

Суспільство
Вісім спікерів, заради яких варто прийти на IV Форум креативних індустрій
З 19 по 21 вересня у Києві відбудеться IV Форум креативних індустрій. Ця професійна бізнес-подія ще з 2015 року об’єднує експертів із 16 бізнес-сегментів.
З 19 по 21 вересня у Києві відбудеться IV Форум креативних індустрій. Ця професійна бізнес-подія ще з 2015 року об’єднує експертів із 16 бізнес-сегментів. На форумі під гаслом “Креативний клас. Автопортрет” спікери розкриють суть феномену “креативності” кожний у своїй сфері. А також на реальних кейсах продемонструють ефективність впровадження нестандартних рішень у бізнесі, суспільстві та державі.
Тож, якщо ви хочете прокачати власну креативність та познайомитись з професіоналами у своїй сфері – гайда на форум. А ми ж привідкрили закулісся та розповідаємо вам про 8 спікерів, заради яких ви не можете пропустити цю подію.
Валерія Жильйова

Тема виступу: Як побудувати успішний бренд: від ідеї до виходу на міжнародний ринок
Дата виступу: 20.09, 13:00-13:50
Валерія є засновницею українського бренду преміальної спідньої білизни Zhilyova Lingerie, який отримав визнання і на міжнародному ринку.
Дизайнерка розповість секрети успіху свого бренду, а саме про вибір рольової моделі бренду, розробку семплу, тестування зразку, контент та PR та масштабування.
Пилип Духлій

Тема виступу: Освіта для майбутнього
Дата виступу: 21.09, 16:00-16:40
Пилип Духлій є головою громадської організації БРОБОТС, що допомогає органам місцевої влади відкривати студії робототехніки. Також він є директором приватної інжинірингової школи #brobots та засновником найбільшої спільноти фрілансерів у Фейсбуці – beFree.
На Форумі Пилип торкнеться питання освіти та чи має сенс освоєння професії. А також спікер поговорить про навички та компетенції, до яких переходить людство від знань та вмінь.
Людмила Гуляєва

Тема виступу: Як залучати гранти на креативні проекти?
Дата виступу: 21.09, 15:20-16:00
Ви часто запитуєте, де взяти гранти на власний бізнес, що з ними робити та як залучити. Людмила є експертом у сфері грантів, підготовила десятки проектів, а також управляє проектами після отримання фінансування. До того ж, жінка є керівником міжнародного грантового проекту Модуль Жана Моне “Фінансовий сектор ЄС як рушій сталого розвитку” програми ЄС “ЕРАЗМУС+”.
Людмила розкаже на форумі про те, як залучити грантові кошти на свій проект, детально проаналізує донорів, які фінансують проекти. Також спікерка дасть поради про те, як написати грантову заявку так, щоб отримати фінансування.
Якщо у вас не вийде побувати на виступі Людмили, то на наступному тижні чекайте на нашому сайті детальний виклад лекції.
Ксенія Ренчковська

Тема виступу: Екологічний бізнес та грінвошинг: як організувати бізнес без шкоди природі, замість того, щоб вдавати eco-friendly-підхід
Дата виступу: 21.09 , 16:00-16:50
На Форумі представлено кілька спікерів, які розглянуть актуальну тему екології. Серед них і Ксенія Ренчковська – еко-активістка, керівниця Міжнародного молодіжного руху «School recycling world».
Спікер розповість про еко-підхід у бізнесі та як допомогти бізнесменам зробити свою справу більш екологічною.
Артем Афян

Тема виступу: PatentBot – історія створення, інструкція із застосування
Дата виступу: 21.09, 10:00-10:40
Артем Афян є керуючим партнером адвокатського об’єднання Juscutum, яке відрізняється новаторськими сферами юридичної практики. Він є автором першого мобільного додатка адвокатського захисту. Тож, на Форумі розповість саме про ідею створення бота-реєстратора ТМ, як це допоможе підприємцям та юристам, а також про шлях розвитку стартапу.
Яніна Соколова

Тема виступу: Мультимедійний проект “Я, Ніна” і його соціальні складові
Дата виступу: 19.09, 11:40-12:20
Яніна Соколова– журналістка, акторка, телеведуча, засновниця школи екранних мистецтв. За свій кар’єрний шлях працювала у різних ЗМІ, а зараз є ведучою власної програми на 5 каналі “Рандеву з Яніною Соколовою”.
Нещодавно всіх сколихнула новина, що відома журналістка перенесла рак. Після перемоги над хворобою Яніна створила великий мультимедійний проект “Я, Ніна”, в рамках якого буде видано книгу, засновану на реальних подіях життя відомої телеведучої, знято повнометражний художній фільм “Я, Ніна” та кліп на саундтрек до фільму – пісню “Сьомий день” гурту “Друга ріка”. Тож, саме про цей проект журналістка і розповість на Форумі.
Володимир Дем’яненко

Тема виступу: Цифрові асистенти – як вони змінять бізнес у наступні 5 років
Дата виступу: 21.09, 10:00-10:50
Володимир Дем’яненко – CEO IT-компанії D2, в IT-бізнесі працює вже 15 років. Бізнесмен розповість на форумі про майбутнє бізнесу завдяки цифровим асистентам, про чат-ботів та збір даних. Також під час свого виступу Володимир поговорить про те, як зараз використовувати цифрових асистентів і поділиться власними кейсами.
Леся Нікітюк

Тема виступу: Соціально-вагомий контент. Чому він потрібен країні і чи потрібен він аудиторії?
Дата виступу: 20.09, 15:00-15:50
Українська телеведуча Леся Нікітюк також не омине Форум креативних індустрій. На рахунку ведучої багато проектів та шоу, а нещодавно вона створила проект тревел-шоу Le Marshrutka.
У своєму виступі Леся Нікітюк торкнеться саме соціальної складової та розбереться в тому, чи потрібен такий контент аудиторії.
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»