Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як майстерня Woodluck повертає людей з алкоголізмом до життя

Опубліковано

“Йому тільки 20 років, з 14 років він вживає алкоголь. Але попри це хлопець взяв себе в руки і реально працює над собою. І мене це дуже тішить”, – розповідає власник соціальної майстерні Андрій Левицький про одного із своїх працівників.  

Звичайні роботодавці відмовляються від людей, у яких проблеми з алкоголем. Хто зможе розраховувати на працівника, який забере зарплатню і піде у запій на місяць?

Але от львівська майстерня Woodluck примудряється витягати працівників із складних життєвих обставин, при цьому не працюючи собі у збиток. А от як? Про це нам розповів незвичайний роботодавець незвичайного меблевого підприємства Woodluck  Андрій Левицький. 

Андрій Левицький

Засновник соціальної майстерні Woodluck, один із співзасновників проекту “Будуємо Україну разом”

Три роки пропрацювавши і втомившись, емоційно вигорів на волонтерській роботі у “Будуємо Україну разом”. Завжди хотів працювати на виробництві і тому вирішив спробувати себе у меблевому бізнесі. Woodluck позиціонує як соціальну майстерню, що виготовляє меблі у стилі лофт. На його виробництві працює 12 працівників, частина з них має проблеми з алкоголем. 

Як поєднав бізнес та соціальну допомогу

Ідея створення майстерні виникла ще у 2014 році. Я тоді навчався у Львівській бізнес-школі. Вирішив захищати проект коворкінгу, куди люди зможуть прийти після робочого дня, щоб попрацювати руками, зробити якийсь виріб і щасливими йти собі додому. 

Але потім зрозумів – на такій бізнес-моделі не зможу покривати навіть операційні витрати. Тому виникла друга ідея  – виготовляти меблі. Проте працювати заради самих лише грошей не хотілось. Мені не було цікаво робити звичайний бізнес, інша справа – якби він приносив якусь користь. 

Тож я відкрив майстерню і почав брати на роботу хлопців, які закінчували проживання у інтернатних закладах, і вчити їх працювати з деревом. 

У перший рік роботи три робітники, навчившись працювати з інструментом, поїхали працювати до Польщі.

Потрібна нова модель, подумав я. І почав пропонувати роботу атовцям. 

Один з них мав великі проблеми після повернення з АТО – вживав багато алкоголю. В якийсь день не зміг так жити далі і пішов в реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей “Добро”. З того моменту почалась наша співпраця з реабілітаційним центром. 

Як це працює сьогодні?

Я познайомився з директором центру, психологами і запропонував таку схему: щоб людина, яка вже пройшла основний курс реабілітації, йшла до мене соціалізуватись. 

Я ж буду брати їх на роботу, сплачувати їм зарплату, щоб хлопцям було легше потім повернутись у повноцінне життя. 

Найбільша проблема, яка в нас була на той час: коли хлопці пропрацюють у нас місяць-два і раптом зриваються та знову вживають алкоголь. 

З психологом центру “Добро” ми знайшли вирішення: частину заробітної плати виплачувати наприкінці тижня, щоб вони могли нею користуватися. А іншу частину перераховувати їхнім родичам – дружинам чи батькам, або на реабілітаційний центр як оплату за реабілітацію. 

Така схема виявилась набагато кращою. Тому що у хлопців вже нема зайвої спокуси десь піти і щось вчудити. 

Як виходили на окупність

За перший рік існування майстерні Woodluck у нас було 80 замовлень. Зараз – 250 замовлень за півроку. 

На початку працівники виходили на зарплату, а я ні – тому що треба було покрити оренду і операційні витрати. Зараз ми маємо повністю покриті операційні витрати, відкладаємо кошти на закупівлю якогось нового обладнання, інвестуємо у навчання наших працівників – можна сказати, що ми є окупні.

Де шукали фінансування для ідеї

На самому старті ми фактично отримали фінансування від Львівської освітньої фундації. Вони нам закупили основне обладнання для деревообробки.Частину обладнання ми докупили, але більшу половину інструментів все-таки отримали від грантових програм.

Загалом, орієнтовно, десь 500 тисяч гривень було грантових і до 200 тисяч гривень наших.

Заробітна плата залежатиме від умінь

Частина команди Woodluck – професійні майстри. Проте скоро будемо добирати працівників, тому що не вистачає людей для забезпечення виробничих процесів, а через кількість замовлень ми можемо дозволити добирати собі працівників.

Майстри у нас мають ставки, а заробітна плата хлопців з реабілітаційного центру залежить від їхніх навичок і вмінь. Новачки отримують сім тисяч гривень перші три місяці. 

А далі, якщо вони дійсно справляються, ставки починаємо піднімати. Ті працівники, які зараз уже майже майстри, заробляють близько 16 тисяч гривень.   

Складнощі в роботі і механізми повернення до життя

Є моменти, коли людина на тебе працює уже півроку, ти бачиш реальний результат, а тут якась складна ситуація у неї у житті трапляється, і вона повертається до вживання алкоголю. 

Це шалено демотивує, і ти думаєш: “Для чого все те робилось?” 

Але насправді у моїй справі більше позитивної мотивації: коли люди повертаються у родини до своїх дітей та дружин, живуть щасливим життям, працевлаштовуються на інші роботи – коротше, у них налагоджується життя.

У чому суть працетерапії? Коли людина має завдання і відчуває особисту відповідальність за завдання, вона повністю переключається на його виконання. У той момент вона забуває про cвої сумніви. Тому, коли до нас приходить нова людина, ми одразу задіюємо її до роботи на виробництві – навіть якщо не вміє нічого робити.

Важливий момент: кожен із наших працівників знає, що анекдоти, пов’язані із алкоголем чи наркоманією, у нас не вітаються. Але у нас вітається позитивна мотивація.

Таким чином вони працюють у нас три місяці. Після того можуть залишатись у Woodluck як повноцінні працівники, або ми можемо допомогти з пошуком роботи. 

Деякі стають постійними клієнтами лиш тому, що ми – соціальний бізнес

Ми з маркетологами радились, чим будемо виділятись на ринку меблів,окрім як соціальною складовою. І вирішили ввести принциповий час, за який замовлення повинно бути готове – це 14 діб. Намагаємось дотриматись зазначених дат. 

Woodluck має три канали для поширення інформації: інтернет-магазин на olx.ua,  Інстаграм, Фейсбук та, власне, сайт. 

Але найбільше клієнтів отримуємо від рекомендацій. Саме так, на третій рік нашого існування сарафанне радіо – досі найефективніша реклама. В просування можна інвестувати дуже багато коштів, але зараз ера рекомендацій. 

Зараз багато говорять про соціально відповідальний бізнес. Соціальна складова для нас є дуже важливою – і з маркетингової сторони теж. Деякі наші клієнти працюють з нами виключно через те, що Woodluck – соціальне підприємство.Вони слідкують за нашою діяльністю, лайкають наші пости, їх працівники замовляють наші меблі собі додому. Тож раджу не соромитись говорити про соціальну складову вашого бізнесу. 

Десятина на благодійність

Зараз ми співпрацюємо із Львівською освітньою фундацією та громадською організацією “Будуємо Україну разом”. Через ці організації допомагаємо людям, які опинились в складних життєвих обставинах, виділяючи 10% від чистого доходу.

Спочатку ми думали передавати гроші, але проблемний момент у тому, що сім’ям у скруті не завжди вдається розставити пріоритети правильно. 

Тому ми вирішили допомагати виключно продукцією – виготовляємо і встановлюємо людям меблі безкоштовно. 

Коментарі

Суспільство

МОЗ та USAID запустили другу хвилю онлайн-опитування «Голос пацієнтів»

Опубліковано

Анкетування проводить Міністерство охорони здоровя України спільно з проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я».

Про це повідомили в МОЗ.

Мета опитування

«Голос пацієнтів» проводять для того, щоб:

  • дослідити уявлення про якість медичних послуг;
  • оцінити актуальний досвід взаємодії українських пацієнтів з медичною системою;
  • проаналізувати готовність давати зворотний звʼязок про отримані послуги. 

Як вказують у міністерстві, результати анкетування допоможуть покращити комунікацію між тими, хто формує політики, надає медичні послуги та отримує їх.

Опитування можна пройти за посиланням.

Довідка про проєкт

«Голос пацієнтів» і «Голос медичних працівників» — це серія онлайн-опитувань для отримання актуальних даних щодо ставлення, досвіду і поведінки у питаннях, що пов‘язані зі сферою охорони здоров’я.

Нагадаємо, що розробники створили перший в Україні застосунок для консультування лікарів.

Раніше ми писали, що в Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відремонтувала потяг Київської кільцевої електрички (ФОТО)

Опубліковано

Електропоїзд моделі ЕР9М «Укрзалізниця» капітально відремонтувала на власних потужностях. Потяг їздитиме на маршруті Святошин – Буча – Немішаєво.

Про це повідомили в УЗ.

Як оснастили електричку

В електропотязі встановили:

  • пандуси;
  • інклюзивні вбиральні;
  • місця для людей з інвалідністю;
  • навігацію шрифтом Брайля;
  • кріплення для велосипедів;
  • порти Type-C та USB для заряджання пристроїв.

Читайте також: «Укрзалізниця» та «Всі. Свої» об’єдналися заради популяризації українських брендів

Як зазначають у компанії, електричка почне курсувати на маршруті незабаром. В УЗ додали, що це дев’ятий електропоїзд, який капітально відновили з початку року, і 35-й — від початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що потяги кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі