Суспільство
Всесвітньо відомий музикант створив трек зі звуків ЧАЕС
Всесвітньо відомий музикант, найвідоміший бітбоксер світу Dub FX, створив трек зі звуків Чорнобиля, відвідав Зону відчуження та відіграв там лайв. Про це повідомляє НВ.
Написав в автобусі
Dub FX, справжнє ім’я якого Бенжамін Стендфорд, цього року став одним з учасників Atlas Weekend 2019. Напередодні свого виступу на ВДНГ, бітбоксер відправився в Зону відчуження.
Свій біт для пісні, створеної на основі записаних в Чорнобилі в 2018 році звуків і народних фольклорних пісень бабусь Чорнобильського регіону, він закінчив створювати прямо в автобусі дорогою до Прип’яті.
Музика для виставки
Створена ним композиція стане основою одного з експонатів міжнародної медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33, яка за допомогою сучасного мистецтва переосмислює інформаційну складову Чорнобильської катастрофи. Виставка буде презентована в Києві в кінці вересня цього року.
Читайте також: Київські екскурсії локаціями серіалу “Чорнобиль” уже запустили
«Весь день ми провели з артистом в зоні відчуження, де він познайомився з історією масштабної техногенної катастрофи, її наслідками і учасниками. Ми спілкувалися і записали інтерв’ю про сприйняття катастрофи Чорнобиля європейцями і культурним переосмисленням інформаційної складової катастрофи Чорнобиля в наші дні», — розповів автор проекту ARTEFACT Валерій Коршунов.
Розповідатиме онукам
Наприкінці поїздки в секретному музеї Притулок самотнього дозиметриста (експонати якого є автентичними з часів аварії на ЧАЕС), Dub FX зіграв і записав лайв-перфоманс на основі свого треку з Звуків Чорнобиля.
«Я мало знав про Чорнобиль, коли сталася аварія, мені було всього 3 роки. Вона пройшла десь далеко, в Радянському Союзі. Я тоді не знав, що є така країна Україна. Тепер, я побачив з чим зіткнулися українці, дізнався про їхній подвиг. Поїздка справила на мене величезне враження, я буду розповідати про неї онукам!» — заявив Dub FX.
Суспільство
Що зроблено
Про міст
Коментарі
Суспільство
Символи історичної боротьби за державність
- «Печатка Українського військового контролю, 1918–1920»;
- «Печатка Конотопського повітового коменданта, 1918–1919»;
- «Печатка Лунинської волосної земської управи Пінського повіту, 1918–1920»;
- «Печатка Вищого військового суду залоги Кам’янця-Подільського, 1919–1920»;
- «Печатка 11-ї легкої артилерійської бригади. Українська Держава, 1918»;
- «Печатка Посольства Української Народної Республіки в Польщі, 1920»;
- «Печатка начальника Летичівської повітової міліції. УНР, 1919–1920»;
- «Мала державна печатка Української Народної Республіки, 1918».
Коментарі