Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
original photo 1 original photo 1

Суспільство

Волинський Фаберже: винаходи майстра різьблення на яєчній шкаралупі не мають аналогів у світі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Анатолій Бойко – художник, майстер різьблення на яєчній шкаралупі. Він є творцем абсолютно нового й дивовижного мистецтва. Яєчна шкаралупа у його руках перетворюється на неймовірні, чарівні та прекрасні витвори, передає UA|TV.

Власний стиль у писанкарстві

“Мені хочеться робити те, чого ще ніхто не робив, мені хочеться дивувати людей. Я вирішив знайти свій стиль у писанкарстві. У своїх роботах я застосовую до 17 художніх технік і на цьому зупинятися не збираюся. Охоплюю якомога більше різних напрямів. Використовую все, що придумано в Україні, й на основі цього комбіную дві-три техніки”, – розповідає Бойко.

У майстра є три власних винаходи, аналогів яких немає у всьому світі. Анатолій став захоплюватися улюбленою справою після того, як в гостях у свого друга побачив копію яйця Фаберже з Ермітажу.

Читайте також: Ексклюзивні ювелірні прикраси з Краматорська: переселенець заснував власну майстерню

“Знайомий запитав, чи під силу мені зробити щось подібне. Мені це так запам’яталося, що я вирішив у будь-який спосіб це повторити. Але зробити трохи не так, як Фаберже”, – згадує майстер.

Шлях до удосконалення власної техніки

Він зізнається, що перші спроби були невдалими, але вже 10 років він удосконалює власну техніку.

“Я зупинився саме на цьому виді мистецтва. Зрозумів – це моє. Але не забуваю й про інші види діяльності, адже один і той же набридає з часом. Попрацювавши місяць зі шкаралупою, можу почати займатися живописом або холодною ковкою по металу, або чимось іншим”, – відзначає Бойко.

Майстер стверджує, що ніколи не робить ескізи для своїх робіт, виношуючи ідеї в голові. Він повинен відчувати натхнення. Усі візерунки автор також придумує сам.

Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk

Бойко використовує різні яйця – від перепелиних до страусиних.

“Страусина шкаралупа буває двох видів – страуса ему й страуса нанду. В ему – специфічна шкаралупа, з нею важко працювати, а в нанду – міцна. Там є, де розігнатися. Її перевага в тому, що можна показати рельєф. Найделікатніша справа, яка залежить від душевного стану, це робота з перепелиними яйцями”, – говорить він.

Анатолій вважає, що не буває ідеальних майстрів.

“Будь-яка людина може помилитися, таке часто трапляється. Але є інтуїція. Я відчуваю роботу на енергетичному рівні”, – наголошує автор.

Грошове питання

Художник зазначає, що для нього все його творіння однаково дорогі.

“Якщо запитати у матері, яка дитина у неї найулюбленіша, вона скаже, що любить усіх. Так само і я. Це мої діти – кожен зі своїм характером”, – додає Бойко і зізнається, що робить свої роботи спонтанно.

Читайте також: Чому за сукнями від майстрині з Бердянська займають чергу

Майстер упевнений, що досяг то, чого хотів у житті. Тепер він прагне поділитися своїми знаннями.

“Я чекаю людину, яка захоплюється цим видом мистецтва, як одного разу я. Треба, щоб це стало метою його життя”, – підсумував Анатолій Бойко.

Суспільство

Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німеччина оголосила про виділення нового пакета військової допомоги для України.

Про це повідомили на офіційному сайті Федерального уряду Німеччини.

До пакета увійшли:

  • 3840 артилерійських снарядів калібру 155-мм;
  • 4 тягачі та 4 танкові напівпричепи до них;
  • 5 систем виявлення дронів;
  • 250 наборів інструментів з підривним матеріалом;
  • 2 машини прикордонної охорони;
  • 3 транспортні засоби (вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи);
  • 1 мобільна антенно-щоглова система;
  • 25 лазерних далекомірів;
  • 15 снайперських гвинтівок HLR 338 та 60 000 набоїв до них.

Читайте такожЗмінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.

Фото: АР.

Читати далі

Суспільство

Повітряні Сили знищили вночі 10 із 12 «шахедів»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Повітряні Сили знищили вночі 10 ударних дронів-камікадзе ворога у небі над Миколаївщиною та Хмельниччиною.

Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що у ніч на 3 грудня російська армія атакувала 12-ма ударними безпілотниками типу Shahed з району російського міста Приморсько-Ахтарськ.

Також росіяни випустили керовану авіаційну ракету Х-59 з повітряного простору Бєлгородської області.

Ударні ворожі БпЛА атакували у декілька хвиль, заходили через окуповану Херсонщину в Миколаївську область.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

«Саме на Миколаївщині, в зоні відповідальності повітряного командування «Південь», більшість «шахедів» було знищено протиповітряною обороною. Решта прямували в північно-західному напрямку і були збиті в районі Старокостянтинова на Хмельниччині», — йдеться у повідомленні.

У результаті бойової роботи протиповітряною обороною Повітряних Сил та Сил оборони України знищено 10 ударних БпЛА «Shahed-136/131». Керована авіаційна ракета Х-59 не досягла своєї цілі.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, у Німеччині підготували другу групу українців для роботи з Patriot.

Також ми розповідали, що у Києві відкрили символічний мурал, присвячений силам ППО та енергетикам.

Фото: Повітряні Сили ЗСУ.

Читати далі

Суспільство

У Німеччині підготували другу групу українців для роботи з Patriot

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Німеччині на одній з баз Військово-повітряних сил Люфтваффе підготували другу групу українських військових для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot. Курс пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Він тривав понад шість тижнів.

Про завершення курсу підготовки повідомив у п’ятницю, 1 грудня, командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу, пише німецьке видання Deutsche Welle.

Він відзначив, що у навчаннях брали участь досвідчені українські військові — у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони і досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.

«Всі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні», – сказав німецький інструктор.

Читайте також: «Ми перестали доїти своїх корів». На Хмельниччині розвивають незвичайну ферму та мріють відродити покинуте село

Курс розпочався 30 жовтня, після оголошення федерального канцлера Олафа Шольца і посла ФРН, що Україна отримає в зимовому пакеті військової допомоги ще один ЗРК Patriot.

Наголошується, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.

За словами Марлова, досягнуто такого рівня компетенції, який дозволить українцям самостійно працювати з цим комплексом ППО і виконувати бойові завдання.

Про Patriot

Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО.

Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.

Нагадаємо, в Іспанії стартували навчання для українських військових на ЗРК Hawk.

Раніше ми повідомляли, що українські інженери пройшли навчання із захисту критичної інфраструктури у Британії.

Фото: twitter.com/STC_EUMAM_UA.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство3 дні тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство4 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство4 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: