Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як майстерня Woodluck повертає людей з алкоголізмом до життя

Опубліковано

Підтримай ШоТам

“Йому тільки 20 років, з 14 років він вживає алкоголь. Але попри це хлопець взяв себе в руки і реально працює над собою. І мене це дуже тішить”, – розповідає власник соціальної майстерні Андрій Левицький про одного із своїх працівників.  

Звичайні роботодавці відмовляються від людей, у яких проблеми з алкоголем. Хто зможе розраховувати на працівника, який забере зарплатню і піде у запій на місяць?

Але от львівська майстерня Woodluck примудряється витягати працівників із складних життєвих обставин, при цьому не працюючи собі у збиток. А от як? Про це нам розповів незвичайний роботодавець незвичайного меблевого підприємства Woodluck  Андрій Левицький. 

Андрій Левицький

Засновник соціальної майстерні Woodluck, один із співзасновників проекту “Будуємо Україну разом”

Три роки пропрацювавши і втомившись, емоційно вигорів на волонтерській роботі у “Будуємо Україну разом”. Завжди хотів працювати на виробництві і тому вирішив спробувати себе у меблевому бізнесі. Woodluck позиціонує як соціальну майстерню, що виготовляє меблі у стилі лофт. На його виробництві працює 12 працівників, частина з них має проблеми з алкоголем. 

Як поєднав бізнес та соціальну допомогу

Ідея створення майстерні виникла ще у 2014 році. Я тоді навчався у Львівській бізнес-школі. Вирішив захищати проект коворкінгу, куди люди зможуть прийти після робочого дня, щоб попрацювати руками, зробити якийсь виріб і щасливими йти собі додому. 

Але потім зрозумів – на такій бізнес-моделі не зможу покривати навіть операційні витрати. Тому виникла друга ідея  – виготовляти меблі. Проте працювати заради самих лише грошей не хотілось. Мені не було цікаво робити звичайний бізнес, інша справа – якби він приносив якусь користь. 

Тож я відкрив майстерню і почав брати на роботу хлопців, які закінчували проживання у інтернатних закладах, і вчити їх працювати з деревом. 

У перший рік роботи три робітники, навчившись працювати з інструментом, поїхали працювати до Польщі.

Потрібна нова модель, подумав я. І почав пропонувати роботу атовцям. 

Один з них мав великі проблеми після повернення з АТО – вживав багато алкоголю. В якийсь день не зміг так жити далі і пішов в реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей “Добро”. З того моменту почалась наша співпраця з реабілітаційним центром. 

Як це працює сьогодні?

Я познайомився з директором центру, психологами і запропонував таку схему: щоб людина, яка вже пройшла основний курс реабілітації, йшла до мене соціалізуватись. 

Я ж буду брати їх на роботу, сплачувати їм зарплату, щоб хлопцям було легше потім повернутись у повноцінне життя. 

Найбільша проблема, яка в нас була на той час: коли хлопці пропрацюють у нас місяць-два і раптом зриваються та знову вживають алкоголь. 

З психологом центру “Добро” ми знайшли вирішення: частину заробітної плати виплачувати наприкінці тижня, щоб вони могли нею користуватися. А іншу частину перераховувати їхнім родичам – дружинам чи батькам, або на реабілітаційний центр як оплату за реабілітацію. 

Така схема виявилась набагато кращою. Тому що у хлопців вже нема зайвої спокуси десь піти і щось вчудити. 

Як виходили на окупність

За перший рік існування майстерні Woodluck у нас було 80 замовлень. Зараз – 250 замовлень за півроку. 

На початку працівники виходили на зарплату, а я ні – тому що треба було покрити оренду і операційні витрати. Зараз ми маємо повністю покриті операційні витрати, відкладаємо кошти на закупівлю якогось нового обладнання, інвестуємо у навчання наших працівників – можна сказати, що ми є окупні.

Де шукали фінансування для ідеї

На самому старті ми фактично отримали фінансування від Львівської освітньої фундації. Вони нам закупили основне обладнання для деревообробки.Частину обладнання ми докупили, але більшу половину інструментів все-таки отримали від грантових програм.

Загалом, орієнтовно, десь 500 тисяч гривень було грантових і до 200 тисяч гривень наших.

Заробітна плата залежатиме від умінь

Частина команди Woodluck – професійні майстри. Проте скоро будемо добирати працівників, тому що не вистачає людей для забезпечення виробничих процесів, а через кількість замовлень ми можемо дозволити добирати собі працівників.

Майстри у нас мають ставки, а заробітна плата хлопців з реабілітаційного центру залежить від їхніх навичок і вмінь. Новачки отримують сім тисяч гривень перші три місяці. 

А далі, якщо вони дійсно справляються, ставки починаємо піднімати. Ті працівники, які зараз уже майже майстри, заробляють близько 16 тисяч гривень.   

