Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як дезінфікувати мобільний телефон: 5 ефективних способів

Опубліковано

Пандемія коронавірусу, безумовно, навчила людей ретельно мити руки після відвідування громадських місць, рідше торкатись обличчя і користуватись антисептиком. Однак, не кожен дотримується ще однієї важливої поради – дезінфекції мобільного телефону. А це найбрудніша річ, якою ми користуємось 100 разів на день і торкаємось нею нашого обличчя. І якщо після магазину ми помили руки та думаємо, що в безпеці, то на смартфоні можуть залишатись тисячі мікробів і вірусів. Тому ми вирішили розповісти вам, чому важливо очищати свій телефон і як це правильно зробити.

Навіщо дезінфікувати мобільний телефон?

Мобільні телефони є одними з найбрудніших речей, якими ми користуємось щодня. Сьогодні у більшості телефонів сенсорні екрани з яких мікроби легко поширюються на руки та обличчя, тим самим збільшуючи ймовірність зараження.

Перше, що потрібно пам’ятати – коронавірус при кімнатній температурі може вижити і залишатися заразним на металі, склі, кераміці та пластику протягом декількох днів. Вірус може потрапити на телефон двома способами: або крихітними крапельками, коли заражена людина кашляє поруч, або з власних рук після дотику до ручок дверей, кнопок ліфта тощо.

Згідно з останніми дослідженнями, мобільні телефони в сім разів брудніші, ніж сидіння унітазу. При цьому захисні чохли для гаджетів тільки погіршують ситуацію.

Тому, краще дезінфікувати телефон щоразу, коли ви повертаєтесь додому. І бажано робити це хоча б раз на день.

5 способів очищення телефону

Якщо ви думаєте, що найефективнішим способом очищення смартфона є купання в спирті – помиляєтесь! Після такої процедури ваш мобільний товариш навряд чи буде працювати далі. Інтернет-видання Health поділилось 5-ма ефективними засобами для очищення телефону.

1. Використовуйте тканину з мікрофібри.

Це один з найпростіших способів очистити телефон. Зберігайте у вашій кишені тканину з мікрофібри, щоб у будь-який момент можна було протерти телефон. Для більш ретельного очищення змочіть тканину у воді з милом та акуратно протріть всі поверхні. Але попередньо вимкніть телефон та уникайте потрапляння рідини в отвори.

Крім того, тканину з мікрофібри можна використовувати для очищення ноутбуку, офісних телефонів, клавіатури. Тому такі ганчірочки варто завжди мати під рукою.

2. Приготуйте домашній розчин води (60%) та спирту (40%).

Такий варіант підходить для більш ретельного очищення. Змочіть тканину з мікрофібри розчином і протріть телефон. Важливо: не наносьте та не розпорошуйте суміш безпосередньо на смартфон, щоб не пошкодити його. Після очищення протріть телефон сухою тканиною.

Такий розчин підійде і для очищення навушників, зарядних пристроїв та інших аксесуарів мобільного телефону. Обов’язково дайте пристроям повністю висохнути перед використанням.

Важливо! Уникайте засобів, які можуть нашкодити покриттю вашого телефону. Сюди входить очищувач вікон, оцет та перекис водню.

3. Використовуйте дезінфікуючі серветки.

Якщо ви не хочете самостійно робити розчин, то спробуйте дезінфікуючі серветки. Але будьте обережні, оскільки такі серветки, як правило, насичені рідиною. Тому є ризик пошкодити екран телефону. Такі серветки краще використовувати для очищення корпусу чи чохла.

4. Санітайзер – чудовий варіант не тільки для рук.

Регулярне миття рук є одним з найкращих способів захистити себе від вірусів чи мікробів. Використання дезінфікуючого засобу також є хорошою ідеєю. Проте, більшість дезінфекторів на основі спирту працюють лише у вологому стані та швидко випаровуються. Найкращий варіант – антисептики, які пропонують залишковий захист, тобто працюють і після застосування.

4. Ультрафіолетові бокси.

Такі очищувачі здатні вбити 99,9% бактерій і мікробів всього за шість хвилин. У спеціальний бокс поміщається телефон на певний час і за допомогою ультрафіолетових ламп відбувається очищення. Але врахуйте, що це найдорожчий спосіб дезінфекції.

Важливо! Дезінфекція вашого гаджету не має ніякої користі, якщо ви збираєтесь вставити його в брудний чохол. Видання The Spruce радить регулярно очищати захисні аксесуари для мобільного телефону. Якщо у вас силіконовий чохол, то варто повністю його занурити і випрати у розчині теплої води з милом. Використовуйте м’яку тканину, щоб акуратно вичесати фактурні краї. Добре промийте чохол і дайте повністю висохнути, перш ніж вставляти телефон. Якщо у вас важкий пластиковий корпус, то протріть його  тканиною з мікрофібри, змочену у розчин з дистильованою води та спирту. Перед встановленням телефону в чохол, переконайтесь, чи повністю він висох.

