fbpx
Звяжіться з нами

Суспільство

Як майстерня Woodluck повертає людей з алкоголізмом до життя

19.08.2019

“Йому тільки 20 років, з 14 років він вживає алкоголь. Але попри це хлопець взяв себе в руки і реально працює над собою. І мене це дуже тішить”, – розповідає власник соціальної майстерні Андрій Левицький про одного із своїх працівників.  

Звичайні роботодавці відмовляються від людей, у яких проблеми з алкоголем. Хто зможе розраховувати на працівника, який забере зарплатню і піде у запій на місяць?

Але от львівська майстерня Woodluck примудряється витягати працівників із складних життєвих обставин, при цьому не працюючи собі у збиток. А от як? Про це нам розповів незвичайний роботодавець незвичайного меблевого підприємства Woodluck  Андрій Левицький. 

Андрій Левицький

Засновник соціальної майстерні Woodluck, один із співзасновників проекту “Будуємо Україну разом”

Три роки пропрацювавши і втомившись, емоційно вигорів на волонтерській роботі у “Будуємо Україну разом”. Завжди хотів працювати на виробництві і тому вирішив спробувати себе у меблевому бізнесі. Woodluck позиціонує як соціальну майстерню, що виготовляє меблі у стилі лофт. На його виробництві працює 12 працівників, частина з них має проблеми з алкоголем. 

Як поєднав бізнес та соціальну допомогу

Ідея створення майстерні виникла ще у 2014 році. Я тоді навчався у Львівській бізнес-школі. Вирішив захищати проект коворкінгу, куди люди зможуть прийти після робочого дня, щоб попрацювати руками, зробити якийсь виріб і щасливими йти собі додому. 

Але потім зрозумів – на такій бізнес-моделі не зможу покривати навіть операційні витрати. Тому виникла друга ідея  – виготовляти меблі. Проте працювати заради самих лише грошей не хотілось. Мені не було цікаво робити звичайний бізнес, інша справа – якби він приносив якусь користь. 

Тож я відкрив майстерню і почав брати на роботу хлопців, які закінчували проживання у інтернатних закладах, і вчити їх працювати з деревом. 

У перший рік роботи три робітники, навчившись працювати з інструментом, поїхали працювати до Польщі.

Потрібна нова модель, подумав я. І почав пропонувати роботу атовцям. 

Один з них мав великі проблеми після повернення з АТО – вживав багато алкоголю. В якийсь день не зміг так жити далі і пішов в реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей “Добро”. З того моменту почалась наша співпраця з реабілітаційним центром. 

Як це працює сьогодні?

Я познайомився з директором центру, психологами і запропонував таку схему: щоб людина, яка вже пройшла основний курс реабілітації, йшла до мене соціалізуватись. 

Я ж буду брати їх на роботу, сплачувати їм зарплату, щоб хлопцям було легше потім повернутись у повноцінне життя. 

Найбільша проблема, яка в нас була на той час: коли хлопці пропрацюють у нас місяць-два і раптом зриваються та знову вживають алкоголь. 

З психологом центру “Добро” ми знайшли вирішення: частину заробітної плати виплачувати наприкінці тижня, щоб вони могли нею користуватися. А іншу частину перераховувати їхнім родичам – дружинам чи батькам, або на реабілітаційний центр як оплату за реабілітацію. 

Така схема виявилась набагато кращою. Тому що у хлопців вже нема зайвої спокуси десь піти і щось вчудити. 

Як виходили на окупність

За перший рік існування майстерні Woodluck у нас було 80 замовлень. Зараз – 250 замовлень за півроку. 

На початку працівники виходили на зарплату, а я ні – тому що треба було покрити оренду і операційні витрати. Зараз ми маємо повністю покриті операційні витрати, відкладаємо кошти на закупівлю якогось нового обладнання, інвестуємо у навчання наших працівників – можна сказати, що ми є окупні.

Де шукали фінансування для ідеї

На самому старті ми фактично отримали фінансування від Львівської освітньої фундації. Вони нам закупили основне обладнання для деревообробки.Частину обладнання ми докупили, але більшу половину інструментів все-таки отримали від грантових програм.

Загалом, орієнтовно, десь 500 тисяч гривень було грантових і до 200 тисяч гривень наших.

