Суспільство
Водять екскурсії: пенсіонер перетворив під’їзд у Києві на Версаль
Пенсіонер з Києва втомився дивитися на пошарпаний під’їзд і перетворив його на Версаль. Чоловіку набридли жахливі стіни і він узяв усе у свої руки.
Це звичайна багатоповерхівка на вулиці Райдужній, 11-а у Дніпровському районі. Володимир Чайка пішов ремонтувати свій під’їзд самотужки. А щоб не сумно було, видозмінює усе у дусі епохи Відродження. Сюди навіть ходять екскурсії, щоб зацінити золоту ліпнину та портрети, а чоловік не збирається зупинятись.
Золота ліпнина та портрети епохи Відродження на стінах. А сміттєпровід – це велична колонна.
Чайка почав прикрашати свій під’їзд 10 років тому. Відродив вже три поверхи і не збирається зупинятися.
Читайте також: Стіна з сонячних панелей: як у Києві багатоповерхівки стають енергоефективними
“Не рахую, скільки це грошей, аби спокійно спати”, – говорить Володимир Чайка. Сусіди у захваті від роботи чоловіка і готові спонсорувати відродження.
Володимир Чайка розповідає, що займатися ліпниною його надихнули друзі – теж майстри. А коли один із них дізнався про плани на оздоблення під’їзду, подарував Володимиру цілий причіп форм.
Читайте також: Підприємець встановлює у будинках незвичні “пандуси-книжки”
З 6-го по 8-й поверх усе вилито з гіпсу, на стінах – портрети. Їх на замовлення батька друкувала донька. Загалом, каже майстер, кожен член сім’ї зробив свій внесок.
Хтось порівнює під’їзд із церквою. Для декого це міні-Лувр чи будинок Пшонки. Сам же майстер воліє не прирівнюватися до світових шедеврів.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі