

Суспільство
Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»
Видавництво «Наукова думка» випустило офіційну версію «Українського правопису» в редакції 2019 року. Про це повідомляється на сторінці Інституту мовознавства ім. Потебні НАН Україні у Facebook, передає Укрінформ.
“Нову редакцію, що її підготувала Українська національна комісія з питань правопису, схвалено постановою Кабінету міністрів України від 22.05.2019 року № 437 «Питання українського правопису». Надрукувати авторизоване видання «Українського правопису» уповноважила видавництво «Наукова думка» своїм рішенням Правописна комісія”, – йдеться у повідомленні.
Нова редакція подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.
Книгу можна придбати у книгарні видавництва (Київ, вул. Терещенківська, 3, 2-й поверх) або замовити в інтернет-книгарні (www.ndumka.kiev.ua/store).
Читайте також: Як вплине зміна правопису на ЗНО-2020?
Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено нову редакцію Українського правопису.
Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 року № 416.
У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян.

Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.
Суспільство

У квітні в Мукачеві мають намір завершити реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи: стадіону, басейнів та двоповерхової будівлі за 70 млн гривень.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Що зробили?
Проведено капітальний ремонт будівлі спортивної школи, її площа 2,5 тис. м², фасад та усі приміщення всередині закладу повністю оновлено, підведені нові комунікації, для 4 спортивних залів за гроші з міського закупили спеціальне устаткування.

На майже 800 тис. грн. придбано спортивного обладнання для пауерліфтингу. На першому поверсі розміщені: рецепція, душові та роздягальні, окремі приміщення та доступ до басейнів передбачено для людей з інвалідністю. Тут облаштували два басейни: термальний та великий з прісною водою.

Триває реконструкція стадіону, тут облаштовано розминочну бігову доріжку, майданчик для кросфіту, площадку для стрибків у пісок та метання спису, а також два мульти-спортивний майданчик та тенісні корти. Міні-футбольне поле зі штучним покриттям облаштовано для учнів дитячо-юнацької спортивної школи.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Найбільше поле стадіону облагородять та засіють травою. Також проведуть реконструкцію трибун та благоустрій території, облаштують зелені зони для відпочинку й місця для паркування автомобілів.

На базі спорткомплексу зможуть тренуватися спортсмени з усіх куточків України. Облаштовано спортивні зали та спец-майданчики для занять різними видами спорту: легкої атлетики, пауерліфтингу, боксу, тенісу, волейболу та баскетболу. Найголовніше, в нових комфортних займатимуться вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, а це 380 учнів, які відвідують різні спортивні секції ДЮСШ.

Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету.
Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Усі фото: mukachevo-rada.gov.ua.