Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вийшов трейлер документального фільму про легендарного «Да Вінчі»

Опубліковано

Вийшов трейлер документального фільму «За свою свободу треба боротися» про легендарного воїна Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.

Відео: UFD Independent Films

Про це повідомляє Нове українське кіно.

Що відомо про фільм

Фільм «Да Вінчі» — це історія про видатного українського воїна і борця за свободу Дмитра Коцюбайла, який пройшовши усі небезпеки революції на Майдані 18-річним юнаком пішов на фронт захищати країну від росіян.

За 9 років на війні Дмитро став легендарним командиром, який у своїй сміливості та самовідданості слугував прикладом для багатьох побратимів. Фільм має на меті не лише докладно розказати історію життя великого воїна, а й дослідити еволюцію його становлення, як патріота і захисника.

У цьому документальному фільмі своїми спогадами про Да Вінчі поділилися його рідні, друзі й побратими:

Читайте також: У Києві створюють мурал на честь героїв батальйону «Вовки Да Вінчі»

  • мама Оксана Коцюбайло,
  •  сестра Мар’яна Коцюбайло,
  • наречена та керівниця медичної служби «УЛЬФ» батальйону «Вовки Да Вінчі» Аліна Михайлова,
  • Головнокомандувач Збройних сил України (2021—2024) Валерій Залужний,
  • командир батальйону «Вовки Да Вінчі» Сергій Філімонов, та інші побратими, які пліч-о-пліч воювали спочатку в часи АТО, а потім і під час повномасштабного російського наступу.

Однак фільм скрадатиметься не лише з інтерв’ю, а також з архівних матеріалів і унікальної хроніки, за участі Дмитра, яка ще не була опублікована в мережі. Це кадри з бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у Да Вінчі.

Нагадаємо, у Києві з’явиться сквер пам’яті Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.

Фото: UFD Independent Films

Коментарі

Суспільство

Фільм «Ля Палісіада» представить Україну на «Оскар»

Опубліковано

Український оскарівський комітет обрав фільм «Ля Палісіада» для участі у 97-й церемонії премії «Оскар». Серед інших претендентів були фільми «Будинок «Слово». Нескінченний роман» Тараса Томенка, «Ми були рекрутами» Любомира Левицького та «Мирні люди» Оксани Карпович.

Про це повідомляє Український оскарівський комітет. 

Про фільм

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют режисера Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Події розгортаються в Україні у 1996 році, за п’ять місяців до підписання Протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Читати також: Український розробник створив сайт з дитячим контентом українською мовою

У центрі сюжету — двоє друзів, детектив міліції та судовий психіатр, які розслідують убивство свого колеги. Раніше вони були закохані у вдову загиблого.

«Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків», — так описують сюжет автори стрічки.

Особливості фільму

Режисер підкреслює, що події у фільмі не претендують на історичну дійсність, але стилізують атмосферу 80-90-х років минулого століття. Це проявляється через знайомі образи — хутряні шапки, картаті спортивні костюми та інші деталі тієї епохи.

Нагадаємо, що український фільм «Мій карпатський дідусь» покажуть у Відні.

Фото: «Ля Палісіада».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти 

Опубліковано

У Луцьку відкрили misto.cafe — перше на Волині кафе суспільного впливу, що передає 80% чистого прибутку на підтримку соціальних проєктів. 

фото: misto.cafe

У чому особливість закладу? 

Кафе має аж 100 співзасновників, котрі зробили однаковий разовий безповоротний внесок у старт проєкту. Втім, вони не впливають на операційну діяльність закладу та не претендують на прибуток.

фото: misto.cafe

Натомість розподіл чистого прибутку кафе здійснюватиметься за такою системою: 20% йтимуть на операційну діяльність, а 80% чистого прибутку йтимуть на підтримку громадських проєктів для розвитку Луцька. 

Абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх проєктів. 

фото: misto.cafe

Куди 80%?

За концепцією, громадський сектор пропонує ідеї для розвитку міста, а співзасновники кафе на щоквартальних зборах вирішують, які проєкти отримають фінансування.

