Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Вуглик». Історія найбільшого в Україні притулку для свійських тварин

Партнерський матеріал

Опубліковано

Олександра та її чоловік прогулювалися Трускавцем, коли почули плач кошеняти з підвалу будинку. Родина не змогла пройти повз маленьку беззахисну тварину та забрала її до себе. Кошеня назвали Вугликом, а через певний час на честь врятованого кота сім’я назвала свій притулок.

Спочатку Олександра з чоловіком розглядали допомогу безпритульним тваринам як тимчасову волонтерську діяльність, аж поки, за словами жінки, в родині не з’явилася «собака, ще один кіт, потім ще одна собака і так далі», які вже потребували більше простору та заважали сусідам. Родина вирішила переїхати до села, тож знайшла будинок під Львовом та переселилася зі своїми улюбленцями на нове місце.

Зараз «Вуглик» — найбільший притулок для свійських тварин в Україні, філіали якого є у різних регіонах країни. Про те, як родина, що рятувала котів та собак почала допомагати фермерським тваринам, Олександра поділилася з «Відкритими клітками» під час прямого ефіру.

Одного дня Олександра зустріла дорогою чоловіка, який вів лоша. Перехожий запропонував жінці викупити в нього тварину. Власник пояснив: якщо не зможе знайти лошаті новий дім, то буде змушений здати його на м’ясо. Родина Олександри вирішила врятувати скакуна та викупила його в чоловіка. Нового улюбленця згодом назвали Немі та побудували для тварини невеличку стайню. Всі навколо дивувалися рішенню сім’ї, адже, як виявилося, лоша мало непростий характер, через який його ніхто не хотів брати. Проте Олександра не здавалася, читала книжки, дивилася різні відео на тему виховання скакунів, радилася з працівниками місцевої ДЮСШ та шукала підхід до лошати. За два роки Немі стала надзвичайно слухняною та вихованою кобилою, яка дуже полюбила обійми, яблука та моркву.

Саме з Немі почалася історія порятунку Олександрою та її чоловіком фермерських тварин. Відтоді «Вуглик» став домом для тварин, які були врятовані від смерті. За час війни кількість мешканців закладу значно зросла. Попри те, що Олександра та працівники закладу готувалися до бойових дій завчасно та запаслися кормами, перші місяці для «Вуглика» видалися складними. Тварини були налякані, а через влучання ворожої ракети згоріло сіно в одного з постачальників. Працівники притулку лишалися на місцях та продовжували роботу, якої з часом ставало все більше.

Так, за час бойових дій до «Вуглика» привезли врятоване з харківських лісів однооке теля. Його разом з іншими тваринами колишні власники покинули напризволяще. Через постійні обстріли та голод багато телят загинуло, але травмованого малюка без одного ока у «Вуглику» змогли виходити. Притулок також став домом для курочок, яких команда «Відкритих кліток» евакуювала з Дніпровщини, та для тварин харківського «Фельдман Екопарку». Серед колишніх жителів парку був і віслючок Яша, історія якого розлетілася новинами. Нога тварини була важко травмована уламком ворожого снаряду та почала гнити. Яша був складним випадком, проте «Вуглик» взявся за його порятунок. Віслючка оперували близько 6 годин, а потім він проходив реабілітацію кілька місяців.

Олександра любить кожну тварину без винятку. За словами власниці «Вуглика», всі вони — особливі та унікальні. Цікаво, що багато працівників притулку настільки прив’язалися до своїх підопічних, що з часом відмовилися від споживання м’яса та перейшли на вегетаріанство.

Кількість щасливих та врятованих тварин у «Вуглику» вражає, адже зараз 3 філіали притулку налічують близько 1200 тварин! Самовіддача та турбота працівників надихає. Попри розташування віх філіалів у гарячих точках, притулки продовжують утримувати, годувати та лікувати своїх підопічних.

Як підтримати притулок

ГО «Відкриті клітки Україна» підтримуємо притулок з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Влітку ми, завдяки нашим підписникам, зібрали понад 50 000 грн для закупівлі харчів для мешканців притулків. Закликаємо й вас допомогти.

Через обстріли інфраструктури, критичним стає питання доступу до електроенергії й тепла. Без нашої допомоги тварини, які мешкають у притулках, можуть не дожити до весни. Саме тому ми відкрили збір на 3 генератори та дві буржуйки для «Вуглика». Наша мета – зібрати 100 000 грн.

Якщо ви хочете підтримати притулок, то це можна зробити у кілька способів:

  • стати волонтером закладу, написавши Олександрі у соцмережах;
  • долучитися до кампанії «Відкритих кліток» з закупівлі генераторів та буржуйок через наш сайт (для переказів з-за кордону використовуйте це посилання);
  • задонатити на PayPal: [email protected] (коментар Вуглик).

Генеруймо добро для тварин, даруймо свою любов та турботу тим, хто найбільше цього потребують, наближаймо разом світ, вільний від страждань та жорстокості!

Авторка статті: Настя Рашевська,
активістка ГО «Відкриті клітки Україна»

Суспільство

«Тату, я вагітна!»: звільнений з полону захисник дізнався, що стане дідусем (ВІДЕО)

Опубліковано

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.

Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.

Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.

«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.

Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».

Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

У Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення

Опубліковано

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.

Про це повідомили у центрі.

Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.

Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)

Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.

Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.

Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

У Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу

Опубліковано

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.

Про це повідомили в ДСНС Львівщини.

Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.

Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини

Читати далі

Шопочитати

Військо14 години тому

Повернув зв’язок і держпослуги. Історія львів’янина, який відновлював Херсонщину під обстрілами

Креативник, який оживляв старі депо у Львові, а згодом мобілізувався та поїхав служити прикордонником. Михайло...

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство2 тижні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...