Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1200px maidan nezalezhnosti2 1200px maidan nezalezhnosti2

Суспільство

Вперше за багато років помиють Стелу Незалежності у Києві

Опубліковано

У Києві 23 травня о 10.00 на Майдані Незалежності проведуть соціальну акцію CLEAN DAY. У рамках акції помиють Стелу Незалежності. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначила представник сервісної компанії “Інвайт” Людмила Малих, миття пам’ятника перенесли з 22 травня на 23 травня через те, що місто проводило додаткові розрахунки і шукало відповідну техніку.

Скільки це коштує?

“Проект місту не коштуватиме нічого, наша компанія бере всі витрати на себе. Ми зараз не можемо сказати, скільки часу займе реалізація проекту, може бути два або три дні, тому що кіптява і вапняні відкладення вважаються складними забрудненнями. Основна перепона, – це висота Стели: 62 метри. На сьогодні в Києві є одна пожежна машина (зі стрілою – ред.) 90 метрів, однак ми її задіювати тут не можемо, тому що її тоннаж понад 50 тонн. Тому ми будемо задіювати нижчу техніку, до 54 метрів”, – сказала представник сервісної компанії.

Очисні роботи в рамках CLEAN DAY триватимуть 22, 23 та 24 травня.

Митимуть пожежні машини й альпіністи

Для миття Монумента Незалежності буде задіяна велика пожежна машина, пожежна цистерна, яка подаватиме воду на висоту, додаткова вишка, для миття основи, і професійна клінінгова техніка.

“Залучимо промислових альпіністів, які паралельно проводитимуть роботи. Внизу працюватимуть до 10 сервісних працівників, будуть технологи, інженери, загалом працюватимуть 20-25 осіб”, – додала Малих.

Зважаючи на висоту монументу, його митимуть із залученням спеціального пожежного автомобіля (колінчатого підіймача), за допомогою апаратів високого тиску. Це дасть можливість очистити Стелу від накопиченого бруду і пилу. При цьому, у разі потреби, використають спеціальний інвентар для кращого видалення бруду, пилу, слідів, залишених птахами, у місцях, де є різьблення та заглиблення.

Для миття і чищення колони та основи пам‘ятника використовуватимуться професійні мийні засоби, що видаляють кіптяву, вапняні відкладення та графіті. Особливістю таких розчинів є те, що маючи активну дію на забруднення, поверхня каменю від нанесення хімічних засобів не постраждає. Для позолочених елементів основи Стели передбачено миття виключно чистою водою, щітками, м‘якими серветками та губками.

Що варто знати про Стелу?

Архітектурний ансамбль Стели Незалежності являє собою 52-метрову колону, увінчану фігурою дівчини Оранти в українському національному костюмі з калиновою гілкою в руках.

Загальна висота монумента – 62 метри. Колона облицьована білим італійським мармуром. Розташована колона на постаменті з білого граніту у вигляді християнського храму в стилі українського бароко, прототипом якого є Брама Заборовського. Окремі елементи скульптури – калинова гілка, орнамент на одязі і стрічках вінка покриті золотом. Вага скульптури з литої бронзи – близько 20 тонн.

Коментарі

Суспільство

З російського полону повернулися ще 103 захисники

Опубліковано

Між Україною та Росією вдруге за два дні відбувся обмін військовополоненими. Серед звільнених із російського полону 103 військових є воїни бригади «Азов».

Фото: Володимир Зеленський

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Загалом вдалося звільнити 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцера зі ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонної служби, а також поліції. Воїни захищали Київщину, Донеччину, Маріуполь та «Азовсталь», Луганщину, Запоріжжя, Харківщину.

Фото: Володимир Зеленський

Читайте також: З російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових

    «Дякую нашій команді, що опікується обмінами, за такі хороші новини для України», – написав Зеленський.

    Нагадаємо, вчора додому повернулися 49 українок та українців.

    Фото: Володимир Зеленський

        Коментарі

        Читати далі

        Суспільство

        Кухар і захисник: історія Олега з «МастерШеф», який тепер годує воїнів — відео

        Опубліковано

        Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» Олег Ковальчук (ТЕГ) уже понад 4 місяці годує воїнів ЗСУ, мобілізувавшись до війська. Підтримувати українську армію кухар почав ще у 2022 — готував для захисників, які стояли на блокпостах.

        А коли йому вручили повістку, він без роздумів пішов до військкомату, тож тепер поєднує улюблену справу — кулінарію — та службу в Збройних силах! Детальніше у наступному відео ШоТам.

        Відео: ШоТам

        Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» мобілізувався до війська й тепер годує захисників. У мирні часи Олег заробляв на життя тим, що вибивав портрети на могильних плитах.

        Також захоплювався бодибілдингом і завів кулінарний влог на ютубі. А у 2016 став відомим серед українців через участь в кулінарному шоу «МастерШеф». Він вийшов до фіналу проєкту, потрапивши в четвірку найкращих кухарів. А ось такий він зараз — тепер не просто кулінар, а кухар воїнів ЗСУ!

        Читайте також: В Україну повернули ще 49 полонених: серед них захисники «Азовсталі» — зворушливі фото

        Олег долучився до підтримки війська ще на початку повномасштабної війни. Тоді він невтомно готував по 12 годин на добу для пів сотні бійців на блокпостах. Пізніше йому вручили повістку, і він без роздумів пішов до військкомату.

        Продовжив свою справу й у ЗСУ — став кухарем однієї з частин Десантно-штурмових військ.

        Уже понад 4 місяці Олег годує воїнів і виношує ідеї, як покращити раціон своїх побратимів!

        Нагадаємо, в Україні побудують «сховища» електроенергії.

        Фото: ШоТам

        Коментарі

        Читати далі

        Суспільство

        Уряд залучає приватних демінерів для прискорення розмінування

        Опубліковано

        Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. 

        Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.

        «Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.

        За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.

        Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування

        «Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.

        Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.

        Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.

        Фото: Depositphotos

        Коментарі

        Читати далі

         РЕКЛАМА:

        Шопочитати

        Суспільство2 тижні тому

        Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

        Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

        Суспільство3 тижні тому

        Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

        Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

        Суспільство1 місяць тому

        «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

        Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

        Суспільство2 місяці тому

        Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

        Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...