Рекомендації від компанії Apple

Відома компанія Apple дала загальні рекомендації, як очищувати пристрої під час епідемії коронавірусу:

  • використовуйте тільки м’яку безворсову тканину, уникайте абразивної тканини, рушників, паперових рушників або подібних предметів
  • уникайте надмірного протирання, яке може призвести до пошкодження
  • вимкніть усі зовнішні джерела живлення, пристрої та кабелі
  • тримайте рідини подалі від продукту, якщо для конкретних продуктів не вказано інше
  • не допускайте попадання вологи в отвори
  • не використовуйте аерозолі, відбілювачі, перекис водню або абразиви
  • не розпилюйте засіб для чищення безпосередньо на пристрій

Крім цього, компанія радить використовувати серветку, змочену у 70%-й ізопропіловий спирт або дезінфікуючі серветки Clorox або Lysol. Завдяки ним можна протерти тверді непористі поверхні гаджетів, наприклад, дисплей, клавіатуру чи інші зовнішні поверхні. Не використовуйте відбілювач. Уникайте потрапляння вологи у будь-які отвори і не занурюйте ваш продукт  Apple у чистячі засоби. 

Суспільство

Цього року запустять залізничний маршрут між Україною та Словаччиною

Опубліковано

Цього року планують запустити новий міжнародний залізничний маршрут з української столиці Києва у словацьке місто Кошице. Відповідну пропозицію схвалив уряд Словацької Республіки.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Маршрут слугуватиме, зокрема, для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. 

Читайте також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганиська біля Кошице через прикордонний перехід «Павлово — Матовске Войковце».

Утім, до запуску маршруту ще триватиме організаційно-підготовча робота.

Нагадаємо, команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури провела зустріч з представниками латвійської авіакомпанії airBaltic. Однією з тем обговорень стало повернення компанії на український ринок.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Фільм жахів з елементами еротики: у Чернівцях відбудеться прем’єра української стрічки “Морена”

Опубліковано

Премʼєра українського фільму-міфу «Морена», який знімали на Буковині, відбудеться на Миколайчук OPEN. Фільм жахів з елементами еротики «Морена» режисера Сергія Альошечкіна увійде до позаконкурсної програми третього Миколайчук OPEN. Стрічку завершили у 2018-му році. Вперше вона зустрінеться з глядачем у Чернівцях в червні 2024-го року.  

Про це повідомили організатори Миколайчук OPEN

Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 23 червня.

За сюжетом закохана пара Ганна та Юрко влітку приїжджає на гостини до батьків дівчини у невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, кладе око на Юрка в ніч на Івана Купала та наражає його на небезпеку. Своїм чаклунством відьма змушує Ганну, заради життя коханого, пов’язати себе з Іванкою містичними узами. Це стає початком низки таємничих вбивств та перетворень, яким доведеться протистояти молодим закоханим.

Читайте також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

«Минулоріч ми показали на Миколайчук OPEN чорну треш-комедію “Вересень”. Це був фільм про який ходили легенди і далеко не всі вірили, що він справді існує. “Морена” — не менш легендарна стрічка. Тут поєдналися фільм жахів з буйним еротизмом, містичність сюжету та таємнича історія раптової багаторічної паузи між завершенням зйомок і виходом у прокат. Нам пощастило мати нагоду першими показати цей фільм, який претендує на те, щоб зайняти особливе місце в історії українських жахастиків», – розповів програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.

Головну роль Ганни втілила Таїсія-Оксана Щурук, відома за серіалом «Перші ластівки». Її партнер(-к)ами по знімальному майданчику стали Ірина Громадська, для якої роль відьми стала дебютом у повному метрі, Василь Баша («Поводир»), Ілля Валянський, Віталій Ажнов («І будуть люди») та Олександр Мельник («Кіборги»).

Режисер, сценарист та оператор-постановник фільму — Сергій Альошечкін, відомий своїми телепроєктами, які знімає вже 20 років. Зйомки фільму проходили у Карпатах, а також на Буковині у селі Іспас та Київщині. 

Дистрибʼютором в Україні стала кінокомпанія FILM.UA Дистрибуція. На Миколайчук OPEN відбудеться українська премʼєра «Морени», а в широкий прокат стрічка вийде восени 2024 року. Фільм створено продакшеном Ganzafilm за підтримки Держкіно.

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity). До дня народження Івана Миколайчука відбудуться покази наново відсканованої стрічки «Іду до тебе» та легендарних «Тіней забутих предків» з музою фестивалю Ларисою Кадочниковою. Також на Миколайчук OPEN відбудеться українська фестивальна премʼєра доку оскарівського лауреата Стіва Макквіна «Окуповане місто». 

Нагадаємо, більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Фото: Кадр з фільму Морена

 

Читати далі

Суспільство

“Біжу заради маленьких сердець”: у День Києва відбудеться благодійний забіг

Опубліковано

26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Про це йдеться на сайті пробігу.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, організатори “Пробігу під каштанами” вирішили провести захід в онлайн-форматі. Учасники з усього світу запрошуються вийти на пробіжку або прогулянку в безпечних місцях, щоб пройти традиційну 5-кілометрову дистанцію.

Читайте також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Для участі в заході необхідно зареєструватися на сайті probig.in.ua та сплатити благодійний внесок у розмірі 300 гривень.

Потім потрібно завантажити та роздрукувати онлайн-номерок. У День Києва, 26 травня 2024 року, учасники повинні надягнути номерок, вийти на пробіжку чи прогулянку, опублікувати фото або відео в соціальних мережах з хештегами #probig2024 та #біжузарадималенькихсердець.

Також з’явилася можливість обирати формат отримання стартового пакета: через відділення Нової пошти або в офісі, який працюватиме з 20 по 24 травня 2024 року за адресою: місто Київ, вулиця Вʼячеслава Чорновола, 28/1, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Учасники, які бігатимуть за межами України, можуть завантажити онлайн-номерок на сайті.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Фото: 30-й “Пробіг під каштанами”

Читати далі