Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
57092914 2181096718643942 8530445287745912832 n 57092914 2181096718643942 8530445287745912832 n

Суспільство

Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям

Опубліковано

Фермери з Полтавщини відродили вирощування традиційної культури для України – конопель. А згодом вони почали розвивати еко-френдлі бізнес.

Тепер в Україні та світі впізнають бренд Hanftek, який пропонує якісне взуття із конопляної тканини.

Про бізнес, складнощі роботи з коноплями. виклики та перемоги розповів Денис Бурдейний. Денис займається просуванням бренду та розробкою модельного ряду компанії.

Історія

Компанії вже більше 15 років. Спочатку було акціонерне товариство Агро-Ханф, яке займалося посівом конопель та інших агрокультур. Ідея бізнесу полягала в тому, щоб відродити вирощування конопель, як це робили наші предки. Синтетика геть витіснила з ринку натуральні тканини і ми подумали, що це відкриває для нас перспективну нішу органіки.

На полях з коноплями, перед збором урожаю

Спершу вирішили, що робитимемо джгути і канати для мореплавства. Їх планували поставляти у Польщу та Словаччину. З часом це стало неактуально, тож вирішили переформатуватися.

Читайте також: Як взуття з Краматорська підкорило Європу

На Полтавщині маємо 100 гектарів полів, на яких вирощуємо технічні коноплі, у яких відсоток психотропної речовини менше ніж 0,06. Тому від неї ніякого наркотичного ефекту немає і законодавство дозволяє таке культивування.

Як працюємо з коноплями

Коноплі – невибаглива культура, яка росте без додаткових хімічних втручань і її не потрібно удобрювати. Проблеми виникають на етапі збору врожаю. Рослина надто міцна. Якщо кукурудзяне поле фермери збирають за тиждень. То на збір конопель витрачаємо цілий місяць. Волокно міцне, накручується на ножі комбайну. Потрібно часто зупинятися і вручну знімати. Механічним способом не очищується.

Неподалік від полів, у селі Лютеньки, маємо власний завод з первинної переробки. Із зібраної рослини робимо заготовку під полотно, яку віддаємо виробникам тканин. Вони і роблять конопляну тканину, із якої виготовляємо свої товари.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Понад десять років тому, із першої партії конопляних тканин  ми пошили партію подушок та ковдр. Клієнти були в захваті. Схвальні відгуки надихнули на нові експерименти. Так ми прийшли до виробництва взуття.

Всього на компанію працює 30 людей. Коли починається сезон сівби та збору врожаю залучаємо до роботи позаштатних працівників.

Скільки коштують конопляні шузи

Вартість сліпонів починається від 749 гривень. За 680 гривень можна придбати моделі із тканини торічного запасу. Дешевше взуття робимо на автоматизованому виробництві.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Є дорожчий сегмент, вартістю 1400-1500 гривень. Зазвичай, це кросівки. У цій ніші взуття робимо вручну. Там є додаткова міжпідкладна тканина, підошва вищої якості, підсилений носок і п’ятка. Відповідно, це підвищує ціну.

Взуття з конопель роблять унісекс. Тканину обробляють спеціальним методом,від чого вона не промокає під час дощу

Наші товари – унісекс, підійде і жінкам і чоловікам. Розмірна сітка починається з 36 розміру і закінчується 47-им. Дитяче взуття поки не робимо. Лишили в планах на майбутнє.

Зовні тканину конопель піддають спеціальній обробці, яка захищає від промокання. Тому на дощову погоду взуття з конопель теж годиться.

Робити взуття з конопель – складно, але це нішево

Щоб виготовити три пари взуття, потрібно шмат конопляної тканини 1,6 метра шириною та 1 метр довжиною. Високий розхід пов’язаний з тим, що тканина не тримає форму, як шкіра. Крім того, матеріал на взуття вирізається із суцільного полотна, тому треба обрати місце на клаптеві, де не буде жодного дефекту. Структура тканини може бути нерівномірною, тому багато вибраковуємо.

На замовлення взуття не робимо, це нерентабельно. Зі шкіряним взуттям легше працювати. Шкіра по всякому розтягується і не розірветься. А конопляна тканина має волокнисту структуру і виходить так, що треба більші допуски давати, тому кожна модель – колосальна праця технологів на моменті розробки. Маємо враховувати властивості матеріалу. Тому займатися однією-двома парами ніхто не буде.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Крім того, виготовляти натуральну пряжу – проблематично. У нашій тканині максимальний вміст конопель становить 96%. А на ринку популярніша синтетика, з якою легко працювати.