На період військового стану у фокусі грантових сезонів — ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.

Читати також: «Укрпошта» ввела в обіг марку «Міста Героїв. Миколаїв»: фото

Що поїсти?

Заклад пропонує страви волинської, кримськотатарської та сучасної європейської кухонь. А ще кавові напої від більш ніж 5 українських обсмажувальників та кава Джезва — та що в турці, тільки краще.

Зокрема в меню можна знайти трушні кримські мʼясні та сирні чібереки, волинський теремнівський паштет із соусом та цибулевим мармеладом, салати та паста на будь-який смак, власна солодка та солона випічку. До речі, це єдине кафе в Луцьку, що пропонує меню кримських страв. Серед напоїв ще авторська карта алкогольних коктейлів та безалкогольних напоїв.

фото: misto.cafe

Крамничка локальних брендів та суспільний вплив 

Окрім смачної їжі та напоїв, в misto.cafe є ще крамничка та подієвий майданчик. Особливістю крамнички є те, що тут представлені роботи виключно локальних виробників, а також сувенірна продукція (мерч) Луцька. Подієвий майданчик прийматиме лекції, майстер класи, воркшопи ті інші івенти, що мають на на меті змінювати місто. 

«Зараз можу ствердно сказати, що ідея створення кафе суспільного впливу об’єднала крутих і креативних людей. Ми разом працювали над втіленням цієї ініціативи і в результаті кафе стало не лише візуально привабливим простором, але й платформою для активізації громадськості. Я вірю, що цей простір надихатиме лучан долучатися до суспільних змін в місті, ставати активними учасниками громади, подавати свої ідеї на гранти і формувати позитивний імідж для всіх, хто підтримав цю ідею з самого початку», — каже Вадим Курилюк, голова ГО «Місто.кафе».

фото: misto.cafe

Ініціатива створення кафе суспільного впливу у Луцьку належить платформі «Алгоритм дій». Команда надихнулась громадським рестораном Urban Space 100 в Івано-Франківську і взяла за основу їхню модель – за понад дев’ять років функціонування Urban Space 100 підтримав 163 проєкти на суму понад сім мільйонів гривень. 

Нагадаємо, що Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових.

Фото: misto.cafe.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» ввела в обіг марку «Міста Героїв. Миколаїв»: фото

Опубліковано

«Укрпошта» випустила нову поштову марку із серії «Міста Героїв», присвячену місту Миколаєву, яке в 2022 році стало символом незламності та оборони південних рубежів України від російських загарбників.

Про це повідомляє «Укрпошта».

фото: «Укрпошта»

Церемонія спецпогашення марки відбулася біля Миколаївської міської ради, неподалік від знищеної в березні 2022 року будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації (ОВА). Саме цю зруйновану споруду відтворив на марці дизайнер Володимир Таран.

Читати також: У Києві створили скульптуру з стовбура 400-річної липи Петра Могили: деталі

На полях маркового аркуша зображено пам’ятник Святому Миколаю, покровителю міста, який символізує стійкість та дух миколаївців. Дизайн конверта прикрашають зображення оборонних укріплень з шин, розташованих поблизу будівлі колишньої першої трамвайної підстанції, що відтворюють атмосферу міста в умовах війни.

Тираж нової марки становить 1 080 000 примірників. На одному марковому аркуші розміщено шість марок. Також було випущено спеціальний конверт «Перший день» тиражем 35 000 примірників і картку з аналогічним тиражем. Марковий аркуш вже доступні для придбання у Поштовому маркеті Укрпошти, а їх вартість становить 110 грн.

Нагадаємо, що «Укрпошта» презентувала марку, присвячену пам’яті захисників.

Фото: «Укрпошта».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА:

Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Продовжити в браузері
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Вийшов трейлер документального фільму про легендарного «Да Вінчі» на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Вийшов трейлер документального фільму про легендарного «Да Вінчі» на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про дуже важливі події та текст
Відхилити
Дозволити сповіщення