Заробітна плата залежатиме від умінь

Частина команди Woodluck – професійні майстри. Проте скоро будемо добирати працівників, тому що не вистачає людей для забезпечення виробничих процесів, а через кількість замовлень ми можемо дозволити добирати собі працівників.

Майстри у нас мають ставки, а заробітна плата хлопців з реабілітаційного центру залежить від їхніх навичок і вмінь. Новачки отримують сім тисяч гривень перші три місяці. 

А далі, якщо вони дійсно справляються, ставки починаємо піднімати. Ті працівники, які зараз уже майже майстри, заробляють близько 16 тисяч гривень.   

Складнощі в роботі і механізми повернення до життя

Є моменти, коли людина на тебе працює уже півроку, ти бачиш реальний результат, а тут якась складна ситуація у неї у житті трапляється, і вона повертається до вживання алкоголю. 

Це шалено демотивує, і ти думаєш: “Для чого все те робилось?” 

Але насправді у моїй справі більше позитивної мотивації: коли люди повертаються у родини до своїх дітей та дружин, живуть щасливим життям, працевлаштовуються на інші роботи – коротше, у них налагоджується життя.

У чому суть працетерапії? Коли людина має завдання і відчуває особисту відповідальність за завдання, вона повністю переключається на його виконання. У той момент вона забуває про cвої сумніви. Тому, коли до нас приходить нова людина, ми одразу задіюємо її до роботи на виробництві – навіть якщо не вміє нічого робити.

Важливий момент: кожен із наших працівників знає, що анекдоти, пов’язані із алкоголем чи наркоманією, у нас не вітаються. Але у нас вітається позитивна мотивація.

Таким чином вони працюють у нас три місяці. Після того можуть залишатись у Woodluck як повноцінні працівники, або ми можемо допомогти з пошуком роботи. 

Деякі стають постійними клієнтами лиш тому, що ми – соціальний бізнес

Ми з маркетологами радились, чим будемо виділятись на ринку меблів,окрім як соціальною складовою. І вирішили ввести принциповий час, за який замовлення повинно бути готове – це 14 діб. Намагаємось дотриматись зазначених дат. 

Woodluck має три канали для поширення інформації: інтернет-магазин на olx.ua,  Інстаграм, Фейсбук та, власне, сайт. 

Але найбільше клієнтів отримуємо від рекомендацій. Саме так, на третій рік нашого існування сарафанне радіо – досі найефективніша реклама. В просування можна інвестувати дуже багато коштів, але зараз ера рекомендацій. 

Зараз багато говорять про соціально відповідальний бізнес. Соціальна складова для нас є дуже важливою – і з маркетингової сторони теж. Деякі наші клієнти працюють з нами виключно через те, що Woodluck – соціальне підприємство.Вони слідкують за нашою діяльністю, лайкають наші пости, їх працівники замовляють наші меблі собі додому. Тож раджу не соромитись говорити про соціальну складову вашого бізнесу. 

Десятина на благодійність

Зараз ми співпрацюємо із Львівською освітньою фундацією та громадською організацією “Будуємо Україну разом”. Через ці організації допомагаємо людям, які опинились в складних життєвих обставинах, виділяючи 10% від чистого доходу.

Спочатку ми думали передавати гроші, але проблемний момент у тому, що сім’ям у скруті не завжди вдається розставити пріоритети правильно. 

Тому ми вирішили допомагати виключно продукцією – виготовляємо і встановлюємо людям меблі безкоштовно. 

Суспільство

Презентували український фільм про пса-супергероя “Фокстер&Макс”

У кінотеатрі «Оскар» в Києві відбулася презентація українського сімейного фантастичного фільму “Фокстер & Макс”. Про це повідомляє Укрінформ.

Про що йдеться?

Сюжет фільму обертається навколо школяра Макса, який випадково знаходить балончик із нанофарбами і малює зображення собаки. Згодом намальоване хлопцем графіті оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець і починає їх переслідувати.

“Цей фільм про людей, про те, що людині обов’язково потрібно вірити в себе, і тоді у неї все вийде. Це найголовніший меседж нашому підростаючому поколінню. І цей меседж йде не тільки через події, що відбуваються на екрані, а й через гру акторів, які дійсно показали вищий клас. Віра в себе, віра в дружбу, віра в любов – це ті вічні цінності, які повинні проповідувати подібні сімейні фільми”, – сказав під час презентації генеральний директор дистриб’юторської компанії MMD UA Роман Мартиненко.

Читайте також: З’явився фінальний трейлер українського фільму “Захар Беркут”

Гідна відповідь голлівудським фільмам

Заступник Державної агенції з питань кіно Сергій Неретін зазначив, що стрічка “Фокстер & Макс” є гідною відповіддю голлівудським фільмам. 

“Я регулярно ходжу в кінотеатр зі своїми дітьми і дивлюся марвелівські стрічки, які так люблять зараз дивитися діти. І цим фільмом нам не соромно відповісти цим стрічкам, бо нам теж є що показати”, – сказав він.

Продюсер фільму Катерина Копилова розповіла, що у фільмі використовується складна 3D-графіка та персонажна анімація, над якою активно працювала команда постпродакшен.

“Ми хотіли зняти фільм, який би сформував нам молодого українського глядача. Щоби діти, які побачать цей фільм у 10-12 років, виросли у зрілу аудиторію українського фільму. Кіно має рости разом зі своїм глядачем. І у нас була місія зробити кіно саме для юного українського глядача”, – сказала вона.

Хто в ролях?

Копилова зазначила, що головні ролі Макса та його подруги Соні у фільмі зіграли юні актори з Тернополя Богдан Козій та Віталія Турчин, що стало для них дебютом у кіно. Також вона додала, що дітей для виконання ролей обирали з-понад 500 кандидатів.

За її словами, роль собаки-супергероя Фокстера виконав vlogger YouTube, учасник шоу «Україна має талант. Діти», пес Амадей.

Виробництвом стрічки “Фокстер & Макс” займалася кінокомпанії “Prоnto Film”. Режисер – Анатолій Матешко. Над сценарієм працювали канадський сценарист Скотт Паризьєн та Анастасія Матешко.

Фільм знятий за підтримки Держкіно, а його дистрибуцією займаються FILM.UA Distribution та MMD UA. У кінопрокат стрічка виходить 19 вересня.

Читати далі

Суспільство

Топ світових університетів за працевлаштуванням випускників: на яких позиціях українські виші?

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка потрапив до рейтингу кращих університетів світу за працевлаштування випускників. Про це пише AIN із посиланням на дані Quacquarelli Symonds.

КНУ – у ТОП-500

КНУ – в групі 301-500. Університет потрапляє до рейтингу другий рік поспіль і залишається єдиним учасником з України.

У цьому рейтингу лідирують Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет і Каліфорнійський університет.

Ще рейтинг від QS

У Quacquarelli Symonds є також загальний рейтинг університетів на 1000 позицій. У ньому українські вузи відвоювали 6 позицій:

 • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 491 місце;
 • КНУ ім. Тараса Шевченка – 541-550;
 • Харківська політехніка (НТУ «ХПІ») – 651-700;
 • Київська політехніка (НТУ «КПІ») – 701-750;
 • Сумський державний університет – 701-750;
 • Львівська політехніка – 751-800.
Читати далі

Суспільство

У Києві з’явиться унікальний ринок фермерських продуктів (ФОТО)

У Києві планують відкрити Food Center – фуд-мол, у якому можна буде купити свіжі фермерські продукти харчування, а також смачно поїсти в ресторанах дегустаційної зони. Про це інформує bit.ua.

А в чому унікальність?

Food Center планують відкрити у приміщенні колишньої овочевої бази на лівому березі Дніпра. Відповідаючи на запитання, чим новий фуд-мол відрізнятиметься від Столичного або Бесарабського ринків, засновники Food Center зауважили, що в першу чергу йдеться про масштаб території.

“Територія овочевої бази складає 17 тисяч квадратних метрів. Цей простір ми плануємо трансформувати під сучасний фуд-мол, який міститиме кілька абсолютно різних за концепцією павільйонів”, – розповідають автори концепту.

Читайте також: На ВДНГ планують запровадити нові веломаршрути та встановити дизайнерські лавочки

Усього в новому фуд-молі буде п’ять павільйонів:

 • у павільйоні Sea hall розмістять найбільший ринок морепродуктів в Україні;
 • у павільйоні  Main hall будуть представлені м’ясо, сири, молочні продукти, бакалія та борошняні вироби. Також тут розмістять дегустаційні зони та додаткові активності;
 • Fresh hall надасть великий вибір фруктів й овочів;
 • у павільйоні Color hall, який оформлять у бежевих тонах, можна буде знайти всю палітру прянощів і солодощів;
 • у World hall представлять імпортні продукти. Тут творці Food Center хочуть відмовитися від стереотипів, пов’язаних із класичними образами країн, і створити павільйон, що поєднає різні культури та національності.

Приготування прямо на очах відвідувачів

“В усіх павільйонах будуть і продукти, і ресторани. Кожен матиме свої власні фішки, – кажуть організатори проекту Food Center. – Наприклад, у рибному павільйоні ми плануємо відкрити ресторан, у якому кухня буде розміщена прямо всередині залу. Тобто на очах у гостей готуватимуть рибу, яку вони  щойно вибрали на прилавку”.

Коли відкриють?

Наразі команда проекту вже веде переговори з партнерами, які розмістять торгові точки на території Food Center. Відкриття має відбутися навесні 2020 року.

Читати далі

Суспільство

У Луцьку можуть з’явитися приватні тролейбуси

У Луцьку місцева влада домовляється з приватними перевізниками і пропонує їм купувати тролейбуси для обслуговування міських маршрутів. Про це пише місцевий інформаційний сайт «Волинь.UA», передає Пасажирський транспорт.

Про можливість появи в Луцьку приватних тролейбусів заговорили під час обговорення питання про тарифи на проїзд в міському автотранспорті. 

Читайте також: Кривий Ріг отримає 54 нових тролейбуси «Дніпро Т-203»

Керівник управління транспорту та зв’язку Луцької міськради розповів про можливості появи в обласному центрі Волині приватних тролейбусів.

“Крім того, що ми плануємо закупити 30 нових тролейбусів, ми ведемо переговори з бізнесом. Пропонуємо йому закуповувати тролейбуси за власні кошти і випускати на маршрути. Це заощадить міські гроші. Таким чином, ми зменшимо залежність від автобусів», – заявив Володимир Степанов.

Зауважимо, що в світовій залізничній практиці досить часто зустрічаються випадки, коли приватні оператори користуються державною інфраструктурою, оплачуючи власнику за електроенергію для електровозів і за користування. Однак у разі тролейбусного руху практики подібних рішень немає.

Читати далі

Суспільство

На Дніпропетровщині вводять електронний квиток для пільговиків

У міському транспорті Павлограда (Дніпропетровська область) із 1 листопада 2019 року запроваджується нова система проїзду для пасажирів пільгових категорій. Про це пише “Перший Павлоградський”.

Для того, щоб скористатися правом безкоштовного проїзду, пасажири повинні будуть отримати спеціальну електронну картку, яка буде зчитуватися валідаторами.

Читайте також: У Краматорську запровадили безконтактну оплату проїзду

Довідково про пільгові е-картки

Електронні картки пасажирам-пільговикам видає Управління соціального захисту міста Павлограда. Видані електронні проїзні реєструються в автоматичній системі обліку пільгових пасажирів.

При собі пільговики повинні мати паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду та посвідчення, яке надає право на пільги.

Читати далі

Суспільство

Мобільним операторам хочуть заборонити списувати гроші з рахунку за послуги без підтвердження

Національна комісія з питань регулювання зв’язку ухвалила за основу проєкт змін до Правил надання телеком-послуг, який забороняє списувати гроші з рахунку без підтвердження. Про це повідомляє Ліга.tech.

Чітко зафіксувати згоду

У документі регулятор підкоригував термінологію таким чином, щоб чітко зафіксувати згоду абонента на замовлення або відмову від телеком-послуг та контент-послуг, наприклад, платних розсилок та дайджестів, на яких користувачів підписують без їхньої згоди.

Серед варіантів згоди:

 • голосове повідомлення;
 • текстове повідомлення;
 • сигнали тонового набору;
 • код підтвердження – це одноразовий пароль, який оператор надсилає у повідомленні або на електронну пошту абоненту з метою підтвердження замовлення послуги, у тому числі контент-послуги.

Провайдерам також заборонять включати у тарифні плани послуги доступу до контент-ресурсів.

Провайдерам може бути заборонено надавати контент-послуги:

 • без замовлення або згоди споживача;
 • коли закінчуються гроші на рахунку;
 • при досягненні граничної суми коштів на рахунку.

Читайте також: В Україні з’явився ще один мобільний оператор

Як відомо, за останні три роки надійшло 1266 звернень громадян стягування грошей за надання контент-послуг, які вони не замовляли.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.