН».

Окрім того, Нацгвардійці поїдуть на міжнародні змагання Military ski patrol-2020.

Читати далі

Суспільство

У Київському метро перша станція із 4G з’явиться до кінця лютого

«Vodafone Україна» закінчив тестування 4G-мережі в київському метрополії і починає вводити мережу в комерційну експлуатацію. До кінця лютого 4G з’явиться на станції «Академмістечко» і в тунелі до «Житомирської».

Про це пише Аin.ua.

За планом оператора, до середини 2020 року мережа з’явиться на 9 станціях і в тунелях між ними. Повністю охопити метрополітен мобільним інтернетом планують до кінця 2020 року.

Читайте також: До прем’єри воєнної драми «Черкаси» київське метро запустило спецпотяг

У компанії зазначають, що тести, проведені в ніч на 24 лютого, пройшли успішно. Усі сервіси працюють і мережа готова до прийому інтернет-трафіку наших абонентів. Нині чекають ухвалення тарифів на доступ до інфраструктури Києва, зокрема до інфраструктури КП «Київський Метрополітен».

Про 4G-Інтернет

4G – стандарт четвертого покоління мобільного радіозв’язку, наступник 3G та 2G.

4G відрізняється швидкістю передачі даних, що перевищує показники 3G в 200-500 разів.

Мережі четвертого покоління не використовують канал для передачі голосу, а працюють лише з цифровими даними. Телефонія переходить у формат VoIP. Очікується, що в майбутньому це може привести до відмирання класичного комутування каналів зв’язку на користь чистої інтернет-телефонії.

Нагадаємо, раніше КМДА повідомляла, що 4G-інтернет буде в метро у березні 2020 року на станціях: «Академмістечко», «Житомирська», «Святошин», Сирець», «Дорогожичі»; «Героїв Дніпра», «Мінська», «Оболонь».

Читати далі

Суспільство

В Україні розробили цифровий Екоденник, що змінює довкілля

Креативна українська компанія Leo Burnett Ukraine презентувала Екоденник, що робить людей більш свідомими до проблем екології та вчить ставитися відповідальніше до навколишнього середовища.

Про це пише Nachasi.

Основна ідея «Екоденника» базується на принципі краудсейвингу, коли результат дає група людей пов’язана спільною ідеєю та метою.

Ефект можна побачити на реальних числах, як незначні зміни буденних звичок можуть допомогти природі.

Як вести Екоденник

«Екоденник» пропонує змінити наше буденне життя з користю для навколишнього середовища за допомогою різних челленджів або, як самі розробники зазначають, ековикликів.

Всього на сайті вже є 52 ековиклики на кожен день.

Читайте також: Як долучитися до екоруху через гардероб: ідеї українських дизайнерів

Наприклад, подолання вже першого виклику дозволяє заощадити 56 грамів сміття на тиждень. А якщо це зроблять хоча б 100 людей, економія становитиме вже 5,6 кг.

Читайте також: Eco friendly: на Полтавщині працює 12 кав’ярень, куди приходять зі своїм посудом

А в описі під викликом №11 сказано, що використання металевої пляшки чи термогорнятка дозволяє заощадити 70 грамів сміття щотижнево. Для сотні людей – це на 7 кг менше зайвого сміття.

Загалом розробники обіцяють додати ще більше викликів на кожен день.

Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Нагадаємо, у Києві побудують комплекс, де перероблятимуть опале листя та інші органічні відходи.

Окрім того, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.

Про бренди, які намагаються зробити виробничий процес більш екологічним, читайте в нашому матеріалі Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу.

Читати далі

Суспільство

На Львівщині запрацювала соціальна піцерія

У понеділок, 24 лютого, у Дрогобичі Львівської області відкрили перше соціальне підприємство, а саме піцерію «Витанія».

Про це повідомили у пресцентрі Львівської обласної державної адміністрації.

За інформацією пресслужби, соціальне підприємство створене благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.

Відомо, що виручені кошти піцерія спрямовуватиме на харчування для незахищених верств населення.