Коли роблять тканину із синтетичного матеріалу – немає пилу і бруду. І все з точністю навпаки, коли працюєш з коноплями. Та ще й нитка рветься. Технологічно – складний процес. То ж нам було складно переконати виробників тканин, щоб ті взялися робити натуральне.

Конопляний експорт

У нас є представники-реалізатори у Черкасах та Києві. Ведемо переговори з людьми зі Львова та Тернополя. Але 90% товарів продаємо через інтернет із доставкою Новою поштою.

Конопляна тканина дихає, ноги не пріють і немає неприємного запаху, коли довго носиш. І виробництво вважається екологічним. Цим нам вдається приваблювати клієнтів закордонних.

Так виглядає конопляне волокно, з якого роблять тканину

Маємо покупців із Іспанії, Словаччини, Німеччини та Італії. Було кілька відправок у Сполучені Штати. Тепер шукаємо представника там. Нещодавно почали співпрацю з Білоруссю.

Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття – зробили трохи інше полотно для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою.

У планах – відкривати представництва по Україні, розвивати дилерську мережу і поступово виходити на міжнародний ринок.

Суспільство

Оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024

Опубліковано

Музична премія Jager Music Awards повернулася на початку 2024 року після двох років перерви, вперше з початку повномасштабного вторгнення й оголосила своїх цьогорічних лауреатів.

Про це повідомляється в прямій трансляції премії на YouTube.

фото: ANDRII BARMALII . Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Переможці премії

Лауреатами 2024 року стали:

  • “Артист року” – OTOY;
  • “Трек року” – Стасік, “Герої вмирають”;
  • “Відео року” – ANDRII BARMALII, “Я нормально”;
  • “Колаба року” – NAZVA, альбом “ГУРМА”;
  • “Явище року” – Василь Байдак, креативні музичні збори;
  • “Лейбл року” – КONTRABASS PROMO;
  • “Журналіст року” – Олексій Бондаренко, головний редактор та засновник медіа “Лірум”;
  • “Майданчик року” – !FESTREPUBLIC;
  • YOUNG BLOOD:
    People’s Choice – OKAZIA, YAD BAND, ANGELA VERÁ;
    Jägermeister Choice – ALEZJAZZ, RENIE CARES, A04F feat. JorDee;
    Jury’s Choice: SOPHIÈME, YARIMA, Drum&Tuba Band;
фото: Юля Юріна на Jager Music Awards. Суспільне Культура/Юлія Ткачук
  • “Майстерність: сучасні пісні” – ANTON KRAMER, “Знаєш, як болить” (LAMA);
  • “Майстерність: народні пісні” – “Щука-Риба”, BUNHT, YEVHEN PUHACHOV, “То не ластовка”.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

До шортліста номінації YOUNG BLOOD потрапило одразу 56 молодих виконавців, які гучно заявили про себе цьогоріч.

Медіа “Ти.Київ” окремо нагородило ANGELA VERÁ — вони отримали інтерв’ю у виданні.

Фото: Гурт NAZVA “Колаба року” за альбом “ГУРМА”. Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Про премію

Jager Music Awards — перша премія української незалежної музики, яка підтримує представників альтернативної сцени з 2018 року. У 2023 році вона не проводилася, замість цього у рамках ініціативи #SupportUkrainianCreators організатори підтримали 56 українських артистів і креативників мінігрантами на загальну суму 840 000 гривень.

Нагадаємо, що у Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Jager Music Awards

Читати далі

Суспільство

“Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Опубліковано

В четвер 28 березня в залі “Планета кіно” в Києві відбулася церемонія відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest. Участь у конкурсі взяли шість українських документальних стрічок.

Про це повідомляє фестиваль на своїй сторінці в Facebook.

Фестивальний конкурс

В перший день анонсували цьогорічних конкурсантів – ними стали шість документальних стрічок українських режисерів та режисерок:

  • “Коли закінчиться зима 2022?”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Лінії”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Мій тато — дослідник блискавок”, режисерка Ірина Шостка;
  • “Фортеця Маріуполь. Саймон”, режисерка Юлія Гонтарук;
  • “Домівка на спині”, режисер Володимир Бакум;
  • “Одеса уві сні”, режисер Кирило Наумко.

Вирішувати, який із фільмів стане переможцем, буде міжнародне журі, до якого ввійшли українська продюсерка Ольга Бесхмельниціна, ізраїльський режисер Ітай Енгель та німецький продюсер Ерік Холланд. Окрім міжнародного журі оцінювати фільми буде журі Спілки кінокритиків України.

Читати також: Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Про фестиваль

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю та Starlight Media.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

Програма фестивалю:

Нагадаємо, що ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку.

Також ми повідомляли, що в Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Doc Kyiv Fest

Читати далі

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі