У Миколаєві оцифрують понад 400 маловідомих і раніше не експонованих широкій аудиторії робіт із графіки з фондів обласних художнього і краєзнавчого музеїв.
Будуть оцифровані графічні твори другої половини ХХ ст. відомих українських митців Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, а також представників художників степового Півдня.
Фото: Миколаївська міська рада
«У Миколаєві оцифрують понад 400 експонатів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею», – йдеться в повідомленні.
За словами менеджера з регіонального розвитку КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євгена Гомонюка, ці роботи раніше не експонувалися широкій аудиторії. Вони ілюструють художнє життя українського Півдня другої половини XX ст. і становлять значну частину фондів графіки двох миколаївських музеїв.
У міськраді зауважили, що на сьогодні вже оцифрована велика частина графічних творів художників українського Півдня. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу графіки.
Нагадаємо, ЄС виділяє понад €17 млн на цифровізацію України.
4-6 вересня аналітичний центр DiXi Group провів вже другу навчальну сесію для 10 українських громад в рамках проєкту із розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕП), яка відбулась у місті Чортків на Тернопільщині. Під час навчання представники громад презентували проєкти МЕПів, опрацювали їх із менторами, визначились з процедурою погодження і затвердження енергетичних планів та ознайомились з досвідом реалізації енергоефективних проєктів у Чорткові.
Фото: DiXi Group
Мета
Головною метою навчальної сесії став аналіз досягнень громад із розробки МЕПів, а також поглиблення знань у їх реалізації.
У ході навчання представники громад презентували проєкти МЕПів, отримали зворотній зв’язок та настанови від менторів DiXi Group щодо їх вдосконалення та фіналізації, а також мали змогу обмінятися досвідом з іншими очільниками громад та їх енергоменеджерами. Зокрема, проєкти МЕПів уже містять матеріали щодо збору даних та аналізу вихідного стану, бенчмаркінгу, цілей та проєктів сталого енергетичного розвитку. Учасники провели роботу в групах та напрацювали власні рекомендації щодо того, що потрібно змінити при розробці МЕП.
Спікери
А спікери – провідні українські експерти у сфері енергоефективності – попіклувались про інтенсивну теоретичну частину навчальної сесії. З доповідями виступили Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку, Тамара Буренко, засновниця ГО «Центр енергетичної безпеки України», Яна Бондаренко, енергоменеджерка Чортківської міської ради, а також ментори проєкту Dixi Group – Віталій Лесюк, Олег Радійчук, Олексій Верба.
Фото: DiXi Group
Які знання здобули
Протягом трьох днів учасники навчальної сесії розбирали та вивчали найактуальніші питання МЕПів та визначали подальші кроки з узгодження, ухвалення та реалізації документу, зокрема:
Необхідність виконання стратегічної екологічної оцінки для проєкту МЕП та місцевої програми;
Огляд процедури погодження та затвердження МЕП;
Розроблення проєкту середньострокової місцевої програми на виконання МЕП;
Планування реалізації проєктів сталого енергетичного розвитку;
Як професійний розвиток енергоменеджера стає драйвером інноваційного розвитку громади;
Чому для громади важливий системний PR, цільові аудиторії органів місцевого самоврядування, канали та інструменти.
Про те, як комунікувати підготовку і втілення МЕПів розповіла головна фахівчиня із комунікацій DіXі Group Людмила Росік.
“Цього разу DiXi Group підготував ще потужнішу навчальну програму. Громади дізналися ще більше корисних порад, практичних кейсів як щодо особливостей роботи над Муніципальними енергетичними планами, так і щодо підвищення енергоефективності загалом. Сесія у Чорткові – це безперечна перевага, адже представники громад на власні очі мали змогу побачити результати вже втілених енергоефективних заходів на комунальних об’єктах, перейняти досвід, зробити власні висновки та отримати рекомендації від менторів проєкту щодо напрацювань власних МЕПів. DіXі Group поступово, крок за кроком сприяє тому, аби українські громади ставали енергоефективними та енергетично незалежними. І навчальна сесія є важливим компонентом цього процесу”, – розповіла Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку DIXI Group.