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

«У нас Ви зможете скуштувати смачну, доступну за ціною піцу, а ми, в свою чергу, зможемо нагодувати дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей та інші соціально незахищені верстви населення», – зазначають організатори.

Заклад розміщений за адресою: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4.

Що таке соціальне підприємництво

Соціальне підприємництво – діяльність спрямована на позитивну зміну у суспільстві. Тоді як бізнесмени концентровані на створенні фінансового прибутку, соціальні підприємці задіяні у таких галузях, як освіта, охорона довкілля, боротьба з бідністю та права людини.

Один із найвідоміших соціальних підприємців – Нобелівський лауреат 2006 року Мохаммад Юнус, засновник Грамін Банку.

Читайте також: ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

В Україні соціальне підприємництво набуває дедалі більшої популярності. Із 2010 року почав роботу Центр підтримки соціального підприємництва. Соціальним підприємством вважають:

 • асоціацію «Світ. Краса. Культура», яка створює робочі місця по всій Україні для малозабезпечених жінок, що перебувають у особливих кризових життєвих обставинах;
 • Одеську громадську організацію «Дорога до дому», яка видає газету для малозабезпечених, а також забезпечує безробітних роботою у своїх швейних цехах.

Загалом в Україні нараховується близько 700 підприємств, які за тими чи іншими ознаками можна віднести до категорії «соціальне підприємництво».

Нагадаємо, на Київщині відкрили ферму за сприяння компанії з іноземними інвестиціями.

Окрім того, на Дніпропетровщині запрацював молодіжний медіа-центр.

Читати далі

Суспільство

На Рівненщині відкрили сучасний центр для підготовки столярів

У понеділок, 24 лютого, в Рівненській області на базі Соснівського професійного ліцею почав працювати новий навчально-практичний центр із надсучасним обладнанням, де готують фахівців деревообробних верстатів та столярів.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Яке устаткування

За інформацією, у навчально-практичному центрі облаштували:

 • столярний та меблевий цехи,
 • майстерню ручної обробки деревини,
 • клас для проведення інструктажів з охорони праці,
 • стрічкову пилораму та роздягальню.

Читайте також: Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Також відомо, що на облаштування навчально-практичного центру використали 2432,9 тис. грн. Ремонтно-будівельні роботи виконували учні та майстри виробничого навчання ліцею.

Повідомляється, що новий центр використовуватимуть і для підготовки кваліфікованих робітників за суміжними професіями «Столяр меблевик», «Деревообробник будівельний», «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».

Читайте також: Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно

Нагадаємо, у Львові запроваджують уроки підприємництва у школах.

А в Умані на Черкащині майбутніх вчителів навчатимуть STEAM-освіті.

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили ферму за сприяння компанії з іноземними інвестиціями

У Київській області компанія з іноземними інвестиціями Livestock4Export запустила ферму з відгодівлі овець і бичків м’ясних порід.

Про це пише AgroTimes.

Працюють на експорт

Зазначається, що відгодівля бичків і овець на експорт нині є прибутковим напрямом тваринництва. У світі надзвичайно великий дефіцит м’ясної продукції. Люди хочуть отримати якісний продукт і Україна здатна його забезпечити.

За інформацією, найперспективнішими напрямками збуту продукції є країни Південно-Східної Азії. Ферма вже має певні домовленості щодо поставок за кордон.

Внутрішній ринок

Щодо України, то директор компанії відзначив, що тут поки не сформована культура споживання яловичини. Вона зародилася лише кілька років тому й потроху розвивається: наприклад, у великих містах відкриваються стейкхаузи, бургерні.

Тому, за словами керівників Livestock4Export, експортний напрям нині є перспективнішим, ніж внутрішній збут.

Читайте такожБізнес з нуля. Як без гроша в кишені створити майстерню пряників

Нагадаємо, на Хмельниччині створять молочний кластер на базі сімейних ферм.

А в Дніпрі відкриють комплекс із утилізації тваринних відходів.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.