Складнощі в роботі і механізми повернення до життя

Є моменти, коли людина на тебе працює уже півроку, ти бачиш реальний результат, а тут якась складна ситуація у неї у житті трапляється, і вона повертається до вживання алкоголю. 

Це шалено демотивує, і ти думаєш: “Для чого все те робилось?” 

Але насправді у моїй справі більше позитивної мотивації: коли люди повертаються у родини до своїх дітей та дружин, живуть щасливим життям, працевлаштовуються на інші роботи – коротше, у них налагоджується життя.

У чому суть працетерапії? Коли людина має завдання і відчуває особисту відповідальність за завдання, вона повністю переключається на його виконання. У той момент вона забуває про cвої сумніви. Тому, коли до нас приходить нова людина, ми одразу задіюємо її до роботи на виробництві – навіть якщо не вміє нічого робити.

Важливий момент: кожен із наших працівників знає, що анекдоти, пов’язані із алкоголем чи наркоманією, у нас не вітаються. Але у нас вітається позитивна мотивація.

Таким чином вони працюють у нас три місяці. Після того можуть залишатись у Woodluck як повноцінні працівники, або ми можемо допомогти з пошуком роботи. 

Деякі стають постійними клієнтами лиш тому, що ми – соціальний бізнес

Ми з маркетологами радились, чим будемо виділятись на ринку меблів,окрім як соціальною складовою. І вирішили ввести принциповий час, за який замовлення повинно бути готове – це 14 діб. Намагаємось дотриматись зазначених дат. 

Woodluck має три канали для поширення інформації: інтернет-магазин на olx.ua,  Інстаграм, Фейсбук та, власне, сайт. 

Але найбільше клієнтів отримуємо від рекомендацій. Саме так, на третій рік нашого існування сарафанне радіо – досі найефективніша реклама. В просування можна інвестувати дуже багато коштів, але зараз ера рекомендацій. 

Зараз багато говорять про соціально відповідальний бізнес. Соціальна складова для нас є дуже важливою – і з маркетингової сторони теж. Деякі наші клієнти працюють з нами виключно через те, що Woodluck – соціальне підприємство.Вони слідкують за нашою діяльністю, лайкають наші пости, їх працівники замовляють наші меблі собі додому. Тож раджу не соромитись говорити про соціальну складову вашого бізнесу. 

Десятина на благодійність

Зараз ми співпрацюємо із Львівською освітньою фундацією та громадською організацією “Будуємо Україну разом”. Через ці організації допомагаємо людям, які опинились в складних життєвих обставинах, виділяючи 10% від чистого доходу.

Спочатку ми думали передавати гроші, але проблемний момент у тому, що сім’ям у скруті не завжди вдається розставити пріоритети правильно. 

Тому ми вирішили допомагати виключно продукцією – виготовляємо і встановлюємо людям меблі безкоштовно. 

Підтримай ШоТам

Суспільство

Відкрився прийом заявок на першу в Україні Школу Енергетичної Кооперації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні відкрили першу Школу Енергетичної Кооперації.

Про це ШоТам повідомили організатори.

Представники українських громад мають можливість отримати практичні знання з енергетичної кооперації. Цей освітній продукт, розроблений спільно ГО Greencubator та LvBS, має на меті передати представникам громад найкращий український та зарубіжний досвід створення та роботи енергетичних кооперативів.

Відбір до Школи Енергетичної Кооперації відбуватиметься на конкурсній основі та триватиме до 15 листопада 2021 року. Перша Школа Енергетичної Кооперації проходитиме у листопаді-грудні 2021 року.

Усього у рамках проєкту із розвитку екосистеми енергетичної кооперації в Україні, який реалізовується за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки, протягом 2021-2023 років  ГО Greencubator та LvBS проведуть 6 шкіл енергетичної кооперації.

Школа Енергетичної Кооперації розрахована на підприємців, проактивних членів громад, представників місцевого самоврядування та громадського сектору.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Навчання безкоштовне та відкрите для учасників з усієї України. Викладачі курсу – практики енергетичної кооперації та кваліфіковані викладачі LvBS протягом двомісячних навчальних інтенсивів навчатимуть основ кооперації, економічних та технічних основ та реалій енергетики, сучасного законодавчого та регуляторного поля, навичок бізнес-планування та залучення інвестицій. Наприкінці курсу кожен студент має захистити бізнес-план власного енергетичного кооперативу.

Студенти Школи Енергетичної Кооперації, які презентують життєздатні бізнес-плани, матимуть можливість взяти участь у Енергетичному Акселераторі Громад. Ця чотиримісячна програма дозволяє командам енергетичних кооперативів пройти шлях від написання попереднього бізнес-плану до початку залучення інвестицій. У проходженні цього шляху їм допомагатимуть консультаціями та менторством  досвідчені фахівці у галузі кооперації, енергетики, фінансів.

Реєстрація на Школу

  • Зареєструватися на перший навчальний курс можна до 15 листопада 2021 року за посиланням: за посиланням.
  • Перша Школа Енергетичної Кооперації стартує у листопаді.

Довідка

Енергетичні кооперативи — поширене явище у розвинутих країнах ЄС та США, що відіграє значну роль у демократизації та децентралізації енергетики. Понад 1000 кооперативів у США займаються виробництвом, розподілом та транспортуванням електроенергії. У країнах ЄС тисячі кооперативів інвестують у використання відновлюваних джерел енергії, енергоефективність, генерацію тепла для власних потреба. Енергетичні кооперативи не лише роблять значний внесок у зелений перехід, але й дозволяють мільйонам звичайних громадян стати інвесторами у енергетичну інфраструктуру. Крім того, вони дозволяють місцевим громадам збільшити свою енергетичну стійкість, зменшуючи викиди парникових газів та допомагають заощаджувати кошти громади й використовувати ресурси, що раніше ігнорувалися, як то дахи, відходи, забруднені землі  тощо.

Школа Енергетичної Кооперації та Енергетичний Акселератор Громад реалізовуються Greencubator та LvBS  в рамках грантової ініціативи «Сприяння підвищенню енергетичної стійкості на місцевому рівні шляхом реалізації енергетичних ініціатив громад», що стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Нагадаємо, сербська компанія проінвестує будівництво потужного вітропарку на Херсонщині.

Головне фото: energycooperative.org.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Киян кличуть відсвяткувати Гелловін у Ботанічному саду

Опубліковано

Підтримай ШоТам

30 та 31 жовтня у Національному ботанічному саду імені Гришка відбудеться святкування Гелловіну.

Про це йдеться на фейсбук-стоірнці заходу.

Киян та гостей міста запрошують відзначити яскраве свято у різнобарвному ботанічному саду.

У програмі передбачено:

  • осіння виставка хризантем
  • унікальна spooky-екскурсія до тропічного лісу в купольній оранжереї
  • лекції від екологічних експертів
  • екологічна барахолка від локальних виробників
  • музичні виступи неймовірно талановитих акустичних артистів
  • смачна авторська їжа та гарячі напої
  • виставка картин ботанічного митця та відкриті двері до майстерні.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Почнеться захід 30 жовтня о 13:00, а завершиться – 31 жовтня о 20:00. Місце проведення – теплиця “Фітотрон”.

Вхід на подію вільний, вхід до ботанічного саду вільний.

Нагадаємо, назвали кращі локації для осінніх подорожей на Хмельниччину.

Головне фото: facebook.com/nbg.kiev.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Грант на талант: 10 українських підлітків отримають кошти на розвиток здібностей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Фундація Дарини Жолдак і бренд одягу ISAIA об’єднали сили й створили соціальний проєкт, у межах якого 10 підлітків отримають кошти на розвиток своїх здібностей.

Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.

За дослідженням Kantar в Україні, 81% підлітків хочуть розвивати свій талант, але їм бракує впевненості в собі та чітких інструментів. Тисячі з них зростають у складних життєвих обставинах, адже родини не мають достатньо ресурсів і можливостей.

Зазначається, що гроші будуть залучені від продажу колекції футболок, розробленої відомим брендом ISAIA на честь десятиріччя київського представництва. Особливістю колекції стала інноваційність: під час сканування QR-коду на футболці активується AR-ефект в Instagram. Так принт оживає, а бренд з віковою історією говорить про важливість культури та креативності в розвитку суспільства.

Благодійну футболку можна замовити на сайті або придбати у бутику бренду за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 22. Ціна футболки – 200 євро. Доступні всі чоловічі та жіночі розміри.

Читайте також: «Мене обурюють стереотипи»‎. Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти

Це не перша соціальна ініціатива бренду. Раніше київський бутик ISAIA залучив 350 000 гривень на допомогу лікарням, які борються з COVID-19. Компанія також провела в Україні десятки освітніх і творчих подій задля підтримання й популяризації талановитих українських митців.

Довідка

ISAIA — заснований у Неаполі 1920 року італійський бренд одягу, в ДНК якого закладено унікальний підхід до виробництва. Зберігаючи традиції ручного мистецтва, компанії вдається розвивати традиційні ремесла, поєднуючи їх з інноваційними досягненнями. Завдяки використанню тільки натуральних тканин та дотриманню екологічності виробництва народжуються вироби, які стають для своїх власників справжніми компаньйонами в комфорті та довговічній службі.

Фундація Дарини Жолдак — громадська організація, яку заснував Андрій Федорів. Фокус діяльності спрямований на підтримання талановитих підлітків і їхню реалізацію в креативних індустріях.

Нагадаємо, майстриня записала звернення до читачів ШоТам.

Підтримай ШоТам

Читати далі