Окремим акцентом сесії стала практика. Місцем проведення сесії було обрано м.Чортків на Тернопільщині. Саме це місто є одним з найкращих взірців енергоефективної громади в Україні.
Фото: DiXi Group
Представники громад детально ознайомилися із системою енергоменеджменту, яка успішно функціонує в Чорткові. Відвідали об’єкти, на яких вже були впроваджені заходи з енергоефективності: очисні споруди чортківського водоканалу, комунальний центр «Дорога в життя», насосну станцію «Хлораторна», чортківську центральну міську лікарню, осучаснений за підтримки DiXi Group, гуртожиток для ВПО з досвідом термомодернізації та встановлення СЕС. Така наочність сприяє кращому розумінню того, що і як працює, скільки дозволяє зекономити енергоресурси ресурси, зменшити викиди СО2 зрозуміти, яка вартість розробки та впровадження таких проєктів.
Фото: DiXi Group
Довідка
Проєкт з підтримки розробки муніципальних енергетичних планів (МЕП) для 10 українських громад реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).
Нагадаємо, Хорватія оголосила про новий пакет допомоги Україні, гроші підуть на відновлення енергетики.
Банк ПУМБ за підтримки ЦУМ Київ продовжує висвітлювати історії та потреби ветеранів і ветеранок — зокрема, тих, які повертаються до цивільного життя після отримання травм, поранень або хвороби під час виконання службових обов’язків.
Новий проєкт у межах платформи «Жити назустріч» присвячений інклюзивності та рівності українців у всіх сферах життя.
Фото: ПУМБ та ЦУМ Київ
Як маніфест рівності різних, на першому поверсі ЦУМу в Києві встановили особливу поп-ап зону «Жити назустріч» з двома манекенами з протезуванням і одним на кріслі колісному. Ці манекени є дзеркалом нашої країни суперлюдей з надзвичайними можливостями і нескореним духом.
Фігури вбрали в одяг з колекції «Жити назустріч» з цитатами Сергія Жадана, яка є частиною мерчу «Ми однієї крові». Кошти з продажу цієї колекції спрямовують на пошиття адаптивного одягу для поранених військових.
До створення поп-ап зони долучився центр протезування Superhumans, який допоміг виготовити манекени.
Фото: ПУМБ та ЦУМ Київ
Ці унікальні інклюзивні манекени є першим кроком до того, аби їх використовували в ритейл-індустрії постійно, а не як маніфест. Так само активне життя людей з інвалідністю, зокрема, ветеранів після отримання травми чи поранення, має стати нормою. Ініціативу підтримали також Ігри нескорених, які своїм досвідом доводять, що сила — в єдності, об’єднуючи ветеранів і ветеранок, незалежно від національності, походження й особистих випробувань.
Проєкт є продовженням попередньої спільної ініціативи ПУМБ та ЦУМ Київ — фотовиставки у вітринах універмагу, у межах якої надзвичайні історії ветеранів і ветеранок, які повернулися до повноцінного життя після поранень, розказує через об’єктив Костянтин Ліберов.
Про «Жити назустріч»
«Жити назустріч» — ініційована ПУМБ масштабна платформа інтеграції ветеранів і ветеранок у партнерстві з Veteran HUB, Superhumans, Invictus Games Ukraine та Uklon Інклюзивний. Мета платформи — допомагати тим, хто повертається з війни, якісно інтегруватися у фінансові процеси, трудові відносини, підприємництво та суспільство загалом. Ініціативи в межах платформи «Жити назустріч» сприяють створенню можливостей для ветеранів і ветеранок, а також мотивують бізнес, громади й усіх українців робити кроки назустріч одне одному.
Дізнатися більше про саму платформу, реалізовані та заплановані нею активності, а також долучитися до її ініціатив можна на сайті.
Нагадаємо, в Івано-Франківську презентували поштову марку до 130-річчя від дня народження Довженка.
Коментарі