

Суспільство
Як дезінфікувати мобільний телефон: 5 ефективних способів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Пандемія коронавірусу, безумовно, навчила людей ретельно мити руки після відвідування громадських місць, рідше торкатись обличчя і користуватись антисептиком. Однак, не кожен дотримується ще однієї важливої поради – дезінфекції мобільного телефону. А це найбрудніша річ, якою ми користуємось 100 разів на день і торкаємось нею нашого обличчя. І якщо після магазину ми помили руки та думаємо, що в безпеці, то на смартфоні можуть залишатись тисячі мікробів і вірусів. Тому ми вирішили розповісти вам, чому важливо очищати свій телефон і як це правильно зробити.
Навіщо дезінфікувати мобільний телефон?
Мобільні телефони є одними з найбрудніших речей, якими ми користуємось щодня. Сьогодні у більшості телефонів сенсорні екрани з яких мікроби легко поширюються на руки та обличчя, тим самим збільшуючи ймовірність зараження.
Перше, що потрібно пам’ятати – коронавірус при кімнатній температурі може вижити і залишатися заразним на металі, склі, кераміці та пластику протягом декількох днів. Вірус може потрапити на телефон двома способами: або крихітними крапельками, коли заражена людина кашляє поруч, або з власних рук після дотику до ручок дверей, кнопок ліфта тощо.
Згідно з останніми дослідженнями, мобільні телефони в сім разів брудніші, ніж сидіння унітазу. При цьому захисні чохли для гаджетів тільки погіршують ситуацію.
Тому, краще дезінфікувати телефон щоразу, коли ви повертаєтесь додому. І бажано робити це хоча б раз на день.
5 способів очищення телефону
Якщо ви думаєте, що найефективнішим способом очищення смартфона є купання в спирті – помиляєтесь! Після такої процедури ваш мобільний товариш навряд чи буде працювати далі. Інтернет-видання Health поділилось 5-ма ефективними засобами для очищення телефону.
1. Використовуйте тканину з мікрофібри.
Це один з найпростіших способів очистити телефон. Зберігайте у вашій кишені тканину з мікрофібри, щоб у будь-який момент можна було протерти телефон. Для більш ретельного очищення змочіть тканину у воді з милом та акуратно протріть всі поверхні. Але попередньо вимкніть телефон та уникайте потрапляння рідини в отвори.
Крім того, тканину з мікрофібри можна використовувати для очищення ноутбуку, офісних телефонів, клавіатури. Тому такі ганчірочки варто завжди мати під рукою.
2. Приготуйте домашній розчин води (60%) та спирту (40%).
Такий варіант підходить для більш ретельного очищення. Змочіть тканину з мікрофібри розчином і протріть телефон. Важливо: не наносьте та не розпорошуйте суміш безпосередньо на смартфон, щоб не пошкодити його. Після очищення протріть телефон сухою тканиною.
Такий розчин підійде і для очищення навушників, зарядних пристроїв та інших аксесуарів мобільного телефону. Обов’язково дайте пристроям повністю висохнути перед використанням.
Важливо! Уникайте засобів, які можуть нашкодити покриттю вашого телефону. Сюди входить очищувач вікон, оцет та перекис водню.
3. Використовуйте дезінфікуючі серветки.
Якщо ви не хочете самостійно робити розчин, то спробуйте дезінфікуючі серветки. Але будьте обережні, оскільки такі серветки, як правило, насичені рідиною. Тому є ризик пошкодити екран телефону. Такі серветки краще використовувати для очищення корпусу чи чохла.
4. Санітайзер – чудовий варіант не тільки для рук.
Регулярне миття рук є одним з найкращих способів захистити себе від вірусів чи мікробів. Використання дезінфікуючого засобу також є хорошою ідеєю. Проте, більшість дезінфекторів на основі спирту працюють лише у вологому стані та швидко випаровуються. Найкращий варіант – антисептики, які пропонують залишковий захист, тобто працюють і після застосування.
4. Ультрафіолетові бокси.
Такі очищувачі здатні вбити 99,9% бактерій і мікробів всього за шість хвилин. У спеціальний бокс поміщається телефон на певний час і за допомогою ультрафіолетових ламп відбувається очищення. Але врахуйте, що це найдорожчий спосіб дезінфекції.
Важливо! Дезінфекція вашого гаджету не має ніякої користі, якщо ви збираєтесь вставити його в брудний чохол. Видання The Spruce радить регулярно очищати захисні аксесуари для мобільного телефону. Якщо у вас силіконовий чохол, то варто повністю його занурити і випрати у розчині теплої води з милом. Використовуйте м’яку тканину, щоб акуратно вичесати фактурні краї. Добре промийте чохол і дайте повністю висохнути, перш ніж вставляти телефон. Якщо у вас важкий пластиковий корпус, то протріть його тканиною з мікрофібри, змочену у розчин з дистильованою води та спирту. Перед встановленням телефону в чохол, переконайтесь, чи повністю він висох.
Рекомендації від компанії Apple
Відома компанія Apple дала загальні рекомендації, як очищувати пристрої під час епідемії коронавірусу:
- використовуйте тільки м’яку безворсову тканину, уникайте абразивної тканини, рушників, паперових рушників або подібних предметів
- уникайте надмірного протирання, яке може призвести до пошкодження
- вимкніть усі зовнішні джерела живлення, пристрої та кабелі
- тримайте рідини подалі від продукту, якщо для конкретних продуктів не вказано інше
- не допускайте попадання вологи в отвори
- не використовуйте аерозолі, відбілювачі, перекис водню або абразиви
- не розпилюйте засіб для чищення безпосередньо на пристрій
Крім цього, компанія радить використовувати серветку, змочену у 70%-й ізопропіловий спирт або дезінфікуючі серветки Clorox або Lysol. Завдяки ним можна протерти тверді непористі поверхні гаджетів, наприклад, дисплей, клавіатуру чи інші зовнішні поверхні. Не використовуйте відбілювач. Уникайте потрапляння вологи у будь-які отвори і не занурюйте ваш продукт Apple у чистячі засоби.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.
«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.
Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.
Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює
Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.
В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.
Довідка
ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.
Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.
До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.
Фото: ukrnafta.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.
Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.
Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.
Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».
«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Капітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей
До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Про Повітряні Сили
Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.
Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.
Фото: Повітряні Сили.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.
Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.
Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».
Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.
Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.
Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.
Фото: Rheinmetall.